Anasayfa » Aktüel » Aras Grup Ziyaretçilerini Bekliyor

Aras Grup Ziyaretçilerini Bekliyor

Aras Grup makine ve malzemenin yanında yeni grup şirketi Met-Pack’ın ürettiği polietilen kartonlarla yapılmış bardakla kahve sunumu bu senede devam edecek.

Burhan Kuturman, Satış Müdürü, Aras Grup

Aras Grup Avrasya Ambalaj Fuarı’nda yerini uzun yıllar sonra geçen sene tekrar almıştı. Bu sene Fuara sekizinci salonda aynı yerinde şık bir stant tasarımı ile tekrar katılıyor. Ön tarafta bir kahve dükkanı konseptinde fuar ziyaretçilerine kahve servisi yapacağız ve bu servis için iki yıldır grup firması olarak faaliyet gösteren Met-Pack’ın ürettiği polietilen kaplamalı kartonlardan üretilen karton bardakları kullanılacağız. Grubun Aras Makina firması da temsilciliğini yaptığı ve Türkiye’de kırk civarında kurulumu olan SBL ayıklamalı otomatik kesim makinesi ve GIETZ otomatik kutu form makinelerini 8.salon 822 nolu stantda  sergileyecek.

GIETZ Kutu Form Makinesi

GIETZ, otomatik  kutu kurma makinesi hamburger, patates, salata tabağı ve ambalaj kutularını soğuk veya sıcak tutkal kullanarak kutu kurma işlemlerini yüksek hız ve kalitede gerçekleştiriyor.

12.000 vuruş gücüne sahip, saatte 12.000 adet kutu form yapma imkânı sağlamaktadır .

SBL Ayıklamalı Otomatik Kesim Makinesi

IML, etiket ve ambalaj üreticilerinin tercihi SBL 1060SE basılan işin yüksek hızda çapaksız kesim ve ayıklanmasını, çok daha kolay ve kaliteli gerçekleştiriyor. 300 tonluk otomatik vuruş gücüne sahip otomatik ayarlı geliştirilmiş yeni teknolojisiyle 0,1-2mm kalınlık arasında her türlü malzemenin kesim ve ayıklanması SBL 1060SE ile daha kolay.

8000 tabaka/saat  hızında 300 ton vuruş gücü ile kesim sağlamaktadır.

Polietilen Sıvamalı Kartonlar

Met-Pack’in ürettiği polietilen sıvamalı kartonlar daha çok gıda ve karton bardak ambalajında kullanılıyor. Biz bu malzemenin üretimine bir yıl önce başlamıştık. Fuarda da öncelikli olarak onu tanıtmayı amaçladık. Şu an Türkiye’de dünya ölçeğinde karşılaştırabileceğiniz en yüksek kalitede ve hassasiyette polietilen kaplamalı malzemeyi üretiyoruz. Bu yılsonu itibariyle daha yüksek hızda çalışacak ve çift taraflı polietilen kaplama yapabilen yeni bir makine hattını da devreye aldık. Yine bu sene itibariyle, yakın pazarlar olmak üzere ihracata da başladık. İkinci makine hattımızın da devreye girmesiyle daha yüksek oranlarda ihracat imkânları bulduk.  Şu an gerçekten Avrupa’da bu alanda, bu tip yüksek hassasiyette polietilen sıvamalı tüm iddialı ürünlerin ötesinde bir kalite ile bu hizmeti veriyoruz.

Malzemeyi isteğe göre dilimleyip bobin olarak ya da ebatlayıp tabaka olarak verebiliyoruz. Şu an ağırlıklı olarak, karton bardak üretiminde kullanılıyor ve yine ağırlıklı olarak gıda ambalajında kullanılan malzemelerin üretimini de gerçekleştiriyoruz.

Gramaj olarak 70-300 gr. veya 170-350 gr arasında kartona kaplama işlemini gerçekleştiriyoruz. Sıvanan polietilen kalınlığı genelde piyasanın talebi ile ilgili.  Piyasada da 15-20 mikron arası tercih ediliyor.

Kluge Varak Yaldız-Gofre ve Kesim Makinesi ve Otomatik Dosya  Katlama ve Yapıştırma Makineleri          

Otomatik varak yaldızın mucidi KLUGE, dünyanın en çok tercih edilen varak yaldız makinelerindeki liderliğini EHF serisi ile devam ettiriyor. KLUGE; kesim, kabartma, varak yaldız, hologram uygulamalarında benzersiz avantajlar sunmakta. Kluge, otomatik katlama yapıştırma teknolojilernide de yüksek kalitede çözüm sunan makinelere sahip. Unifold her tür dosya, sunum materyalleri, CD kutuları prezentasyon çalışmalarında verimliliği ile matbaalara değer katmaktadır.

Ketchview Otomatik Serigrafi Makinesi

Baskılı işin korunması, istenilen alana özel kimyasal yada mürekkeplerle parlaklık verilerek kabartma işlemi yapılması için en uygun çözüm serigrafi laklamadır. Ürününüze değer katan ve son baskı aşaması olarak kabul edilen serigrafi laklama, her geçen gün daha fazla yaygınlık kazanmaktadır.

Dünyada kalitesiyle tanınan ve üretim kapasitesiyle birinciliğe yürüyen Ketchview firması serigrafi baskıda Türkiye’nin de tercihi olmuştur yüksek hassasiyette 350gr/m2 ye kadar ya da mürekkep aktarma özelliğiyle, 3600 tabaka/saat hızda laklama imkanı sunar.

