Anasayfa » Ambalaj » Amsky: CTP Teknolojinde Lider Marka

Amsky: CTP Teknolojinde Lider Marka

Hakan Şahin, Lino Sistem, Satış ve Pazarlama Müdürü

Amsky CTP sistemleri global pazarda en üst sıralarda yer almaktadır. Rakiplerine göre daha düşük yatırım maliyeti, yüksek teknoloji ile birleştiğinde Amsky çözümleri çok cazip bir ürün haline gelmektedir. Türkiye’de Amsky CTP sistemleri, İstanbul merkezli Lino Sistem tarafından temsil edilmektedir.

Amsky, dünya çapında ofset baskı endüstrisinde rekabet eden lider ürünlerden biridir, ayrıca sadece Çin’de değil diğer ülkelerde de bu teknolojilerin önde gelen üreticilerindendir.

Amsky 2006 yılında Guangzhou’da modern bir üretim tesisi ile bir CTP araştırma merkezi olarak kuruldu. Daha sonra Amsky, ilk nesil Alpha 900 serisini piyasaya sürdü. Daha sonra sistem Ausetter 800 farklı sayıda lazer kanalı (- 32, 48 ve 64) ile termal ve konvansiyonel kalıpları çekmek için geliştirildi. 2011 yılında B2 formatı için artan pazar talebine yanıt olarak, şirket Ausetter 400’ü geliştirdi. Aurora 800’ün yarı otomatik versiyonu, B1 format, 256 lazer kanal teknolojisi ile yepyeni 800+ en seri kalıp üretim hızı ile piyasaya sunuldu.

Bugün şirket, yarısından fazlası Çin’in dışında olmak üzere, 2000’den fazla başarılı şekilde faaliyet gösteren sistem kurulumu gerçekleştirmiştir. Bu önemli sayıdaki aktif sistem, iyi yapılandırılmış ve kolayca yanıt veren bir servis desteği gerektirmektedir ve bu zorunluluk Amsky tarafından en üst düzeyde organize edilmiştir.

Amsky, yıllar içinde birkaç düzine patent sahibi olup, çok sayıda önemli ödülün de sahibi bulunmaktadır.

Tüm Amsky ürünleri, kendisine küresel çapta büyük bir saygınlık kazandıran yüksek kalite standartlarında üretilmektedir.

Farklı otomasyon seviyelerine sahip СТР

Halen, Amsky ürün portföyü Ausetter ve Aurora serisinden oluşmaktadır. Tüm Amsky modelleri iki versiyonda üretilebilir: termal kalıplar için kızılötesi lazer diyotlar ve konvansiyonel kalıplar için UV lazer veya «CTcP».

Aurora ve Ausetter serileri farklı otomasyon seviyelerine sahiptir: Ausetter serisinde sadece manuel yükleme ve boşaltma bulunurken, Aurora serisinde kalıplar otomatik olarak çıkarılabilir ve isteğe bağlı olarak kalıplar otomatik besleme ile yüklenebilir. Her iki sistemin B1 ve B2 formatları mevcuttur.

Ausetter V serisi CTP maksimum 16’lı olmak üzere büyük ebat taleplerini karşılayabilir.

Aura 400, 600, 800 ve manyetik tambur Aura M600, M800

Etiket ve ambalaj uygulamaları için Amsky, letterpress ve flekso klişe üretimi için eksiksiz bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Aura flekso / etiket ve ambalaj uygulamalarına yönelik letterpress dijital kalıp pozlandırma sistemi olup, farklı kalıp ebatları ve üretim hızlarıyla, müşterilerin kalıp ihtiyaçlarını global çapta karşılamaktadır.

Amsky CTP Aura 800, 800 x 630 mm ebatlarında ve 0.15 ila 1.70 mm kalınlığında, maksimum boyutlarda foto-polimerik dijital olarak pozlanmış klişeler üreten çok yönlü bir baskı öncesi çözümüdür.

Sistem son derece güvenilir bir klape sistemine sahiptir. Yapışkan bantlara gerek kalmadan, klişenin kolay ve doğru bir şekilde yüklenmesi için özel bir pozlama sistemine sahiptir. Pozlama, 1,25 m² / saat üretim hızıyla (alternatif olarak 2,5 m² / saat) 4000 dpi yüksek çözünürlükte yapılır.

Sistem bir dizi ilginç yeniliklere sahiptir:

  • Lazer ışını otomatik geçiş sistemi. Herhangi bir lazer kanalı bozulduğunda, lazer ışını otomatik geçiş sistemi, kesintisiz üretim sağlamak ve kullanıcılara istikrarlı ve üstün pratik deneyim sunmak için çalışmakta olan en uzun ardışık kanal üzerinden çıkış yapmaya devam edebilir.
  • Dinamik Otomatik Fokuslama. Üçüncü nesil dinamik otofokus teknolojisi ile Amsky CTP’nin doğru pozalama ölçüm sistemi, minimum mesafe değişimini 0.1 mikrona kadar doğrudan tespit edebilir.
  • Basit, güvenilir, stabil ve üretken bir Lineer motor.
  • Otomatik tambur dengesi. Sadece 5 saniyede, tambur sistemi yeni pozisyona yerleşmektedir. Bu yüksek üretim hızında tamburun stabilitesini sağlamaktadır.
  • Açık yazılım felsefesi.
  • Yüksek boyutsal istikrar
  • Her marka kalıp ile uyumlu
  • Veri girişi formatı: 1 bit TIFF.

CTP Aura 600 ve Aura 400, (Aura 600 için; 680mm x430mm ve Aura 400 için 430mm x330mm boyutlarıyla) Aura 800’ün tüm özelliklerine sahiptir. Çelik tabanlı kalıplar için Amsky, etiket ve ticari uygulamalar için AURA M600 ve M800 sunmaktadır. Her iki model de yukarıdaki gibi aynı kalıp boyutlarına sahiptir, ancak aynı zamanda çelik bazlı kalıpları da kapsayacak şekilde bir manyetik tambura sahiptir.

Tüm bu avantajlardan dolayı Amsky CTP sistemleri kullanımı kolay, güvenilir, stabil ve yüksek üretkenliktedir.

 

#Amsky #CtP #ambalaj #Aura