Anasayfa » Aktüel » hubergroup Penceresinden 2017 ve 2018
hubergroup

hubergroup Penceresinden 2017 ve 2018

hubergroup Penceresinden 2017 ve 2018

2017 yılında sektörümüzü genel olarak değerlendirdiğimizde iniş çıkışların olduğu bir yıl geçirdik. 2016 yılında yaşanılan sektörel daralmanın etkilerinin hissedildiği ve belirsizliklerin devam ettiği bir yıl oldu. Yatırımların yavaşlaması ve sektördeki daralma piyasayı biraz daha maliyet baskısı altında çalışmaya itti.

Furkan Karagöz, hubergroup Türkiye, Satış ve Pazarlama Yöneticisi

hubergroup Türkiye olarak sektörel daralma ve artan rekabete rağmen oldukça verimli bir yıl geçirdik. Hem ülkemizde hem de global olarak ciddi adımların atıldığı ve yatırım yapmaya devam ettiğimiz bir yıl oldu. Bizim için oldukça önemli olan flekso mürekkep üretim tesisimize yeni bir yatırım gerçekleştiriyoruz. Grup olarak ülkemizin geleceğine olan inancımız tüm hızıyla devam ediyor. Yatırımlarımız da devam edecek.

Sektördeki daralma ve rekabetin her geçen gün artması daha doğru noktalara odaklanmamızı sağlıyor. 2017 yılında doğru noktalara odaklanarak, teknik servis kalitemizi artırarak iş ortaklarımıza komple hizmet vererek hedeflerimizi gerçekleştiriyoruz. Bizim için müşteri memnuniyeti bugün de gelecekte de en önemli konu olmaya devam edecek.  Müşterilerimizin bizden memnun olması ve bizi tavsiye ediyor olması önceliğimiz.

Ink Akademy Programımız:

Programımız 2017 yılında da artan bir katılım ve sektöre tam manasıyla destek vererek geçti. Sektörde çalışanların teknik bilgisini artırmak önceliğimiz. Bu sene onuncu yılını kutlayacak olması bizim için ayrı bir anlam ifade ediyor. Böyle yoğun bir programı on yıldır büyük bir motivasyonla yapıyor olmamız eğitime ve sektöre verdiğimiz önemi tam manasıyla ortaya koyuyor.  Çok yüksek bir memnuniyet oranıyla onuncu yılında 4886 kişiye ulaştık. Şu ana kadar 1140 farklı firma eğitimlerimize katılmış durumda.

2016 yılında başlattığımız BASEV Eğiticinin Sektörle Buluşması programı 2017 yılında da devam etti. BASEV – Ink Academy iş birliğiyle oluşturulan bu program kapsamında sektörümüzdeki Meslek Liseleri ve Üniversiteler’de görev alan eğitmenlere, sektörde edindiğimiz pratik bilgi ve tecrübeyi aktarırken, kendilerinin sektörde yer alan firmaların üretim sahalarını incelemesi ve sektör temsilcileri ile tanışması için bir ortam hazırladık.

2018 yılında ise Ink Akademy’nin onuncu yılını kutlayacağız. 2017 yılının Aralık ayında başladığımız yeni bir projemiz mevcut. Projemizin adı: Meslek Lisesi Sektör Meselesi. Bu projemizde ise sektörde yaşanan nitelikli teknik eleman bulma sorununa yardımcı olabilmek. Başlangıçta 3 tane Matbaa Meslek Lisesi ile çalışarak orada okuyan öğrenci arkadaşlarımıza eğitimler vermek, fabrika ziyaretleri yapmak ve sektörü biraz daha detaylı tanıtarak bu konuda motive olmalarını sağlamak istiyoruz.

Yıl İçindeki Yenilikler

Global olarak doğayı önemseyen ve çevreci olmayı en önemli misyonlarından biri haline getiren hubergroup ürünlerinin büyük bir kısmından Cobalt’ı çıkarmıştır. Bu ve benzeri gelişmeler çerçevesinde bu konuda birçok ülke ve sivil toplum kuruluşu tarafından çevreci yaklaşım sebebiyle sertifikalandırılmış bulunmaktayız.

Tamamen yenilenebilir ve geri dönüştürülebilir hammaddelerin kullanıldığı, çevreci yaklaşım sunan Cradle to Cradle(C2C) sertifikasına globalde sahip olan  tek mürekkep üreticisi olarak faaliyet gösteriyoruz.

Gıda sektöründe ve genel anlamda endüstride kullanılan IML(In-mould label) mürekkeplerimizin yeni versiyonlarını bu yıl içerisinde piyasaya sunduk. Bu serimiz de piyasadan büyük ilgili gördü. Bu serimiz(Corona Label MGL2050) gıdaya uygun ve OPP malzemelerde olağanüstü başarılı performans ortaya koymuş durumda.

hubergroup olarak mucidi olduğumuz MGA konseptinin yine gıda ambalajlarında kullanılan MGA Natura ve MGA Corona serilerinin yeni versiyonlarını bu yıl içerisinde piyasaya sunduk. Yenilenmiş versiyonları ile pazarın önemli ihtiyaçlarını karşılamış olduk.

Geçen yıl pantone renk merkezimizde üretimine başladığımız konvansiyonel MGA mürekkep üretimi, UV MGA mürekkep üretimi, H-UV pantone renk üretimi ve LED-UV pantone renk üretimini bu yıl da artırarak yapan ülkemizdeki ilk firmayız.

Nemlendirme sistemleri grubunun bir parçası olan hazne suyu konsantresi ürün kategorisinde alkolsüz baskı konusunda piyasaya ciddi etkiler bırakan Substifix AF ve Redufix AF ürünlerine odaklandığımız bir yıl oldu.

Yeni nesil tabaka ofset makinaları için geliştirilmiş, yenilenebilir hammaddelere dayanan, üstün performanslı tabaka ofset mürekkebi olan Pasifica 250 serisini piyasaya sunduk. Bitkisel yağ bazlı olan bu seri piyasadan oldukça fazla ilgili gördü.

2018 Yılından Beklentiler

Zorlu piyasa koşullarına rağmen verimli geçirdiğimiz bir yıl oldu. Bu sene yaptıklarımıza birçok yenilikler katarak ve her zamanki gibi müşteri memnuniyeti en ön planda tutan bir yaklaşımla 2018 yılına gireceğiz. Bu açıdan her geçen gün şartların zorlaştığı bu ortamda bile biz bu seneden oldukça umutluyuz. Ülkemiz yıllar içerisinde birçok zorlukla karşılaşmış her seferinde elinden geleni yaparak sorunları atlatmış bir ülke. Dolayısıyla zorluklara rağmen çalışarak ve doğru işler yaparak bizler de başarıyı sürdürülebilir hale getirmeye devam edeceğiz.

2018 yılının sektörümüz için çok iyi geçmesini temenni ediyorum.

#hubergroup #FurkanKaragoz #Egitim #RenkUretimi #Pantone #BirMatbaaTeknikVar