Anasayfa » CtP » Agfa Graphics Yeni Nesil Termal Kalıp Sistemleri

Agfa Graphics Yeni Nesil Termal Kalıp Sistemleri

Arkana akıllı işleme teknolojisi, kimyasallar ve diğer kaynakların kullanımını ciddi şekilde azaltıyor.

Agfa Graphics drupa’da ECO³ olarak da adlandırılan (ekoloji, ekonomi ve ekstra rahatlık) sürdürülebilir yenilik stratejisiyle dikkat çekti. Bu stratejisi sayesinde şirket daha temiz ve daha etkili çözümler geliştirebiliyor. Bu çözümler hem kimyasalsız sistemlerde hem de geleneksel kalıp sistemlerinde kullanılabiliyor.

Energy Elite Eco

Energy Elite Eco, yenilikçi çift-katmanlı kaplama teknolojisi sayesinde ön ya da son fırınlama ihtiyacını ortadan kaldıran son derece sağlam bir baskı kalıbı. Teknolojisi hem son derece hassas hem de tüm yüksek hızlı termal kalıp pozlayıcılarla uyum açısından geleceğe hazır. Kalıp, çeşitli uygulamalar ve baskı koşullarında 600 bin baskı tiraj uzunluğu sunabiliyor (UV mürekkebi kullanıldığında 150 bin). Zorlu ortamlarda bile fotoğraf gerçekliğinde görüntü kalitesi sunuyor, 340lpi Sublima ve FM10 tramlama teknolojilerini destekliyor. Energy Elite Eco matbaalarda herhangi bir nokta kaybı olmadan 1-99% nokta çözünürlülüğü ile tutarlı sonuçlar sağlıyor

Energy%20Elite%20Eco%20bannerArkana

Yeni Agfa Graphics Arkana akıllı işlemcisinde daha küçük bir developer tankı var ve dolum oranlarını önemli ölçüde düşürüyor. Aynı zamanda kimyasal kullanımını da ciddi şekilde azaltıyor. Agfa Graphics’in patentli zamk akıtma sistemi yanında, Arkana artık kalıpların durulanması için suya da ihtiyaç duymuyor. Bunun yerine zamklama aşamasında ikili bir fonksiyon kullanılıyor. Bu sayede hem kalıp temizleniyor hem de bir finishing katmanı ile kalıp’i korumak mümkün oluyor. Zamk ile kalıbı korumak mümkün oluyor.

“Sonuç olarak yeni işlemci teknolojisi toplam durulama suyu miktarını azaltıyor ve piyasadaki diğer sistemlerle karşılaştırıldığında %50’den daha az toplanabilir atık üretiyor. Ama hepsi de bununla bitmiyor. Uzun banyo ömrü bakım sıklığını ciddi şekilde azaltıyor ve sistemde kullanılan temiz kimyasallar, bakım zamanını da azaltıyor. Sistem saatte 80 tane 70 x 100 kalıp üretebiliyor ve böylece yüksek üretime yönelik ciddi bir çözüm sunuyor. Arkana matbaacılara hem zaman hem paradan kazandırıyor ve operasyonları daha ekolojik ve daha rahat hale getiriyor.

#AgfaGraphics #CtP #baskiöncesi #platesetter #termalkalip #drupa2016 #Matset #Dunyaca #Arkana