Anasayfa » Aktüel » Baldwin, Quadtech’in Satın Alınması ile Birlikte Küresel Platformu Genişletiyor

Baldwin, Quadtech’in Satın Alınması ile Birlikte Küresel Platformu Genişletiyor

Ortaklık vizyon ve denetleme baskısı teknolojisinin güç merkezini oluşturuyor

Baskı, ambalaj, tekstil ve oluklu endüstrileri için proses otomasyonu çözümleri, sarf malzemeleri ve hizmet sağlama alanında çalışan Baldwin Technology Company Inc. QuadTech, Inc.’yi aile şirketi olan Quad/Graphics’den satın aldı. Baldwin, bu satın alma ile birlikte, QuadTech’in Amerika, Avrupa, Çin, Japonya ve Hindistan’daki çok saygı gören teknolojik ve stratejik lokasyonlarının da tümüne sahip oldu.

Baldwin CEO’su ve Başkanı Brent Becker bu gelişmeye ilişkin şu bilgileri vermişti: “QuadTech, Baldwin’in dünya genelindeki müşterilerimize daha kapsamlı otomasyon portföyü sunma becerisini büyük ölçüde artıracak yeni Baldwin Vision Systems segmentimizin oluşturulması için hızlandırıcı görevi görecek. Birlikte, ticari baskı ve gazete baskısı otomasyonunda müşterilerimize benzersiz bir portföy sunuyoruz. Ambalaj piyasalarında kazanacağımız ilave beceriler konusunda çok heyecanlıyız. QuadTech’in ambalaj piyasasında renkler konusunda yaptıkları bizi endüstride lider haline getirdi. Bu konumu korumak amacıyla geliştirdiğimiz girişken planlar var. Ortak küresel varlığımızın, yeni ürün seçeneklerimiz ile birlikte şirketi daha geniş coğrafi bir alanda müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla uygun şekilde konumlandırmasını umuyoruz.”

BALDWIN Vision Systems (eski QuadTech) Başkanı Karl Fritchen ile soru & cevap

İlk başta, piyasada BALDWIN Technology Company tarafından satın alındığından beri QuadTech’in yok olduğu veya küçüldüğü konusunda söylentiler vardı. Bunda gerçeklik payı var mı?

Karl Fritchen: Kesinlikle yok. Aslında, QuadTech’in baskı kontrol işi, farklı bir kurumsal aile ve isim altında genişliyor. BALDWIN Technology Company,  QuadTech’in baskı kontrol işi ile mevcut iki işletmeyi (Web Printing Controls ve PC Industries) birleştirerek yeni “BALDWIN Vision Systems” işletme segmenti olarak faaliyet gösterecek küresel bir platform oluşturuyor.”

BALDWIN Technology Company ve aile şirketi BW Forsyth Partners, baskı teknoloji çözümleri portföyüne QuadTech’i yetenekleri ve becerileri PC Industries ve WPC ile birleştirerek ilave etmenin potansiyelini gördü. BALDWIN’in girişken stratejisi için renk yönetimi, register kontrol ve denetleme çözümleri bulunan bir bileşen gerekiyor.  Böylece bu alımlar işletme için mükemmel bir seçim oluyor.

QuadTech için, daha büyük bir organizasyonunu parçası olmak tek bir şirket şemsiyesi atında farklı teknik becerilere sahip olmak anlamına geliyor. Artık, müşterilerimizin proseslerine ve bütçesine uygun daha yüksek hacimleri ve daha çeşitli seçenekleri sunabiliyoruz. Sunduğumuz ürün seçenekleri artık daha güçlü ve eksiksiz. Yeni seçeneklerimiz ile yeni işler kazandık bile.

Ancak bizim için bu sadece başlangıç! İleriye dönük olarak, teknolojilerimizi küresel pazardaki en güçlü tekliflere uyumlaştırmaya ve genişletmeye odaklandık.

Öyleyse, BALDWIN Technology Company’nin QuadTech varlıklarını dağıtma ve satma planları yok değil mi?

Karl Fritchen: QuadTech BALDWIN’in 2017 yılındaki 4.üncü ve Barry-Wehmiller Group’un 100.üncü satın alımı. Barry-Wehmiller tarihinde, satın aldığı firmaları ASLA kapatmadı ve satmadı. Bu nedenle bu şirketlerin geleceğimize ve devam eden başarımıza yatırım yaptıklarına güveniyoruz. Buna ilave olarak,  QuadTech’in ürün portföyü ve uzmanlığı ile baskı, ambalaj ve diğer endüstriyel segmentler için proses otomasyon ekipmanı ve ilgili sarf malzemeleri alanında lider bir küresel imalatçı ve tedarikçi olan BALDWIN Technology Company arasındaki sinerjiler bu iki şirketin ideal bir eşleşme olmasını sağlıyor.

