Anasayfa » Aktüel » 1Kasım’ı Ajandanıza Kaydediniz

1Kasım’ı Ajandanıza Kaydediniz

Bilgiyi dağıtmak için pek çok yol var. Yayınlar bunlardan en önemlisi. Kitaplar başta olmak üzere dergiler de bilgi edinmek ya da kendimizi herhangi bir alanda geliştirmek için vazgeçilmez kaynaklar. Bu ‘herhangi bir’ kelimesi yatçılıktan otomobile, okçuluktan atletizme, tekstilden matbaaya her alanı tasvir ediyor olabilir.

Çapraz medya ile tanıştığımızdan bu yana elektronik iletişim de kitap ve dergileri günlük hayatımızda önemli bir alanı doldurmakla meşgul. Çapraz medya demişken basılmamış ama elektronik ortamda yayınlanmış bir dünya bilgi de cabası. Yani sadece internet ortamında bulacağımız çok kıymetli bilgiler içeren bir dünya rapor, makale bulmak mümkün. Buraya kadar saydıklarım yeni bilginin peşinde koşanların kişisel arayışları ile ulaşabileceği mecralar.

Bir de bir anda çok sayıda kişiye ulaşabilen bilgi programları var. Hepimiz okullarda okuduk. Bugünkü meslekî yeterliliğimizin önemli bir kısmını evet tecrübelerimize ama hiç de küçümsenmeyecek bir kısmını okullarımızda aldığımız eğitimlere borçluyuz. Ancak eğitimin hayat boyu olduğunu ve bu hayat boyu kelimesinin de tecrübelerle kısıtlı olmadığını da artık biliyoruz.

İşimiz matbaacılık. Öyleyse hayat boyu eğitimimizin ana dersi de matbaacılık olmalı. Öyle böyle günlük problemlerin öğrettiği çözümler değil, problemle karşılaşmadan bir şeyler öğrenmekten bahsediyorum.

Trend, seminer, konferans, eğitim toplantıları. Şöyle bir göz attığımızda bilemiyorum kaç tanesini duyuyorsunuz ama teknoloji tedarikçileri o kadar çok eğitim programı yapıyorlar ki…

Misal hafta arası herhangi bir beş yıldız otele gidin. Balo ya da toplantı salonlarının tabelalarına bir göz atın. İnanın kaç otele giderseniz gidin boş salon bulamazsınız. Her salonda sigortacılar mı ararsınız, medikalciler mi yoksa otomotivciler mi? Hemen her endüstri kendi bileşenlerini daha çok bilgiye ulaştırmak için birçok eğitim toplantısı organize etmekte. Peki ya matbaacılık yani basım endüstrimiz?

Bir yıl içinde sayısız toplantılar yapılıyor. Bunlara kongreler, sempozyumlar, daha küçük guruplar için spesifik konulara odaklanmış workshop, fuarlardaki eğitim seminerleri vs. hepsi dahil. Hedef kitle, endüstriye bir ucundan tutunmuş herkes olabiliyor. Lise öğrencisinden kırk yıllık ustaya, kalite kontrol mühendisinden, satış ekibine ve hatta patronlara kadar.

İstanbul Üniversitesi 6. Uluslararası Matbaa Teknolojileri Sempozyumu 1-3 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirecek. Sempozyumun Bayazıt Kampüsünde gerçekleştirilecek ilk gününde tüm dijital baskı ve inkjet dönüşümünü tamamlamış ya da dönüşüme karar vermiş ya da dönüşsek mi diye düşünen matbaacılar için inkjet oturumları gerçekleşecek.

P4INKJETMAGAZINE işbirliği ile yapılacak bu oturumlarda konunun yurtiçinden ve yurtdışından uzmanları yeni ufuklar açacak bilgiler paylaşacaklar. 2 ve 3 Kasım tarihlerinde devam edecek Sempozyum’un oturumları ise TÜYAP Avrasya Ambalaj Fuarına paralel olarak şirketin Beylikdüzü Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapılacak.

1 Kasım’ı şimdiden ajandanıza yazın ve inkjet ile gelen yeni iş imkânlarının yanı sıra şehir efsanesi haline gelen maliyet sorularınızı cevaplayacak uzmanlarla buluşmak için bu fırsatı değerlendirin.

Saygılarımla

 

 

#MatbaaTeknik #BirMatbaaTeknikVar #KolayAboneOl #inkjet #inkjetMagazine #istanbulUniversitesi #Sempozyum #MatbaaTeknolojileriSempozyumu #ErdoganKose #Matbaa #Baski #Haber #Editorden