Anasayfa » Aktüel » Avrasya Ambalaj İçin Geri Sayım Başladı

Avrasya Ambalaj İçin Geri Sayım Başladı

Avrasya Ambalaj Fuarı ve eş zamanlı düzenlenen Food-Tech Eurasia Fuarı, 2-5 Kasım 2016 tarihlerinde Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapılacak. Fuar ile eş zamanlı gerçekleşecek “printpack” matbaacıların buluşma noktası olacak.

Avrasya Ambalaj Fuarı; yaşamımızdaki her ürüne hayat veren ambalaj ürünleri, gıda işleme – ambalaj makine ve ekipmanlarına yönelik çözümlerin bir arada sergilendiği; bin 200’den fazla katılımcısı, 50 binin üzerinde ziyaretçisiyle her yıl büyüyen; gıda ve gıda dışı tüm endüstrilerin çözüm arayışları ve yatırımları için bölgesinin en çok tercih edilen ticari platformu olmaya devam ediyor.

Saran – saklayan – sattıran ambalaj ürünleri, ambalajlama ve gıda işleme teknolojilerine yönelik kaliteli, uygun fiyatlı, projeye özel kısa vadede çözümler sunan ulusal üreticiler ile küresel markaların birlikte yer aldığı,  bölgesindeki en büyük etkinlik olan ve 22nci kez düzenlenecek olan fuar 2-5 Kasım (Çarşamba’dan – Cumartesi’ye) günleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi – İstanbul’da gerçekleşecek.

Ambalaj ve Baskı, Güçlerini printpack‘te Birleştirmeye Devam Ediyor

Avrasya Ambalaj Fuarı kapsamında öne çıkan Ambalaj Baskı Teknolojileri Özel Bölümü printpack, ambalaj baskı sektörünü 2016 yılında da bir araya getirecek.

Baskının ambalajdaki öneminin artması ve fark meydana getiren yatırımların tüketicilere daha çok hitap etmesinin birçok baskı firmasına cazip gelmesi sebebi ile printpack, Ambalaj Baskı Teknolojileri Oluklu Mukavva – Kağıt – Karton Ambalaj Üretim Teknolojileri Özel Bölümü bu yıl da, Avrasya Ambalaj Fuarı 2016 katılımcılarını ve ziyaretçilerini bir araya getiren en önemli platform olmaya devam ediyor.

2015 yılında hem katılımcılarından hem de ziyaretçilerinden çok olumlu geri dönüşler alan printpack Özel Bölümü bu sene de 8. ve 9. salonlarda gerçekleşecek. 2016 yılında Baskı Teknolojilerinin yanı sıra, Oluklu Mukavva – Kağıt – Karton Ambalaj Üretim firmalarının da yer alacağı Printpack, genişleyen kapsamı ile ambalaj baskı sektörünü hedef kitleleri ile buluşturacak.

printpack Özel Bölümünde;

matkim_arno_şafak_tanAmbalaj Baskı Teknolojileri kapsamında; baskı makine ve teknolojileri, baskı mürekkepleri, klişeler, kalıplar, baskı merdaneleri, kaplama, laminasyon ürün ve sistemleri, baskı öncesi hazırlık teknolojileri, denetim ve düzeltme ekipmanları, etiket baskı makineleri ve RFID sistemlerinin yanı sıra; Oluklu Mukavva – Kağıt – Karton Ambalaj Üretimi kapsamında; oluklu mukavva ambalaj üretim teknolojileri, karton kutu üretim teknolojileri, kağıt ambalaj üretim teknolojileri, yapıştırıcılar, hammaddeler, mürekkepler, kağıt ve karton üreticileri ve ilgili yan sanayi bulunuyor.

printpack Özel Bölümü Hedef Ziyaretçi Profili ise; ahşap, cam, plastik, fleksibıl ambalaj üreticileri, oluklu mukavva ambalaj üreticileri, kağıt ambalaj üreticileri, karton kutu üreticileri, etiket üreticileri, matbaalar, kırtasiye sektörü, etiket ve ambalaj tasarımcıları ve reklam ajanslarından oluşuyor.

Akademi ve Sektörün Buluşması Avrasya Ambalaj Fuarı 2016’da

Basım, yayıncılık ve ambalaj sektörlerinin disiplinler arası birlikteliklerini aynı platformda bir araya getirme amacını güden, İstanbul Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu tarafından gerçekleştirilecek olan 5. Uluslararası Matbaa Teknolojileri Sempozyumu’nun ikinci günü 5 Kasım 2016 tarihinde Avrasya Ambalaj Fuarı kapsamında, TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek.

Her sene olduğu gibi bu sene de Ambalaj Sanayicileri Derneği ve Avrasya Ambalaj Fuarı organizatörü Reed TÜYAP işbirliğinde düzenlenen ve ülkemizde tasarım eğitimi alan öğrencilerimizin ambalaj tasarımı alanına da yönelmelerini hedefleyen Ulusal Öğrenci Yarışması sonuçları fuarımız kapsamında açılış gününde açıklanacak.

Sektörün Güçlü Desteği ile Yola Devam!

Avrasya Ambalaj Fuarı; Ambalaj Sanayicileri Derneği işbirliğinde ve Ambalaj Makinecileri Derneği, Etiket Sanayicileri Derneği, Karton Ambalaj Sanayicileri Derneği, Metal Ambalaj Sanayicileri Derneği, Oluklu Mukavva Sanayicileri Derneği ve Sert Plastik Ambalaj Sanayicileri Derneği desteği ile gerçekleşmektedir.

#ambalaj #avrasyaAmbalaj #Tüyap #ambalajFuari #PrintPack