Anasayfa » Aktüel » 24. Avrasya Ambalaj Fuarı’nın Onur Ülkelerinden Biri Almanya Olacak!

24. Avrasya Ambalaj Fuarı’nın Onur Ülkelerinden Biri Almanya Olacak!

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) ile Reed TÜYAP Fuarcılık A.Ş. işbirliğinde düzenlenen ve ambalaj sektör dernekleri Ambalaj Makineciler Derneği (AMD), Esnek Ambalaj Sanayicileri Derneği (FASD), Etiket Sanayicileri Derneği (ESD), Karton Ambalaj Sanayicileri Derneği (KASAD), Metal Ambalaj Sanayicileri Derneği (MASD), Oluklu Mukavva Sanayicileri Derneği (OMÜD) ve Sert Plastik Ambalaj Sanayicileri Derneği (SEPA) destekleriyle organize edilecek olan 24. Avrasya Ambalaj 2018 İstanbul Fuarı 31 Ekim – 3 Kasım Çarşamba  – Cumartesi tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi-Büyükçekmece / İstanbul’da bu yıl 24.kez kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Türkiye ambalaj sektörünün kalitesi, hızı, fiyatı ve lojistik konumu nedeniyle Avrupa pazarından önemli bir pay aldığının farkındalığıyla organize edilmekte olan fuarı; esnek plastik, sert plastik, cam, metal ambalaj, kağıt, karton, oluklu mukavva, ahşap ambalaj, ambalaj makineleri, etiket, diğer yardımcı ambalaj malzemelerinin yanı sıra; ambalaj baskı teknolojileri, oluklu mukavva-kağıt-karton ambalaj üretim teknolojileri üreten firmaları, hedef kitleleri ile bir araya getiriyor. Bu yıl 14 salonda düzenlenecek olan fuar, beşyüzü yurt dışından olmak üzere bin 200’ün üzerinde firma ve firma temsilciliği ile 100’den fazla ülkeden 60 binin üzerinde ziyaretçiye ev sahipliği yapmayı hedefliyor.

ASD ve Reed Tüyap arasında imzalanmış mevcut sözleşme kapsamındaki koşullara uygun olarak Ambalaj Sektör Derneklerimizin tümü tarafından desteklenen Avrasya Ambalaj 2018’de 120 bin metrekarelik kapalı alanda ambalaj sektörünün tüm paydaşları bir araya gelecek.

Bu yıl Almanya, Bangladeş, Birleşik Arap Emirlikleri, Bosna Hersek, Bulgaristan, Cezayir, Fas, Filistin, Fransa, Irak, İngiltere, İran, İsrail, İtalya, Katar, Kenya, Libya, Lübnan, Makedonya, Nijerya, Rusya, Senegal, Suudi Arabistan, Tunus, Ukrayna, Ürdün ve Yunanistan başta olmak üzere 100’den fazla ülkeden ziyaretçi ağırlamayı hedeflediğimiz fuarımızda ASD ve Reed Tüyap ekiplerinin birlikte yürüttüğü özel yurt dışı çalışmalar kapsamında Almanya ve Tunus onur ülkeleri olarak belirlendi.

Almanya Bavyera Eyaletinden farklı kentlerdeki Sanayi ve Ticaret odalarının katkılarıyla özel konuk olarak alım heyeti programı organize edilecek. Bu ülkelerin yanı sıra; Balkanlar, Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Kafkasya’dan da üst düzey sektör profesyonelleri ağırlanacak.

 

#AvrasyaAmbalaj #ReedTuyap #ambalajFuari