Anasayfa » Ambalaj » Aras Grup – Serkan Araz: “MetPack Yeni Yatırımla Büyüyor”
ArasGrup

Aras Grup – Serkan Araz: “MetPack Yeni Yatırımla Büyüyor”

Aras Grup – Serkan Araz: “MetPack Yeni Yatırımla Büyüyor”

Aras Grup fuara iyi hazırlanmış ve grubun tüm şirketlerini bir araya toplamıştı. Met Etiket, Aras Makine ve Met Kağıtçılık zaten aşina olduğumuz yüzler olarak sergileme zemini oluştururken MetPack ise uzun süredir devam ettirdiği kağıt imalatını güzel bir Cafe konsepti ile tanıtırken bizim için de bir sürpriz hazırlamış oldu. Aras Grup Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Araz, “Senenin sonuna yaklaşıyoruz. Ambalaj fuarındayız. Uzun bir süreden beri ambalaj fuarına katılmıyorduk. Beklediğimiz gibi bir fuar oldu. Müşterilerimize en yeni ürünlerimizi tanıtma fırsatımız oldu”, diyerek başladığı açıklamalarında MetPack’e ilişkin şu bilgileri verdi:

Gıdaya uygun kağıtlarla sükse yapan Aras Grup

“Bu fuarda önceliğimiz gıdaya uygun kağıt üretimimizdi. Polietilenli gıda kağıtlarımızı tanıtıyoruz. Kendi tesislerimizde ürettiğimiz Pop Corn kutuları, noodle kutuları, döner kutuları, tabaklar ve bardak kağıtları gibi. MetPack bir buçuk senelik bir yatırım. Bu üretimler için Selimpaşa’da ayrı bir tesis kuruldu. Bir buçuk senedir ful kapasite çalışmaya devam ediyor. İkinci bir üretim hattı daha iki ay içinde faaliyete girmiş olacak. İhracat pazarını hedeflediğimiz bir yatırımımız.” Araz, bu fuarla birlikte ihracat alanında yeni genişlemeler bulma hedefinde olduklarının altını çiziyor:

Hedef ihracat

“Orta Doğu’dan gelen çok ziyaretçi var. Beklentimiz zaten ihracat yapabilmek. Bu açıdan güzel ve verimli beklentilerimizi karşılayan bir fuar olduğunu düşünüyorum. Bu seneyi iyi geçirdik. Türkiye’de çalkantılı günler yaşanmasına rağmen sektörde uzun yıllardır var olmanın verdiği güven sayesinde iyi bir yıl geçirdik. Hem ticari hem de ambalajda senemiz iyi geçti. Her iki segmente de hitap eden ürünlerimiz talep gören markalar. Dolayısıyla her iki alanda da iyi işler yaptığımızı söyleyebilirim.” Araz Met Etiket ve Met Kağıt bünyesinde bulundurdukları ürünleri de bu fuarla sergilediklerini anlattı. Met Etiket şirketinin bir de sürprizi oldu:

Met Etiket ve Met Kağıtçılık’tan diğer kağıt ürünleri ve…

“Met Kağıtçılık olarak Metsa mümessiliğimizi, BOPP filmlerimizi, selefan malzemelerimizi Sappi kuşe kağıtlarımızı ve APP’nin kağıtlarını tanıtıyoruz. Zaten fuar bünyesinde müşterilerimizin de standları var. Onları ziyaret ediyoruz. Özetle tam bir koşturma ve hareketli ticari alan. Aras Makine olarak da focussight %100 kalite kontrol makinesini tanıtıyoruz. Bu makinemizin satışını da bu fuarda yaptık.

Gerçekten de fuar alanında yapılmış bir satış oldu. Fuar sonrası Dubai’ye gidecek bir makineydi. Tem Ofset’in yatırım kararı ile makine İstanbul’da kaldı. Özellikle ihracatta çok ihtiyaç duyulan ve istenilen bir yatırım %100 kalite kontrol makinesi.” “Met Etiket’in pazara sunmuş olduğu outdoor, indoor ürünleri tanıtıyoruz” diyerek sözlerini sürdüren Araz’ın sürpriz ise OKI’nin dijital etiket baskı makinesini oldu. OKI’nin bu kompakt etiket baskı çözümü Labelexpo ile birlikte Met Etiket ile pazara girmeye başlıyor. OKI Endüstriyel Baskı Grubu Türkiye Satış Müdürü Serdar Göker, çözüme ilişkin şu bilgileri verdi:

OKI Pro Serisi Etiket Baskı Yazıcıları

ArasGrup“OKI’nin yeni bir alan olarak nitelendirdiği esnek etiket baskısı için sunduğu Pro Serisi Etiket Yazıcıları esnek ve yenilikçi bir açılım getiren iki çözüm sunuyor. Bunlardan Pro1040 dört renkli, Pro1050 ise 5 renkli çözümlerimiz. Her iki yazıcı da geniş bir baskı altı malzemesi kullanım imkanı veriyor. 5 inci rengimiz transparan ya da renkli etiketlerde opak beyaz imkanı sunarak etiketin görselliğine çok büyük bir katkı yapıyor. Şimdi, rakiplerinizden daha ileriye gitme zamanı.

ProSeries yazıcılarımız özel bir eğitim gerektirmiyor. Tamamen kullanıcı dostu ve bu özelliği ile az sayıda etikete ihtiyaç duyan bir şirket kendi bünyesinde bu makineyi bulundurabilir, çok özel ürünleri için sayılabilir miktarda etiket üretilebilir, ürünleri kişiselleştirebilir, özelleştirilebilir özel gün ve amaçlar için farklı etiketler üreterek ürünü farklılaştırarak daha fazla kâr edebilir. Basık ayarı dakikalar içinde yapılabilir. Kaplanmış ya da kaplanmamış kağıtlar, sentetik medyaların hepsi aynı yazıcı üzerinde basılabilir. 1200 x 1200 dpi çözünürlükte baskılar için otomatik renk dengesi, otomatik renk oturtma ve otomatik bobin genişlik dedektörü içeren çözüm, 0,076 – 0,25 mm kalınlıktaki medyalara saniyede 6 inch baskı yapabilir.”

#ArasGrup #SerkanAraz #MetPack #OKIProSerisi #MerEtkitet #MetKağıtçılık #ArasyaAmbalajİstanbulFuarı