Anasayfa » Aktüel » 4 – 8 Ekim’de TÜYAP Fuar Merkezi’ne Printtek Fuarına Bekliyoruz

4 – 8 Ekim’de TÜYAP Fuar Merkezi’ne Printtek Fuarına Bekliyoruz

Son olarak 2013 yılında gerçekleşen Matbaa Fuarımız Printtek dört yıllık tekrar periyodu ve 2017 edisyonu ile 4 – 8 Ekim tarihleri arasında TÜYAP organizasyonu sayesinde İstanbul Beylikdüzü’nde bulunan TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

Bu yıl 13üncü kez düzenlenen fuar, ilk kez 1986 yılında İstanbul Taksim’de yapılmıştı. Daha sonra Tepebaşı’ndaki fuar alanına taşınan etkinlik 1996’da şirketin şu anki lokasyonunda ilk kez zamanın Cumhurbaşkanının yaptığı açılış ile 7. Matbaa ve Kâğıt Endüstrisi Fuarı olarak gerçekleştirilmişti. 2001 yılına kadar iki yılda bir yapılan fuar 10uncu edisyonundan itibaren drupa fuarına paralel bir yapıyı baz alarak dört yılda bir frekansa döndü ve 2005, 2009 ve 2013 yıllarında yapıldı.

Printtek, Türkiye’nin tek matbaacılık fuarı olarak ününü koruyor. TÜYAP, bu fuarı 30 yıldır sürdüren bir organizatör olarak basım endüstrisi fuarı konusunda epeyce yol aldı ve bilinen fuar düzenleme rekabeti içinde ayakta kalan şirket oldu.

Kısa öz geçmişe paralel, ilginizi 4 – 8 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılacak bu fuara çekmek istiyoruz.

Bu fuar kişisel yorum olarak bir kilometre taşı kıymeti taşıyor. Çünkü gelişen teknolojinin getirdiği yenilikler, yeni iş modelleri kapsamında tıpkı Avrupa’daki örneklerinde olduğu gibi yeni bir yapılanma ve ardından getireceği yenilikler olması muhtemel.

Ancak bir kilometre taşı olacağını düşündüğümüz bu fuar için de çok önemli bir etken söz konusu. Ziyaretçiler yani sizler…

Tüm dünyada yukarıda altını çizdiğimiz yeni iş modelleri kapsamında gelişen yeni pazarlama yöntemleri sebebiyle matbaa fuarları ya ziyaretçi kaybediyor ya da ziyaretçi sayısını sabit tutabilme başarısı gösteriyor. (Aslında bu durum hemen her sektör için geçerli) Örnek olarak herkesin yakından bildiği ve takip ettiği drupa, son üç edisyonunda (2008, 2012 ve 2016) günlük ortalama 20 – 25 bin ziyaretçi sayısını koruyabildi ve bu bir başarı.

13üncü Printtek Matbaa Fuarımız için yurt içi ve dışında özenli ve yorucu bir çaba sarf eden TÜYAP ekibi maksimum sergilemeye uygun olabilecek bir fuar olarak hazırlıklarını tamamladı. Endüstrimizin yapı taşlarını bir araya getirebileceğine inandığımız bu fuar, İstanbul’da olmanın avantajları ile sorularınıza cevap bulabileceğiniz bir platform olacaktır.

drupa 2016’nın ardından yükselen trend; ambalaj ve etiket için bu yıl interpack ve Labelexpo ile gelişen teknolojileri görme imkanı bulduk, bulacağız. Ancak global ve bölgesel fuarlarda görme imkanı bulduğumuz ya da bulamadığımız yenilikleri içselleştirmek yani ülkemize ve matbaalarımıza nasıl adapte ederek taşıyabileceğimize dair fikirleri olgunlaştırmak için Printtek 2017 önemli bir fırsat.

Kaçırmayın…

Teknolojinin peşindeki fikir ve yenilik avcısı matbaacılarımızı MATBAA&TEKNİK standına da bekliyoruz.

Saygılarımla

 

 

 

#Printtek2017 #Printtek #Matbaa #Baski #Fuar #MatbaaFuari #TUYAP