Zhengrun Otomatik Sert Kapak ve Kutu Taslama Makineleri

Zhengrun; mücevher, saat, telefon, ayakkabı, özel butik ve benzeri kutuların sıvamaları için otomatik çözümler sunuyor. 0.8mm’den 3mm kalınlığa kadar kutuların mikrometrik sensör sistemi yardımıyla hassas ve seri sıvanması, Zhengrun teknolojisi sayesinde çok kolay. Maksimum 400 x 600 mm’ye kadar tüm kutu sıvamaları için en kaliteli ve verimli çözüm; Zhengrun.

Fangbang Tam Otomatik Kağıt Çanta Makineleri

Kağıt saplı veya ip saplı kağıt karton çantaları tam otomatik tabaka veya bobin beslemeli makinelerimiz ile seri ve kaliteli üretim yapılabilmektedir. Kese kâğıdından körüklü karton çantaya kadar saatte 4 bin 200 ve 14 bin 400 hızlarında üretim yapabilen makine seçenekleri ile sektörde ihtiyaç duyulan sistemleri Aras Grup güvencesi ile sektörümüze sunmaktayız.

Wen Chyuan Otomatik Selefon Makinesi

Tam otomatik makinede en yüksek hız ve kalite Wen Chyuan teknolojisinde buluşuyor. Uçan bıçak kesim sisteminin ilk sunucusu Wen Chyuan; non-stop giriş ve çıkış üniteleri, çift toz alma ünitesi, enerji tasarruflu ısıtıcı sistemleri, çift kesim sistemi ve statik giderici sistemlerini bir arada standart olarak sunuyor. Otomatik film laminasyon makinelerinde dünyanın ve Türkiye’nin en çok tercih ettiği marka Wen Chyuan ile siz de verimliliğinizi artırın. Uçan bıçak sistemi; kalın gramaj, PVC, metalize ve çift taraflı selofan uygulamalarında çapaksız ve mükemmel kalite için en mükemmel çözüm sağlamaktadır.

SANWA Otomatik Kesim Makineleri

Etiket ve ambalaj üreticilerinin tercihi, yüksek teknolojisi ve kolay kullanımıyla Sanwa Makas dahil tam ayıklama imkânı sağlayan otomatik kesim makinesi SANWA TRP-1060-SCB standart ayıklama yapan kesim makineleri de ayıklanamayan makas paylarını tamamen ayıklayarak, etiket ya da ambalajınızı katlama-yapıştırma işlemleri için hazır hale getirir.

Basılan işin yüksek hızda çapaksız kesim ve ayıklanmasını, SANWA TRP-1060-SCB ile çok daha kolay 300 tonluk otomatik vuruş gücüne sahip otomatik ayarlı geliştirilmiş yeni teknolojisiyle 0,1-1,5mm kalınlık arasında her türlü malzemenin kesim ve ayıklanması SANWA TRP-1060-SCB ile daha kolay.

SBL Otomatik Varak Yaldız ve Kutu Kesim Makinesi

Otomatik kesim ve varak (sıcak yaldız) uygulamalarında en yüksek verimlilik, en ekonomik çözüm; SBL

300 ton vuruş gücünde 800 tabaka/saat kesim hızında ve 7000 tabaka/ saat varak baskı hızıyla SBL 1060EFT, tüm kesim ve varak çalışmalarınızı aynı makinede çözmenize imkân verir. Varak makinesinde üçlü yaldız çektirme şaftlı teknolojisi sayesinde minimum fireyle çalışma imkânı sunar. 0,1mm’den 4mm’ye kadar tüm kalınlıklarda maksimum performans verir ve statik alıcıları desteğiyle in-mould malzeme kesimine imkân sağlar.

Baumann Wohlenberg Kesim Makineleri

Yüksek Alman teknolojisi ile üretilen Baumann Wohlenberg kesim makineleri Dünya genelinde tercih edilen Giyotin sistemleridir. Baumann palet çevirme, otomatik toplama ve asansör ekipmanları üreticisi olarak kesim sistemlerinin ve matbaaların tamamlayıcı makineleri olarak hizmet vermektedir.

Focusight Kalite Kontrol Sistemleri

FOCUSIGHT uzun yıllardır teknoloji liderliği yaptığı bobin beslemeli flekso, gravür ambalaj makineleri için geliştirdiği yüksek çözünürlüklü kamera sistemlerine sahip kalite kontrol sistemleri üreticisidir. Son yıllarda geliştirmiş olduğu tabaka beslemeli makinelerde kullanılan, yüksek çözünürlükte kamera sistemleri ile % 100 kalite kontrolü yapan teknolojide de liderliğini devam ettirmekte. Bu sistemler hem in-line hem de off-line olarak hizmet vermekte. Baskı ve sonrasında kesimi yapılmış ambalaj, etiket, vb basılı ürünlerde kalite kontrolü yapan 3 adet yüksek çözünürlüklü kamera teknolojisi sayesinde her türlü renk, lak, yaldız, serigrafi, barkod, vb kontrolleri yapılabilmektedir.

WINPACK Pencere Yapıştırma Makineleri

Yüksek kalitesi, düşük maliyetli üretim teknolojisi ve kullanıcı dostu tasarımı ile ekonomik bir pencere yapıştırma sistemi olup, tekli ya da ikili besleme seçeneğiyle çalışma imkanı sunar.

SBL Otomatik Sıvama Makineleri

Ambalaj pazarı için kalite, düşük maliyet ve yüksek verim avantajlarını bir arada sunar. Kâğıttan mukavvaya bütün sıvama işlemlerinde yüksek teknolojisi ve saatte 8.000 tabaka sıvama hızı ile kullanıcılara kolay ve sorunsuz çalışma imkânı sağlar.

 

#Matbaa #Baski #Ambalaj #ArasGrup #BurhanKuturman #MetPack #KartonAmbalaj #PolietilenBardakKagidi