Anasayfa » CtP » AGFA, Matset ile Mutlu ve Ümitli
Marc van Braeke

AGFA, Matset ile Mutlu ve Ümitli

Agfa Graphics Bölge Satış Müdürü Marc van Braekel, fuardaki ziyaretçi kitlesinin oluşturduğu havadan çok memnun. Matset ile başlatılan işbirliği de Braekel için çok değerli. Braekel, Agfa Graphics’in süratli iş geliştirme ve yeni teknolojiler üretme yönündeki başarısına dikkat çekiyor ve özellikle inkjet alanındaki yeniliklerin altını çiziyor:
“Teknolojinin özellikle inkjetteki gelişmenin çok hızlı olması yatırım kararlarının biraz daha gecikmesine sebep olabiliyor. Türkiye’ye ise günümüz itibariyle baktığımızda ekonomik ve politik bazı problemler olduğunu görüyoruz. Ancak bunu geçici algılıyoruz. Ortağımız Matset ile CtP, yazılım, kalıp ve inkjet işinde birlikte çalışıyoruz. Benim açımdan ve sorumluluk alanımdan bakıldığında tam zamanlı bir işbirliği. Satışlarımız kötü değil. Pazardaki pozisyonumuzun çok kolay olmadığını görüyoruz. Türkiye kapalı sınırlar içinde bir ülke değil. Rekabete çok açık. Çok sayıda rakip var ki en önemlisi fiyat söz koşunu olduğu için Çin. Ancak gelecek için açık ve umutluyuz. Matset ile birlikte güzel işler yapıyoruz. Agfa olarak her yıl 100 milyon dolardan fazla Ar-Ge’ye harcama yapan bir şirketiz. Bu sebeple söylediğim karamsar şeyler için uzun bir ömür biçmiyorum. Yakın gelecekte her şeyin düzene gireceğinden eminim. 6 ay ilâ bir yıl içinde pazarın çok daha iyi olacağına dair ümitliyim.

Avrupa ve bölgeniz söz konusu olduğunda inkjet içinde çok önemli adımlarımız ve yatırımlar var. Sadece inkjet değil mürekkepte de aynı durum söz konusu. Çünkü Agfa sadece donanım değil sarf malzemede de çok iyi bir durumda bir kimya firması görüntüsü veriyor. Agfa dünya çapında birçok ülkede mürekkep satışı yapıyor.”

Matset A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Muzaffer Babataş ise Agfa işbirliğinden mutlu ve Agfa’nın Türkiye pazarındaki varlığının artırılması ve gücünün daha iyi temsil edilebilmesi için çalıştıklarını anlatıyor:

“Inkjet çözümlerini daha ön planda tutuyoruz. Çünkü Agfa pazar payının önemli bir kısmını elde tutuyor. Genişleyebileceğimiz bir pazar olarak inkjeti öne alıyoruz, çünkü Marc’ın da belirttiği gibi o alanda sürekli bir gelişme söz konusu. Farklı alanların açılmasından bahsedebiliriz. Agfa’nın drupa fuarından bu yana temsilciliğini yürütüyoruz. Hem inkjet baskı makineleri hem mürekkep hem de CtP alanındaki ürün, servis kalitesini yükseltmek için yoğun bir çaba sarf ediyoruz. Bunun en önemli göstergesi de bu fuar. Bir CtP ve biri bobinden bobine diğeri flatbed olmak üzere iki inkjet Agfa çözümü sergiliyoruz ve çok başarılı bağlantılar elde etmeye devam ediyoruz.

CtP ise bana göre artık gelişen bir pazar değil. Çünkü CtP artık yeni bir yatırım alanı değil. Bir ihtiyaç. Her matbaanın bulundurması ve güncellemesi gereken bir teknoloji. Agfa ise CtP konusunda dünyanın bence en önemli üreticilerinden biri. Kullandığı teknoloji ile kendini ispatlamış durumda. CtP için artık öyle çok büyük yatırımlara gerek yok. Bizim kalıp işimizin varlığı ile de çok bağlantılı. Kalıp anlaşmalarımızın içinde CtP yatırımına yer verebiliriz. Böylelikle bu üstün teknolojiyi her matbaacı için kolaylıkla erişilebilir bir hale getirebiliriz.”

#AGFA #Matset #Printtek2017 #CtP #MuzafferBabataş #MarcvanBraekel #inkjet