Anasayfa » Aktüel » Asteks İnovasyona Yatırım Yapıyor

Asteks İnovasyona Yatırım Yapıyor

Kauçuk kaplama konusunda elli yıla yaklaşan tecrübesini bilgi ve bilime verdiği önem ile  matbaa sektörüne taşıyan Asteks Kauçuk, matbaa mürekkep ve nemlendirme merdaneleri ile pazardaki payını ve güvenirliliğini artırırken, sürdürülebilir bir kaliteye de imza attı.

İnovasyon ve gelişmeye inanan şirket geçen süre içinde ofset merdanelerine, metal ofset merdaneleri, rotogravür ve flekso baskı sleeve’lerini ve laminasyon merdaneleri ekledi. En yeni ürünleri ile Avrasya Ambalaj Fuarı’nda bir kez daha kullanıcıları ile buluşan şirketin Pazarlama ve Satış Müdürü Sabri İlknur, sürekli inovasyon prensiplerine paralel olarak yeni merdane –kauçuk karışımları üzerinde çalıştıklarını, söylüyor. Baskı ömrünü ve merdane dayanıklılığını artırmaya yönelik nano teknolojileri de içeren Ar-Ge çalışmalarının sürdüğünü anlatan İlknur, emin adımlarla ilerlediklerini ve yeniliklerin sürdürülebilir kılınması için çalıştıklarını, anlatıyor. Kauçuktaki geliştirmelere yönelik bir kitaptan alıntı yapan İlknur, inovasyonun uzun uzun çalışmalar gerektirdiğine de vurgu yapıyor.

 

Avrasya Ambalaj fuarında görüştüğümüz İlknur, “Geleceğe her zaman umutla bakmak bizim için vazgeçilmezdir” diyor: “Piyasa şartları malum bunu herkes biliyor ve tekrarlamaya gerek yok. Ancak gelişen durum genel ise korkmamız için bir sebep yok. Sadece tedbirlerimizi alıyoruz. Türkiye krizlerle çok sık karşılaşan bir ülke ve aslında bu ülke ve bu durum sanayici için önemli bir deneyim. Ani duruşlar olmadığı için süreç devam ediyor ve biz de herkes gibi sürece göre durum alıyoruz.”

Asteks ihracatta önemli adımlar atıyor

Yurtiçi pazarın yanı sıra ihracata da önem veren Asteks, yeni bir yapılanma içinde. İlknur, ihracata yönelik olarak yeni bir ekip oluşturduklarını ve bu ekibin şu anda Güney Amerika başta olmak üzere saha çalışmalarını sürdürdüğünü, anlatıyor. Sana çalışmalarının başarının temel şartı olduğunu anlatan İlknur sözlerini şöyle sürdürüyor: “ İhracatımızı artırmak zorundayız. Bu sektörümüz için bir gereklilik. Bunu yaparken nasıl yurt içinde seçiciliğe bağlı olarak bir müşteri memnuniyeti sağladıysak yurtdışında da aynı durum söz konusu. Hatta daha kolay. Kabul gören baskı ve lak merdanelerimiz var. Uzmanlaşmaya önem veren bir firmayız ve emin adımlarla ilerliyoruz. Sleeve ve laminasyon merdanelerinde kabul görmüş çözümlerimizin yanı sıra metal ofsette de başarılı çalışmalar yaptık. Bu çok özel bir üretim süreci ve Asteks olarak metal ofsetin lider üreticileri için bugün birinci tedarikçi konumundayız. Şimdi inovatif ürünler üzerinde çalışıyoruz. Bu uzun süreli Ar-Ge projeleri ile merdane ömrünü ve performanısını, artıracağız. Sakin ve emin adımlarla yürüyüşümüzü sürdürüyoruz.”

#Asteks #Kaucuk #Merdane #BaskiSleeve #Ofset #Rotogravür #MetalOfset #SabriIlknur #Ambalaj