Anasayfa » Etiket » AVT için Başarılı Bir Labelexpo ve Sonrası
AVT

AVT için Başarılı Bir Labelexpo ve Sonrası

AVT ve Edale Labelexpo’da Kapalı Devre Görüntü Bazlı Basınç, Register ve Denetleme Sisteminin Tanıtımını Yaptı. Bütünüyle entegre edilmiş çözüm, Edale’in Autonomous Inking, Impression & Registration (AIIR) Sistemini başarılı lansmanının arkasından geliyordu.

AVT, Labelexpo’da Automation Arena’da yer alıyordu ve önemli tanıtımlara imza attı. Baskı denetleme sistemleri konusunda tecrübeli bir şirket olan AVT, bilindiği gibi Danaher Group’a katılması sonrası gücünü artırmış ve Türkiye’de de Dünyaca Ltd. ile çalışma kararı almıştı. Öne çıkan konu ise çok yönlü flekso ve dijital baskı makineleri ile konvörting ekipmanları alanında lider bir tedarikçi olan Edale ile geliştirilen bütünüyle entegre edilmiş kapalı devre görüntü bazlı bir basınç, register ve denetleme sistemi oldu. Her iki şirketin sistemlerinin önemli avantajlarının bir arada bulunduğu ortaklaşa geliştirilmiş çözüm Edale’in 7D39 numaralı standında sergileniyordu.

Yeni çözüm Edale’in Autonomous Inking, Impression & Registration (AIIR) sisteminin başarılı lansmanının hemen ardından geldi. Edale’in FL-3 ve FL-5 flekso makinelerine entegre edilmiş olan çözüm, AVT’nin diğer avantajlarının yanı sıra tek geçişli baskıda daha önce hiç görülmemiş bir registrasyon kalitesini garantileyen kamera teknolojisini içeriyor. Baskı hazırlık sonrasında AVT’nin %100 denetleme sistemi arka planda çalışıyor ve örnek baskı kalitesi elde edilmesini sağlıyor.

AIIR şu şekilde çalışıyor: Registration işaretleri her istasyonda basılıyor ve baskı makinesinin sonuna yerleştirilen AVT Helios S kameraya iletiliyor. Kamera, işaretlerin nispi konumlarını analiz ediyor ve gerekli düzeltmeleri ilgili baskı istasyonlarına gönderiyor. Edale tarafından geliştirilen çok yönlü izleme yazılımı, başlangıç düzeltmeleri kameraya geçene kadar ilave düzeltme yapılmamasını sağlıyor.

Edale’in AVT ile yakın yaptığı işbirliği sonucunda Edale’nin endüstrinin en yüksek düzeyde otomatik flekso baskı makinelerinden birini sunabildiğini belirten Edale İdari Müdürü James Boughton, “Edale’in analog ve hibrit dijital flekso makinelerine bütünüyle entegre birleştirilmiş görüntü bazlı basınç ve register kontrol sistemi sunan tek dar en bobin baskı makinesi imalatçısı olduğunu duyurmaktan gurur duyuyoruz” dedi. Edale ile yakın çalışarak beklentilerinin ötesine geçen bir çözüme ulaştıklarını belirten AVT İş Geliştirme Müdürü David Naisby ise “Edale ile birlikte, birleştirilmiş ve atıkları sürekli olarak en aza indirip genel kaliteyi arttırmak için birden çok görev gerçekleştiren Helios entegre edilmiş bir platform geliştirdik. Edale’in iş birlikçi ve ileri görüşlü bir ekibi var ve bu ekip, deneyimi ile açık görüşlü bir teknoloji geliştirme konusundaki dünya görüşü etiket endüstrisi için, kazançlı bir çözüm oluşturulmasına yardımcı oldu” diyordu.

Labelexpo’dan hemen sonra İstanbul’da

AVT’nin Türkiye’den sorumlu Satış ve Pazarlama Müdürü Thibault Dejaiffe, şirketin baskı denetleme sistemlerindeki yukarıda anlatılan yenilikleri sunduğu Labelexpo Europe fuarından hemen bir hafta sonra İstanbul’daydı. Türkiye Temsilcisi Dünyaca Ltd. şirketi ortağı Cenk Aydın ile birlikte metal ofset matbaalarına baskı denetleme sistemini anlatan Dejaiffe’i bir sabah otelinde yola çıkmadan yakaladık ve Labelexpo sonrası görüşlerini sorduk:

“Benim için ilk Labelexpo’ydu ve çok iyi bir fuardı” diyen Dejaiffe, şunları söyledi: “Fuar boyunca Automation Arena’daki standımızıda 15’den fazla çözümümüzle çok dikkat çektik. Fuar boyunca sadece kendi standımızda değil HP, Xeikon gibi bir çok üreticinin makinelerindeki sistemlerimizle de sunum yapma imkanı bulduk. Bu Labelexpo bize bize bir kez daha basım dünyasının dijitale yöneldiğini gösterdi. Fuar boyunca çok fazla Türkiye’den gelen profesyonel ile karşılaşma imkanı bulamadık. Bu sebeple fuardan hemen sonra İstanbul’dayım ve özellikle metal ambalaj üreticilerini ziyaret ederek yeniliklerimizi ilk ağızdan duyurmak istedik. Türkiye bizim için ümit veren bir Pazar. Oldukça büyük önemli sayıda çok uluslu matbaa var. Buradaki mevcut payımızı geliştirmek istiyoruz. Bunun için de işbirliğimizi bu yıl açıkladığımız Dünyaca Ltd. şirketine güveniyoruz.”

AVT, Türkiye için yeni bir şirket değil. Şirketin baskı denetleme sistemleri bugüne kadar 50 kurulum yapmış. Bu kurulumların arasında Amcor, Bak Ambalaj, CCL, Sarten, Pilenpak, Reslan Etiket gibi lider matbaalar bulunuyor. Dünyaca Ltd. şirketinden Cenk Aydın, “AVT ile işbirliğimizde etiket ve metal ambalaj konularına odaklanıyoruz”, diyor ve ekliyor: “AVT’nin özellikle ambalaj sektöründe önemli bir yeri ve pazar payı var. Şirketin Danaher Group bünyesine girmesi de bizim için itici güç. Türkiye’deki tüm büyük ölçekli metal ve etiket baskı üreticilerine ulaşma gayretindeyiz. Onlara hem AVT’yi hem de Dünyaca’yı anlatıyoruz. AVT’nin çözümlerine ise bilhassa müşterilerimizin üretim maliyetlerine yaptığı katkı dolayısıyla güvenimiz tam. Avrupa Birliği standartları içinde maksimum hız ve seviyede müşterilerimizi en makul maliyetlere ulaştıracağız.”

#AVT #LabelExpo #Flekso #JamesBoughton #ThibaultDejaiffe #Edale’inAutonomous Inking #Impression&Registration