Anasayfa » Makale » 2018 İçin Değerlendirmeler, Beklentiler ve Hedefler

2018 İçin Değerlendirmeler, Beklentiler ve Hedefler

2018 İçin Değerlendirmeler, Beklentiler ve Hedefler

Emrah Hoşgör, Elektroser Genel Müdürü

2018 yılı bu anlamda 2017 yılına göre daha zor ve yorucu bir yıl olacak. Dövizdeki dalgalanmaların sürmesi muhtemel gözükmektedir. Özellikle sektörümüzü de yakından ilgilendiren kur dalgalanmaları, bu farkı satış fiyatına yansıtmakta zorlanan firmalarda büyük sorun teşkil edecektir. 2018 yılının zor geçeceğine bir sinyal de etkileri yılın sonlarına doğru ortaya çıkabilecek 2019 seçimleridir.

Kur dalgalanmaları dışında, sınav sistemlerindeki değişikliklerin farklı yansımaları oluşacak. Eskiden bahar aylarından itibaren yaşanan tatlı telaşın yerini boşluk alacak. Ticari baskının yüksek hacimlerinde yaşanacak bu dalgalanmalar ise konvansiyonel baskı pazarında daralmalara sebep olabilecektir.

2018 yılında dijital baskı pazarı açısından ise olumlu gelişmeler yaşanmasını beklemekteyiz. Sınav sisteminin değişimi, ticari bobin dijital baskı üretimini güçlendirebilir.

Bizim açımızdan dijital etiket ve oluklu ambalajda ise oyun değiştirici rolümüz olacak. Beklediğimizden daha kısa sürede bu sürecin başlangıcını sizlerle paylaşma fırsatımız olacak. Açıkçası stratejilerimiz doğrultusunda 2-3 senelik planlarımızı oluşturduk. Danışmanlığını gerçekleştirdiğimiz firmalarda yeni üretim modelleri ile yeni pazarlar ve iş fırsatları oluşturma noktasında faydalı çalışmalarımız mevcuttur. Bu çalışmalar sayesinde müşterilerimize karlılıklarını artırma ve sürekliliğini sağlama konusunda desteklerimizi sunmaktayız.

Bu oluşumlar sebebiyle önümüzdeki sene her zamankinden daha fazla çaba harcıyor olacağız. Sadece İstanbul değil, diğer büyük sanayi şehirlerinde de farklı uygulamaları sizlerle paylaşma fırsatımız olacak.

Çalışmalarını yürüttüğümüz mevcut temsilciliklerimize ek olarak konusunda dünyaca ünlü bir markanın daha Türkiye Temsilciliği ile ilgili de bir sürprizimiz olacak. Elektroser, Türkiye’de ofis otomasyonu alanında en büyük yerli firma iken endüstriyele girişi ile bu alanda da büyümesini sürdürecek. Teknik ve satış pazarlama ekiplerini büyütecek. Oluşan negatif ekonomik ortama ve sıkıntılara rağmen yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Vizyonumuz olan güvenilir dijital danışman konumumuzu ortaya koyacak aktivitelere devam edeceğiz. Standart ticari matbaacılığın zora gireceğini düşündüğümüz 2018 yılında mevcut işlerin dijital alana doğru yöneleceğini düşünmekteyiz. Konvansiyonele yatırım yapmama kararımızı 2018 yılında da sürdüreceğiz. Endüstriyel dijital alanların en önemlilerinde konumlanmaya devam edeceğiz.

#Elektroser #EmrahHosgor #BirMatbaaTeknikVar #OfisOtomasyonu #Endustriyel