Anasayfa » Aktüel » Acar Group , Dünya Markası Olma Yolunda

Acar Group , Dünya Markası Olma Yolunda

TPE_TOPLUYenilikçi gücü, üretimi, tecrübesi, ihracatı, ülkemiz ve dünya pazarlarındaki saygın konumu ile tanınan Acar Group, 1980’den günümüze sektörün öncüsü ve dinamiği olarak devam ediyor.

Acar Group’un faaliyetleri basım sektörü ile başlayıp, kurumsal hediyelik, kırtasiye, deri aksesuar ürünleri üretimi, gayrimenkul, yayıncılık alanlarına yayıldı. Altı şirketten oluşan grup, Acar Basım ve Cilt San. Tic. A.Ş., Acargrup Pazarlama Dış Ticaret A.Ş., ABM Yayınevi (Acar Bilgi Merkezi) gibi yurtiçi şirketlerin yanı sıra, Almanya, Rusya ve Kazakistan’da bulunan yurtdışı şirketleri ve  Ankara İç Anadolu Bölge müdürlüğü  ile faaliyetlerini yürütüyor.

 

Dünyanın 42 ülkesine ihracat yapıyor

“Büyümenin gereği olarak, global pazarlarda lokal olabilme kuralını yerine getirerek, Almanya, Rusya ve Kazakistan’da pazarlama ve satış şirketleri açarak, gerek bu ülkelerde, gerekse bölge ülkelere üretimini yaptığımız ürünlerin ve markalarımızın satış faaliyetlerini gerçekleştiriyoruz” diyen Acar Group Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Acar, sözlerini şöyle sürdürüyor: “Dünyanın 42 ülkesine bölge müdürlükleri vasıtasıyla veya direkt ihracat yapan şirketimiz, global pazarda söz sahibi üretici olmanın yanı sıra, piyasadaki saygınlığı ile de alanının değerli şirketlerinden biri olmuştur. Acar Group, hizmet verdiği tüm sektörlerde ‘en iyi’ olabilmenin yolunun ‘farklı’ olmaktan geçtiğinin bilincindedir. Bu doğrultuda ülkemize dinamizm katmak için, dünya ürünleri üretmeye ve dünya standartlarında hizmet vermeye devam edecek.”

 

Acar Basım, matbaa ve cilt sektöründe inovatif ve kaliteli firma olarak biliniyor

“Kuruluşumuzun temeli olan matbaa ve cilt hizmetleri alanında iş ortaklarımıza cilt ve baskı konusunda hizmet verirken, kurumsal firmaların, yayınevlerinin ve kurumların özellikle sert kapak cilt taleplerine inovatif çözümler sunabilen, esnek üretim kabiliyetini 35 yıllık bilgi birikimi ile harmanlayıp ‘kaliteli’ firma olarak algılanan bir firmayız. Bu alanda gerek yatırımlarımız, gerekse yenilikçi çalışmalarımızı, İhracat deneyimlerimizle gün geçtikçe üzerine koyarak ilerletiyoruz.”

 

ABM Yayınevi

Acar Group bünyesinde kurulan ABM Yayınevi, 2010 yılından bu yana edebiyat, tarih, sanat, araştırma, akademik, ekonomi, çocuk, gençlik ve popüler kategorilerinde faaliyetlerini sürdürmekte. ABM Yayınevi, yayıncılığın dışında, kişisel ve kurumsal kütüphane çözümleriyle kitapseverlere daha hijyenik ve kolay okunabilir kitaplar sağlamak için özel ürünler ithal etmekte. Bu ürün listenin ilk sırasında Book Shower kitap temizleme cihazı geliyor. Türkiye’de 50 İl Halk Kütüphanesi ve 9 tane Üniversite Kütüphanesinde verimli bir şekilde kullanılmaya devam ediyor.

