Anasayfa » Ambalaj » Aniloks Silindirlerin Temizliğinde 5 Yıl İçinde Tamamen Lazer’e Geçilecek

Aniloks Silindirlerin Temizliğinde 5 Yıl İçinde Tamamen Lazer’e Geçilecek

21-23 Mart tarihleri arasında, Münih’de eş zamanlı olarak düzenlenecek CCE ve ICE’ye katılan Laserclean, şirketlerinde lazer temizliğinin nasıl uygulamaya konulacağı hakkında görüşmek üzere, ziyaretçilerini ICE’de Salon A5, Stant 784’de CCE’de ise Salon B5, Stant 968’de karşılayacak.

Geçen yıllarda çok sayıda baskı şirketi, Aniloks silindirlerinin derinlemesine temizlenmesi için lazer temizliğe geçiş yaptı. Lazerli temizlik en iyi temizlik sonucunu veriyor ve tüm mürekkebi, artıkları ve polimerleri temizlerken silindirin yüzey gerilimini de arttırıyor. Hiç kimyasal, granül veya su kullanılmadan, en az mürekkep kullanımı ile en yüksek kaliteli baskılar elde ediliyor.

Lazer teknolojisi sürekli iyileşirken, zamanla daha fazla şirket Aniloks silindirlerinin günlük temizliği için lazer kullanmaya başlıyor. Daha yüksek baskı kalitesine doğru atılan bu dev adım çevre üzerindeki etkiyi de azaltıyor. Bu lazerle temizleme devriminin ön sıralarında faaliyet gösteren bir Hollanda firması olan Laserclean’in kurucusu Martin de Wit, gelecek 5 yıl içinde lazerle temizliğin yeni bir standart haline geleceğini öngörüyor.

ALCS-2500-S---Ready-to-useLaserclean 2003 yılından beri, baskı sektörü için yenilikçi lazerli temizleme makineleri geliştiriyor, imal ediyor ve satıyor. En yeni nesil mobil lazer ünitesi ALCS 2500, hafif (70 kg), hızlı (en geniş silindirlerle 2,5 m/saat) ve kullanımı kolay bir ünite. Şirketin, tüm Avrupa genelinde müşterilerin fabrikalarında faaliyette olan buna benzer çok sayıda lazer sistemi temizlik hizmeti sunuyor.

Statik lazerli temizlikte mükemmellik, 4metre uzunluğa ve 800 kg ağırlığa kadar silindirlerin off-line temizliği için şaşırtıcı bir makine olan ALCS 2500 S ile sağlanıyor! Laserclean daha küçük silindirler ve sleeve’ler ile 2,20 metre uzunluğa ve 300 kg ağırlığa kadar silindirler için, ekonomik bir off-line lazerli temizlik makinesi olan JNL 2200’ü piyasaya sürdü.

#MartindeWit #LaserClean #ICEeurope #CCEInternational #Aniloks #Sleeve