Anasayfa » Dijital » Orijinal HP Latex Mürekkepler ile HP’ye Ait Olmayan Mürekkeplerin Karşılaştırılması

Orijinal HP Latex Mürekkepler ile HP’ye Ait Olmayan Mürekkeplerin Karşılaştırılması

Orijinal HP Latex Mürekkepler ile HP’ye Ait Olmayan Mürekkeplerin Karşılaştırılması

Daha düşük fiyatlı alternatiflerin seçilmesi uzun vadede daha maliyetli olabilir

Yazıcı kafası ömrünü maksimize eder, mürekkep ikmalini, girişimleri ve tekrarlanan baskıları azaltır – güvenilir Orijinal HP Latex Mürekkepleri kullanın1

HP’ye ait olmayan mürekkepler satın aldığınız zaman gerçekten düşündüğünüz kadar fazla tasarruf elde ediyor musunuz? HP Latex Mürekkepler ile HP Latex printer’lar, neredeyse her baskıda güvenilir, istikrarlı sonuçlar ortaya koymak için bir sistem olarak birlikte çalışacak şekilde tasarlanmış ve test edilmiştir. HP’de gerçekleştirilen dahili testler, HP Latex printer’ınızda HP’ye ait olmayan mürekkeplerin kullanılmasının gizli maliyetler ve riskler içerdiğini gösteriyor. Bu maliyetler (ve arıza nedeniyle beklenmeyen duraklamaların süresi teslimatı riske sokabilir) HP’ye ait olmayan mürekkeplerin satın alma fiyatında elde edilen tasarrufun değerini önemli miktarda azaltabiliyor veya ortadan kaldırabiliyor.

HP’ye ait olmayan mürekkeplerin kullanılmasının gerçek maliyet etkisini dikkate alıyor musunuz?

Şubat 2017’de gerçekleştirilen HP şirket içi testleri, HP’ye ait olmayan mürekkepler baskı üretkenliğini etkileyebilen, güvenilirlik ve kalite sorunları ortaya çıkarıyor.1 Yazıcı kafası ömrünün önemli oranda kısaltılması ve baskı kalitesi sorunları doğal olarak genel tedarik maliyetlerini ve operatör işçilik maliyetlerini etkiliyor. Test bulgularının çeşitli açılardan olası toplam sahip olma maliyetini etkilediğini öne süren bir HP analizi, HP’ye ait olmayan mürekkeplerin kullanılması durumunda maliyet tasarrufunun beklenenden az olabileceğini ve yüksek kaliteli baskıların aynı günde teslimatını riske sokabileceğini belirtiyor.

Elde edilen test sonuçları HP’ye ait olmayan mürekkeplerin kullanılmasının beklenmeyen arıza nedeniyle duraklamalara ve ilave maliyetlere neden olabildiğini ortaya koyuyor:

HPLateksMurekkep

HP’ye ait olmayan mürekkeplerin maliyeti ne?

HP’ye ait olmayan mürekkeplerin satın alma fiyatı daha düşük olabilir. Ama 4 kata kadar daha fazla yazıcı kafası satın alınması, yazıcı kafası enjektörünün düzelmesi için boşa mürekkep harcanması, baskı kalitesinin kötü olması ve baskı kusurları nedeniyle sayfaların yeniden basılması ve fazla mesai ücretleri, gibi durumlar ortaya çıktığı için düşündüğünüz kadar fazla tasarruf sağlamayabilirsiniz.

Yazıcı kafası değişimi, yeniden baskı ve kabul edilebilir baskı kalitesine ulaşmak için yazıcı kafasını koruma sürecinde yazıcının çalışmama süresi nedeniyle daha uzun iş dönüş süresi için fırsat maliyetiniz nedir?

Orijinal HP Latex mürekkeplerle HP’ye ait olmayan mürekkeplerin karşılaştırılması:

Toplam sahip olma maliyeti

HPLateksMurekkep

Bir müşteri kaybetmenin maliyeti ne? HP’ye ait olmayan mürekkeplerle bu riski almada istekli misiniz?

Zamanında teslimatı riske atmak istiyor musunuz? HP testleri HP’ye ait olmayan mürekkeplerin kullanılmasının beklenmeyen arıza ve baskı kalitesi kusurları nedeniyle duraklamalarla sonuçlanabildiğini gösteriyor. Bu nedenle, HP’ye ait olmayan mürekkepler kullanırken, teslimat zamanlarını kaçırma veya kötü kaliteli ve dayanıklı olmayan baskılar riskini alırsınız. Ayda sadece 67$ tasarruf için buna değer mi?5

Orijinal HP Latex Mürekkepler kullanılarak arıza nedeniyle duraklamalar azalıyor ve üretkenlik artıyor

Orijinal HP Latex Mürekkepler daha iyi, daha sürekli baskı kalitesi sunuyor, bu da üretkenliği arttırıyor. HP’ye ait olmayan mürekkepler güvenilirliğin düşük olması nedeniyle baskı kalitesinin istikrarını azaltıyor.

HPLateksMurekkep

HP’ye ait olmayan mürekkeplerin – yazıcı kafası performansının test edilmesinde gözlemlenen sorular

Yazıcı kafası güvenilirliğinin test edilmesinde, yazı kafasının baskı kalitesi üzerindeki etkisinin yanı sıra yazıcı kafasının davranışları da gözlemleniyor.

