Anasayfa » Etiket » 90 Yılı Aşan Kimya Tecrübesi ile Labelexpo’daydılar
Kimya

90 Yılı Aşan Kimya Tecrübesi ile Labelexpo’daydılar

Kimya alanındaki yolculuğuna 1924’de başlayan ve 90 yıla aşan tecrübesi ile pek ço farklı Pazar ve farklı teknolojilerine çözümler üreten Organik Kimya 1965’te polimer üretimine başlamış. Bizim çok genel bir ifade ile yapıştırıcılar diyerek geçiverdiğimiz bu alanda aslında çok sayıda farklı segment var ve bunlardan sadece biri etiket ve ambalaj.

Şirket geçtiğimiz ay Labelexpo Europe katılımında farklı etiketlik malzemeler için ürettikleri polimerleri tanıttı. Şirketin Pazarlama Lideri Nevce Gürkan, etiket ve ambalaj alanı için “Basınca hassas yapıştırıcılar ve endüstriyel tutkallar birimlerimizin Organik Kimya cirosu içerisinde kayda değer bir payı var. Ama bundan da önemlisi bu birimler Organik Kimya içerisinde çok hızlı gelişen ve çok hızlı büyüyen alanlar”, diyor. Gürkan Labelexpo katılımları ve ürün guruplarına ilişkin olarak şu bilgileri paylaşıyor:

Organik Kimya Labelexpo’da Neler Yaptı?

“Ürün gruplarımız arasında polipropilen, polietilen, film, PVC etiketlere yönelik polimerlerimiz var. Labelexpo da etiket konusuna odaklanmış özel bir fuar olarak bizim için önem arz ediyor. Burada hem makinecileri hem etiket üreticileri hem de kâğıt üreticileri ile aynı platformu paylaşarak nasıl iş ortaklıkları kurabiliriz ve geliştirebiliriz sorularının cevaplarını bulma hedefindeyiz.

Hedef kitlemiz, etiket üreticileri, bant üreticileri, koruyucu film üreticileridir. Örnek vereyim mesela bantta bizim farklı uygulamalara yönelik çözümlerimiz var, maskeleme bantları, koli bantları, özel bantlar gibi. Etikette ise çok amaçlı, kâğıt etiketler, polipropilen, polietilen, filmik etiketler, PVC etiketler gibi farklı uygulama alanlarına yönelik çözümlerimizin yanı sıra yüzey koruma filmleri üreticilerine yönelik ve nihayetinde kağıt üreticilerine yönelik çözümlerimiz var. Hedef kitlemizi tüm bu ürünlerin üreticileri oluşturuyor. Bu üreticiler ile baskı altı malzemelerin yapışkanlığı ile ilgili her türlü durum için fikir alışverişinde bulunmak, istedikleri polimerleri üretmek ve test etmek ve hatta onlara alternatif fikirler üreterek tavsiyelerde bulunmak iş tanımımızın içindedir.”

Uluslararası pazarda genişlemek

Organik Kimya Türkiye’de polimer konusunda en çok tanınan şirket diyebiliriz. Zaten köklü geçmişi de bunun en önemli ispatı. Gürkan, “Türkiye’de firma kalitesi açısından sağladığımız ürünlerin çeşitliliği açısından marka bilinirliğimiz, oldukça üst seviyede. Bizim bugün amacımız Avrupa’da özellikle batı Avrupa’da evrilmek, gelişmek burada iş ortaklıkları gerçekleştirmek. Avrupa’da birçok ülkede zaten çalışıyoruz. Bunların arasında İtalya, Almanya, Nordik ülkeleri, Polonya ve İspanya’yı sayabiliriz. Ancak daha fazla ülkeye üretimimizi taşımak ve yaygınlaşmak ve tabii sürdürülebilir pazarlar kazanmak burada olmak sebebimiz ve gelecek vizyonumuzdur” diyerek sözlerini tamamladı.

#OrganikKimya #Labelexpo #Kimya #Polimer #NevceGürkan #Etiket