Müşterileriniz veya endüstri bu yeni şirket yapısından nasıl faydalanacak?

Karl Fritchen: Rakiplerimizin çoğunun kendi ürünleri var. Ancak, bu yeni güç merkezi teknolojileri ile, renk yönetimi, register kontrolü ve denetleme için eksiksiz yazılım ve donanım çözümleri sunmak için daha fazla parçayı bir araya getirebiliyoruz. Baskı, öncesi ve sonrası için proses ve iş akışı boyunca verileri otomatik araçlarla bağlayabiliyoruz ve becerilerimiz artmaya devam ediyor! Bu da, hassas ve daha yüksek kaliteli kontrol için talepleri mümkün olan en kısa sürede karşılamak amacıyla endüstriyi daha iyi donatarak müşterilere ve potansiyel müşterilere tek bir lider tedarikçiden daha modern ve uygun bir çözüm sunmamızı sağlıyor.

Satın alım öncesinde PCI ve WPC ABD’de iyi tanınıyordu ama küresel bir satış ve hizmet ayak izine sahip değildi. Şu anda ürün hatları tüm dünya genelinde QuadTech’de mevcut ve bütünüyle destekleniyor. BALDWIN’in mevcut küresel ayak izi ile birleştirilerek müşterilerimize, daha fazla ofis, acente ve hizmet operasyonları aracılığı ile daha fazla piyasaya sunulan çok daha güçlü bir ürün portföyü sunulabiliyor.

Bu genişleyen küresel erişimi daha ayrıntılı bir şekilde açıklayabilir misiniz? Tam olarak neredesiniz?

Karl Fritchen: BALDWIN’in bir parçası olarak, dünya genelinde varlık gösterdiğimiz 5 lokasyonu arttırarak 21 lokasyona ulaşıyoruz. BALDWIN Vision Systems’in yeni merkezi şu anda inşa halinde (Mayıs 2018 sonuna tamamlanacağı tahmin ediliyor). Bu nedenle, şu andaki merkezimiz, bu tesis taşınmaya hazır olana kadar Sussex, WI (ABD). Ancak, ABD’deki imalat operasyonumuz BALDWIN’in Fairfield, IL (ABD) tesisine taşınıyor.

Önceden varlık gösterdiğimiz bölgelerdeki varlığımızı sürdürüyoruz ama BALDWIN ile birleşmemiz sayesinde tüm bu piyasalarda (Örn; Amerika, Avrupa, Hindistan, Japonya ve Güney Doğu Asya) daha güçlü varlık göstereceğiz ve diğer pazarlardaki varlığımızı genişleteceğiz. Artık iyileştirilmiş sistem ve hizmet sunumu için daha geniş bir ürün gamı üzerinde hacimden daha ekonomik iş çıkarmak için fırsatlarımız var.

BALDWIN Vision Systems’in önemli piyasaya avantajını ne olarak görüyorsunuz?

Karl Fritchen: Büyük ve büyümekte olan bir organizasyonun finansal desteğine ve global platformuna ilave olarak, rakiplerimizin ulaşamadığı çok sayıda avantaj sunuyoruz. Daha önce de belirttiğim gibi, piyasadaki lider şirketlerin bu yeni kombinasyonu, ticari piyasalar ile gazete ve ambalaj piyasaları için çok daha kuvvetli bir ürün portföyü sayesinde daha sağlam bir ayak izi oluşturuyor

Tüm matbaalar için, sadece ekipman tedarikçisi olmaktan ziyade değerli proses danışmanlarıyız. Örneğin; ambalaj alanında, marka sahipleri ile düzenli görüşmeler yapıyoruz. Böylece, problemleri ve beklentileri konusunda benzersiz fikirler ediniyoruz, bu da markaların ihtiyaçlarını karşılayan çözümler konusunda matbaaların yanı sıra marka sahipleri ile iş birliği yapmamıza imkân sağlıyor.

Ayrıca, geniş bir üretim yelpazesi ile müşterilerimize destek sunabilmemizi sağlamak amacıyla mürekkep üreticileriyle güçlü ilişkiler kuruyoruz.

Mevcut QuadTech, PCI, ve WPC ürün hatlarına ne olacak? Ürünlerin üretimi devam edecek mi, duracak mı?

Karl Fritchen: Mevcut üretim hatlarında az miktarda bir çakışma mevcut. Bu durum, printer’lara büyük bir fırsat sunuyor çünkü ürünlerimiz birbirleri ile rekabet etmekten ziyade, birbirlerini tamamlıyor. Bu da, ürün sınıfında matbaalara çok sayıda operasyon arasından seçim yapma ve ihtiyaçlarına ve bütçelerine en uygun seçeneği seçme imkanı sunacak.