HPLateksMurekkep

Baskı başlıklarının mikroskobik analizi, HP’ye ait olmayan mürekkepler kullanıldığında kogation ya da zarar görmüş ve yanmış nozüller olduğunu gösteriyor. Yazıcı kafasındaki nozüller mürekkebi düzgün püskürtmeyi bıraktığında kogation baskı kusurlarına sebep olur.

HPLateksMurekkep

Görüntü, saf olmayan bir mürekkebin yazıcı kafasındaki mikroskobik odaları silikon kontaminanlarla nasıl tıkayabildiğini ve bunun sonucunda da mürekkebin başlığa ulaşamadığını ve baskı kusurlarının ortaya çıktığını gösteriyor (Ağustos 2014’den itibaren HP’ye ait olmayan mürekkeplerden aynı markanın test edilmesi).

Renk gamutu

Yapılan testte, HP’ye ait olmayan mürekkepleri kullanırken renk skalasında bir azalma olduğu bulunmuştur. Bu azalma, skala hacminin %8’i olarak belirtilebilir ve en çok sarı ve cyan tonlarda fark edilmektedir. HP’ye ait olmayan mürekkeplerde ayrıca, yıpranmış renk yoğunluğu daha sık yazıcı kafası ateşlemesine sebep oluyor, bu da renk istikrarını engelliyor ve yazıcı kafası ömrünü kısaltıyor.

HPLateksMurekkep

Baskı kalitesi ve kusurları

Bant lekesi, boya akıtma, kumlanma, birleşme, ayrıntı kaybı ve çizilme gibi sorunlar görülen HP olmayan mürekkeplerin aksine Orijinal HP Latex Mürekkepler canlı, net görüntü kalitesi ortaya koyuyor.

HPLateksMurekkep

HP garantisi kapsamında mısınız?

HP’nin HP Latex printer’ınız için verdiği garanti, HP ürünlerinin normal kullanımı sonucunda ortaya çıkabilen kusurları kapsıyor. Ancak HP’nin garantisi, HP tarafından sağlanmayan veya desteklenmeyen mürekkep veya malzemelerin kullanımı nedeniyle oluştuğu kanıtlanan hasarı kapsamıyor.

Eğer işletmeniz printer’ınıza güveniyorsa, Orijinal HP Latex Mürekkeplere güvenin

HP Latex baskı aynı günde teslimat yapılmasına olanak sağlıyor. Baskı sorunları teslimatı riske sokuyor ve bu da zamana ve paraya, hatta müşteriye mal oluyor. Her gün en yüksek görüntü kalitesini ve üretkenliği sunmak amacıyla HP Latex printer’ınız ile birlikte tasarlanan orijinal HP Latex Mürekkeplerini kullanarak HP Latex baskı teknolojinizden mümkün olan en fazla faydayı sağlayın. Neden işe yaramayan mürekkeplere para harcayasınız? Ya da daha kötüsü, işinizin hizmet kalitesini tehlikeye atasınız?

Dipnotlar:

1 HP’nin Şubat 2017’de HP 832 Latex mürekkeplerin alternatifi olan, HP’ye ait olmayan latex mürekkep markalarında gerçekleştirdiği şirket içi testine dayanmaktadır. Seçkin HP Latex printer’lar kullanılarak test edilmiştir. 

2 HP’ye ait olmayan mürekkepler test edilmiş ve en belirgin şekilde sarı ve cyan renkte %8 daha az renk skalası sunmuştur. Ek renk dengelemesi renk tutarsızlığı ve daha kısa yazıcı kafası ömrü ile daha sık ateşlemeye sebep oldu.

3 Testlere dayanarak ve Orijinal HP sisteminin test kriterleri takip edildiğinde, yapılan baskıların %85’inin kabul edilebilir görüntü kalitesine sahip olduğu ve bunun yanı sıra başlıkların düzgünlüğüne ve etkisine odaklı olduğu görülmüştür. HP olmayan mürekkepler kullanıldığında yazıcı kafası ömrünün Orijinal HP Latex Mürekkepleri kullanıldığında ortalama yazıcı kafası ömrünün %25i olduğu görüldü. (1 litre mürekkep tüketiminin altında.)

4 Mayıs 2015’den itibaren HP olmayan aynı lateks mürekkeplerin testi HP789 Lateks Mürekkebin yerine kullanılması amaçlanmıştır. Test esnasında, HP’ye ait olmayan mürekkepler için,  Her dolumda 0,6ml mürekkep kullanılan ve 6 kez dolum yapılan Orijinal HP Lateks Mürekkeple kıyaslandığında 33 günde 28 mürekkep dolumu gerekmiştir.

5 Maliyet analizi bir yıllık toplam sahip oma maiyeti ile Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki sokak fiyatlarına bağlıdır. Mayıs 2015’den itibaren yıllık dolum ihtiyacında, kullanıldığında 6 dolum gerektiren Orijinal HP Lateks Mürekkep’e kıyasla HP 789 Lateks Mürekkep yerine kullanılan HP olmayan aynı marka lateks mürekkepte 33 günde 28 dolum gerektirmiştir. Her dolumda 0,6ml mürekkep kullanılmıştır ve buna yazıcı kafası değişimi ve aylık 2.5 litre mürekkep kullanımı dâhildir. Her bölge için geçerli olan test raporunun ve analizin tamamı istenildiğinde sunulacaktır.

#HP #HPLateksMurekkep #RenkGamutu #Murekkep #Baski #Kalite #BirMatbaaTeknikVar