Anasayfa » Ambalaj » Asahi Photoproducts, Flekso Baskının Geleceğini Tanıtacak

Asahi Photoproducts, Flekso Baskının Geleceğini Tanıtacak

Asahi Avrasya Ambalaj Fuarında Temiz Transfer Teknolojisi sayesinde;  toplam ekipman verimliliğinin nasıl artırılacağını anlatacak ve Türkiye pazarının verdiği önemin bir parçası olarak yeni bayii İmeks Grup’un da Asahi ailesine katıldığını duyuracak.

Asahi Photoproducts, 25 – 28 Ekim arasında İstanbul’da düzenlenecek Avrasya Ambalajlama Fuarı 2017’ye katılacağını duyurdu. Şirket fuarda 9. Salon, 910B Standında olacak. Asahi bu fuarda, bölgesel distribütör ağını genişleteceğini duyuracak. Asahi ayrıca, dağıtım ortaklarından olan Penta Matbaa Makina’nın yanı sıra, flekso etiket sektörüne yönelik makine ve sarf malzemeleri uzmanı olan Imeks Grup ile de yeni bir bayi ilişkisine başlayacağını yine bu fuarda açıklayacak.

Asahi Satış Yöneticisi Philip Mattelaer, “Yeni temiz transfer klişesi ürün portföyümüzü iki tecrübeli bayimizle birlikte fuarda tanıtacağımız için çok heyecanlıyız” diyor: “Bu ürün portföyü, temiz mürekkep transferine imkan tanıyan ve klişe yüzeyleri ile örtü alanlarının köşelerinde mürekkep birikmesini önleyen Temiz Transfer Teknolojimizi de içeriyor. Bu sayede temizleme aralıkları uzar, baskı durma süreleri kısalır ve baskı kalitesi önemli ölçüde artar. Asahi klişeleriyle elde edilen hassas kalıp hizalaması sabit bir renk paletiyle çok yüksek kaliteli baskıya imkan tanır ve nokta renkli mürekkepleri kullanma ve yönetme ihtiyacını en aza indirir. Sabit renk paletinin flekso baskının geleceği olduğuna inanıyoruz ve Türkiye pazarının bunun faydaları hakkında eğitilmesine yardımcı olacağız!”.

Temiz Transfer Teknolojisi, hissedilmeyecek kadar düşük bir baskı basıncı ayarı yapılabilmesine imkan tanır. Sıvı akışını kısıtlayan özel tasarlanmış bir Asahi polimer kimyası sayesinde düşük kalıp yüzeyi baskısıyla çalışılabilmesine imkan tanır. Mürekkep, geniş temas açılı ve yüksek sabitleme noktalı bir damlacık oluşturur. Bu sayede mürekkep klişeden alt katmana daha temiz ve homojen bir şekilde transfer edilir, bu da fleksografik baskı yapan müşterilerin sürekli artan kalite taleplerine yanıt verebilmelerine yardımcı olur. Ayrıca, hassas hizalamaya imkan tanıyarak ve temizlik veya klişe değişimi için baskı durmalarının sayısını azaltarak Toplam Ekipman Verimliliğini (OEE) artırır.

Temiz Transfer Teknolojisi ve Asahi Photoproducts Avrupa tarafından sunulan diğer fleksografik baskı çözümleri hakkında detaylı bilgi almak için www.asahi-photoproducts.com adresine gidebilirsiniz.

 

#Asahi #AsahiPhotoproducts #Flekso #FleksoKlişe #FleksoKalip #Etiket #Ambalaj #AvrasyaAmbalaj #ImeksGrup #TemizTransferTeknolojisi #PhilipMattelaer