Anasayfa » Dijital » Agfa Graphics Inkjet Yeniliklerini Hamburg’da İzledik

Agfa Graphics Inkjet Yeniliklerini Hamburg’da İzledik

UV LED iyileştirme teknolojisiyle birlikte Jeti Tauro H2500 LED, MATSET A.Ş’nin temsil ettiği Agfa Graphics’in geniş format UVmürekkep püskürtmeli yazıcı portföyündeki amiral gemisi olarak sunuluyor.

Entegre bobinden bobine sistemi olan 2.5m genişliğindeki hibrid UV mürekkep püskürtmeli yazıcı, çeşitli oluklu mukavva da dahil olmak üzere çok çeşitli esnek veya sert baskı malzemelerinin, kesintisiz ve otomatik olarak beslenmesini sağlıyor. Jeti Tauro, FESPA 2017 itibariyle piyasaya sürdüğü, yüksek enerji tüketen cıva ampulü lambaları için bir alternatif olan LED kür teknolojisine çok güveniyor.

Türkiye’de MATSET A.Ş tarafından temsil edilen Agfa Graphics’in Ürün Müdürü Reinhilde Alaert, “Kürleme işlemi için UV LED lambaları ile donatılmış olan Jeti Tauro LED, bir takım ekonomik ve ekolojik avantajlara sahiptir” diyor: “LED’lerin, örneğin, polysitren film ve rulolar gibi ince ısıya duyarlı ortamlarda baskı yapılmasına izin veren, minimum ısı çıkışları var. Ayrıca, çok güçlü iki yönlü kalibrasyon sistemi olup bunlar daha yüksek sistem kullanım sürelerini (ısıtma veya soğutma süresi olmadan) önemli güç tasarruflarının üzerinde sağlarlar. Bunların hepsi sistemin yatırım getirisi üzerinde olumlu bir etkisi var.”

Diğer FESPA 2017 sergilemeleri

Yeni Jeti Ceres RTR3200 LED, yüksek üretim kapasitesi ve çarpıcı görüntü kalitesini birleştiren bobinden bobine bir printer. İsteğe bağlı beyaz baskı kapasitesi yeni bir görüntü canlılığı sağlarken, hızlı çift taraflı baskı sistemi de arka plan aydınlatmalı veya blokajlı baskı uygulamalarının etkisini artırıyor. Jeti Ceres’in beyaz boya atlatma, malzeme bitimi uyarıcısı, malzeme akışı uyarıcısı gibi özellikleri de mevcut.

Jeti Mira 2732 HS LED 6 renk + beyaz baskı özelliği ile AGFA ’nın en geniş kapsamlı baskı çözümlerini sunuyor. FESPA ‘da bobinden bobine opsiyonlu modeli gösterilen Jeti Mira, yazılımındaki ‘Print & Prepare’ fonksiyonu ile operatörlere bir iş basılırken diğer işi hazırlayıp, yükleme imkanı sunarak üretim hızını artırıyor ve aynı zamanda opsiyonel vernik boya imkanı da sunuyor. Bu vernik boya ile parlak efektler ve 3 boyutlu optik illüzyon baskılar yapılabilir.

Hibrit Anapurna H3200i LED, geniş yüzey alanlarında (standart 6 renk + beyaz) 3.2m baskı genişliğine kadar iç ve dış mekan uygulamaları için LED kür teknolojisi ile Agfa Graphics’in Anapurna yazıcılarının tüm özelliklerini temsil eden bir çözüm olarak fuarda yerini aldı. 2.5m baskı genişliğine kadar olan hibrid Anapurna baskı sistemleri, gelişmiş verimlilik ile uyumlu çoklu malzeme beslemek için bir ABF (otomatik malzeme besleme) sistemi ile entegrasyon içinde çalışıyor.

Asanti ile entegre üretim merkezi

Agfa ‘nın sunduğu Asanti otomatik iş akışı yazılımı tüm yazıcıların anahtar noktası olarak sunuluyor ve tüm makineler ile uyumlu. Reklam ürünlerinin hazırlanması, üretimi ve sonlandırma adımlarını optimize ediyor ve otomatikleştiriyor. Çekirdek otomasyon, renk yönetimi, baskı öncesi ve iş şablonlarını içeren Asanti 3.0, üçüncü parti baskı ekipmanlarıyla entegrasyona imkan sağlar ve böylece müşterilerin tüm işlemlerini tek bir üretim merkezinde düzene sokmasına imkan verir.

Asanti iş akışı son zamanlarda entegre birleştirme özelliği ile geliştirildi. Böylece maksimum baskı genişliğinin ötesine uzanan büyük boyutlu afişler veya reklam panoları otomatik olarak üretilen montaj talimatlarıyla üretilebilir hale geldi. Agfa Graphics’in PrintSphere ile Asanti’nin entegrasyonu sayesinde, iş akışının tamamı hızlı veri paylaşımı için basit bir çözümden yararlanırken, StoreFront’un en yeni sürümü baskı şirketlerinin web’den baskıya kadar olan faaliyetlerini ve web mağazalarını otomatikleştirip yönetmelerini sağlıyor.

Avinci için Avrupa’da ilk

Agfa Graphics’in yeni esnek malzeme yazıcısı Avinci DX3200 de FESPA’da gösterime sunuldu. Avinci, sayısız iç ve dış mekan uygulamaları için yüksek kaliteli, canlı baskılar üreten sağlam bir boya süblimasyon yazıcısı. Alaert, Avinci ili ilgili olarak “Avinci DX3200, 6 renkten (CMYKLcLm) oluşup, hız ve baskı kalitesiyle etkileyici bir makine. Muazzam bir renk skalası var. Son teknoloji görüntüleme performansının yanında, mükemmel ton oluşturma ve ince ayrıntı üretimi ile dikkat çekiyor “dedi.

Agfa’nın UV kürlenen mürekkepleri

agfa_fespa_06_17-(1)

Agfa Graphics’in FESPA 2017’de EDP ödülüne de layık görülen özel formüle UV LED mürekkepleri, olağanüstü baskı kalitesini ve yapışma gibi mükemmel fiziksel özellikleri garanti eden çok çeşitli katı ve esnek alt tabakalara baskı yapabilir. Bunlara ince slaytlar, kendinden yapışkanlı levhalar ve esneyebilir PVC malzemeler gibi ısıya duyarlı yüzeyler dahil. Agfa UV mürekkepleri, geniş bir renk yelpazesine ve yüksek renk canlılığına sahip. İyi bilinen İnce Mürekkep Teknolojisi, mürekkeplerin yüksek pigment yükü ve Asanti’nin dinamik mürekkep bölme ve renk yönetimi optimizasyonu sayesinde en yüksek renk kalitesiyle en düşük mürekkep tüketimini garanti ediyor.

Tüm Agfa UV boyaları ister beyaz olsun ister CMYK olsun sabit akışkanlı püskürtme performansı ve yüksek kaliteli baskı sonuçları sunuyor. Yeni Jeti Tauro LED kullandığı mürekkepler ile yüksek baskı ömrü, yüksek dış ortam dayanımı , sorunlu malzemelerde bile yüksek yüzey tutunma özelliği sunuyor.

#AgfaGraphics #Matset #inkjet #LEDUV #largeFormat #ink #EDP #Agfa #Jeti #Tauro #FESPA2017 #Avinci #Asanti #Anapurna