Yayıncılık alanında da özellikle çocuk kitaplarına gösterilen özenli çalışma ile, kurum ve firmalara özel proje kitaplar hazırlayarak, sosyal sorumluluk projelerine katkıda bulunup farkındalık oluşturuyor

 

İnşaat sektörüne de girdi

Acar Group, son yıllarda ülkemizde de hızla gelişen inşaat sektörüne, 2009 yılında Acar Gayrimenkul ve Proje Danışmanlığı adı altında girdi. Semt müteahhitliği ile İstanbul ve çevre illerde proje kapsamında çalışmalarını yürüten şirket, aynı zamanda arsa alım ve satımı ile sektöre hizmet veriyor.

 

TPE’den Acar Deri’ye ödül

Türk Patent Enstitüsü tarafından KOBİ’lere yönelik olarak geliştirilen “Hazerfen Teknoloji ve Tarım Geliştirme Projesi” kapsamında; Türk Patent Enstitüsü, KOSGEB, İstanbul Deri ve Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği (İDMİD) ve İstanbul Sanayi Odası (İSO) işbirliğiyle düzenlenen toplantıda; İstanbul’da en fazla patent, faydalı model, marka ve endüstriyel tasarım başvurusu yapan firmalar ödüllendirildi.

HABIP_ASAN_ZEKERIYA_ACARTürkiye’nin önde gelen matbaa, kurumsal hediyelik, kırtasiye ürünü ve deri üreticilerinden Acar Group, Yenibosna Dış Ticaret Kompleksi’nde yapılan törenle ödüllendirildi. Acar Group şirketlerinden Acar Deri, patent ve faydalı ürün kategorisinde ikincilik ödülünün sahibi oldu.

Ödülü, Acar Group Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Acar, Türkiye Patent Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Habip Asan’ın elinden aldı.

 

Deri sektöründe mağazalaşacağız

Zekeriya Acar, ödülle ilgili şunları söyledi: “Acar Group şirketimizin yeni iş kolu olan dördüncü yılına girdiğimiz Acar Deri ve Kreatif üretim şirketimiz, markalaşma, mağazalaşma ve iş dünyası ürünleri kendine dünya markası olmayı hedeflemiştir. Basım ve kırtasiye sektöründe yurt dışı ofislerimizle Almanya, Rusya, Kazakistan 40’ın üzerinde ülkeye ihracatımızla, üretimimizin yüzde 50’sini ihraç eder durumdayız. Buradaki başarımızı yeni çocuğumuz olan Acar Deri’ye taşıyarak, uluslararası deri sektöründe adından söz ettirmeyi ve mağazalaşmayı hedeflemektedir.”

 

AR-GE’ye 500 bin TL yatırım yaptık

Ödül töreni sonrası açıklama yapan Acar Deri Genel Koordinatörü Seçkin Acar da, başarının ardında büyük bir emek olduğunu belirterek, şunları söyledi: “Acar Deri olarak, Türk Patent Enstitüsüne bugüne kadar 14 marka, 9 faydalı ürün müracaatı gerçekleştirdik. Bunlar arasında öne çıkan markalar Arwey (Fonksiyonel Defterler), Luuds ve İnro (İş Hayatına Yönelik Deri Aksesuarlar). Aynı zamanda mağazacılık çalışmaları ve Ar-Ge çalışmalarına yıllardır yatırım yapıyoruz. Acar Deri ve Kreatif Üretim için Ar-Ge çalışmaları ve markalaşma çalışmaları için 4 senede 500 bin TL’nin üzerinde harcama yaptık.”

 

Rolls Royce’a üretim yapıyoruz

Acar Group Dış Ticaret Müdürü ve genç Yönetim Kurulu Üyesi Savaş Acar ise, “Kendi yurt dışı ofisleriyle beraber dünyanın dört bir yanında Türkiye’nin dışında 4 ülkede direk hizmet vermektedir. 40 ülkeye ihracat yapıyoruz. Dünyanın en prestijli otomobil firması olan Rolss Royce’un kullanım kitapçıklarının deri kılıflarını biz yapıyoruz. Bu deri, Rolls Royce’un kendi deri koltuklarındaki derisinden üretiliyor. Aynı şekilde BMW, Porsche ve Ford’un da direk genel merkezleriyle çalışıyoruz. Deri konusunda dünyanın belli markalarına üretim yapma hedefindeyiz.” diye konuştu.