Anasayfa » Baskı Sonrası » Aktifmak Şekilli Kesim Makineleri ile Satış Başarısı Yakaladı
Aktifmak

Aktifmak Şekilli Kesim Makineleri ile Satış Başarısı Yakaladı

Otomatik şekilli kesim makineleri sergisi ile iki ayrı salonda yer alan Aktifmak için başarılı bir fuar geride kaldı. Şirketin Genel Müdürü Murat Şahin, matbaa fuarının dört senede bir yerine iki senede bir yapılmasının kendileri açısından daha verimli olacağına vurgu yapıyor ve her sene tekrarlanan ambalaj fuarı ile de bir arada yapılması gerektiğinin altını çiziyor.

Aktifmak, Printtek 2017’de şekilli kesim ve ayıklama makinelerini sergiledi. Ancak şirketin ticari olarak başarı kazandığı iki makine gurubu daha var. Giyotinler ve selefan makineleri. Şahin’in fuar değerlendirmesi şöyle:

“Printtek 2017’de ana standımızda 70 x 10 ayıklamalı Guowang kesim makinesini ve robotlu ayıklama makinesi sergiliyoruz. Diğer salonda da yine aynı marka ve saatte 10 bin süratle çalışan, çok pratik ve kompakt bir makine olan 50 x70 kesim makinesini kesim makinesini sergiliyoruz. Aktifmak olarak 4 senedir kesim makineleri pazara sunuyoruz. Makinelerimize ilgi çok iyi düzeyde. Şu anda çalışan sekiz tane makinemiz var. Fuarda satışını gerçekleştirdiğimiz bu makine ile dokuz olacak. 50 x 70 için ise dört sipariş aldık; sayısını artırabiliriz.” Şahin, Aktifmak olarak ana hedeflerinin kazanlı kesim makinelerin yerini bu tip otomatik kesim makinelerinin alması olduğunu ve bu hedefe de adım adım ulaştıklarını, söylüyor. Pazarın Guowang’a olan güvenini de ilk makinenin referansı üzerinden açıklıyor: “Makinelerin ilk satılan da dahil olmak üzere yüksek performansla çalıştığını biliyoruz. İlk makineyi Fırat Etiket’e kurmuştuk. Bugün o makinenin durumunu kendilerine sorsanız yine performansını teyid edebilirsiniz. Bu ilk kurulumun referansı zaten bize bugüne kadar satılan makinelerin satış başarısını getirdi.”

Aktifmak aslına baskı sonrasına yönelik çok farklı makineler tedarik eden bir şirket. Bu makineler içinde sert kapak taslamadan giyotine, iplik dikişe kadar birçok farklı kullanım amaçlı üretim makineleri bulunuyor. Bu makineler içinde öne çıkan ancak fuarda sergilenmeyen bir diğer marka ise KDX selefan makineleri. Şahin KDX’te de önemli referans noktaları oluşturduk diyor ve makinenin avantajlarını şöyle sıralıyor: “KDX ile ciddi bir başarı grafiği oluşturduk ve Türkiye’nin farklı noktalarından önemli matbaalarımız KDX’i seçti. Ekol Ofset, Fersa Ofset, Ada Matbaacılık, Gümüşel Ambalaj, Ayhan Kutu gibi. Selefan makineleri olarak da 10 adede yakın makinemiz piyasada çalışıyor. Bu makinelerinin başarısının altında yatan üç tane sebep var. Birincisi manyetik kazan sıcaklığı, ikincisi makinenin hızının 85 metrelere kadar çıkıyor olması, yani çok süratli üretime imkan vermesi, işten işe geçişinin çok hızlı olması ve tabii kullanıcı dostu çok pratik bir makine olması ve üçüncü olarak Aktifmak’ın verdiği satış sonrası hizmetin yüksek kalitesi müşteri memnuniyetini artıran faktörler.”

#Aktifmak #ŞekilliKesimMakinası #Printtek2017 #MuratŞahin #Selefan #KDX