Örneğin, BALDWIN Visions Systems, gazete baskısı ve ticari baskı uygulamalarında sadece renkten renge register ve renk kontrol istemleri sunmakla kalmıyor, aynı zamanda gerekmesi durumunda aynı kameradan ortak bir işlevsellik sunuyor. Buna ilave olarak müşteriler, proses ve müşteri ihtiyaçlarına bağlı olarak RGB-tabanlı veya spektral tabanı renk kontrolü arasından seçim yapabiliyor.

Ambalaj uygulamalarında, ortak ürün portföyümüzde offset, flekso, gravur ve benzersiz dijital baskı ihtiyaçları için seçenekler bulunuyor. Dar, orta ve geniş web uygulamalarının yanı sıra tabaka besleme uygulamalarında da baskı öncesi prova çözümlerinin yanı sıra baskı ve baskı sonrası çözümler sunuyoruz. Buna ilave olarak, baskı öncesi, üretim ve baskı sonrası iş akışlarında, müşterilerimizin baskı proseslerinin yanında mürekkeplerini, üretim kalitelerini ve raporlarını izlemelerine ve yönetmelerine yardımcı olan bağlantılı araçlar sunuyoruz.

Ancak, tedarik zincirimizde bir ürünün artık üretilmemesi sorunu ile karşılaştığımızda, ürünü seçmekten vazgeçiyoruz ve parçalar ile destek açısından daha uzun vadeli olacak uygun bir alternatif buluyoruz. Bu nedenle aşağıdaki değişimleri yapmayı planlıyoruz:

QuadTech Vector kamerayı WPC CCR+ ile

WPC Ribbon Control’ü MultiCam özellikli QuadTech Ribbon Control ile

PCI GV-Spectro’yu QuadTech DeltaCam ile

QuadTech PDF Verification’ı PCI Guardian OLP ile

Yakın zamanda ürünlerimizden birini satın alan müşterilerimiz, herhangi bir ürünün üretiminin durdurulduğunun duyurulmasının ardından parçaların veya uygun alternatiflerin en az 7-10 yıl süreyle mevcut olacağından emin olabilir.

Buna ilave olarak, tüm çözümlerimiz mevcut ürün isimlerini muhafaza edecek ve bu nedenle kolayca tanınabilecek.

Peki ya yeni ürün geliştirme çalışmaları? Devam ediyor mu?

Karl Fritchen: Kesinlikle. Yeni ürün geliştirme için artık daha fazla kullanılabilir kaynağa ve mevcut teknolojiyi daha geniş bir pazara sunmaya yönelik yenilenmiş bir odağa sahibiz (Yeni sistemler veya mevcut baskıları yükseltmek ve optimize etmek için matbaaların rekabet etmesine yardımcı olmak amacıyla yenilenmiş sistemler.) Aslında, bu üç aylık dönemde BALDWIN Vision Systems olarak ilk yeni ürün lansmanımızı yapacağız. Daha fazla bilgi çok yakında!

Odak noktamız değişmedi: yenilikçilik ve birinci sınıf renk ölçümü ile yönetimi, registration ve vision sistemi teknolojileri. Mühendislik yeteneği ile uzmanlığı birleştirerek ve daha fazla finansal kaynağı infüze ederek, baskı işlerine diğer iş akışlarını dahil etmek ve bağlamak için otomasyon yeteneklerini genişletmeyi planlıyoruz.

WPC, PCI ve QuadTech’in birleştirilmiş Mühendislik ekipleri piyasa odaklı iki ekibe entegre edildi. Commercial & Newspaper ekibinin başında Herman Gneuchtel, Packaging ekibinin başında ise Kelly Hanaway var.  Her iki grup da sergiledikleri yetenekleri ve yeni çözümlerle birlikte müşterilerimize sundukları ilave kaynaklar nedeniyle heyecanlı.

BALDWIN Vision Systems’in yeni marka altında katıldığı ilk etkinlik /ticaret fuarı hangisi olacak? Bu etkinliğin ziyaretçileri sizden ne görmeyi bekliyor? 

Karl Fritchen: Yeni işletme olarak ilk etkinliğimiz Münih’de (Almanya) gerçekleşecek olan Fogra Colour Management Sempozyumunun sponsorluğu. Yaklaşan etkinlikler ise: ABD’de Converters Expo, Meksika’da Label Summit Latin America 2018 ve ABD’de INFO*FLEX/FTA Forum. Hindistan’da, İtalya’da, Japonya’da ve Tayland’da da etkinliklere ve fuarlara katılmak için planlar yapıyoruz.  Tüm bu etkinlikler ve birleşen ekibimiz, mevcut ve potansiyel müşterilere uzman teknik danışmanlığı ve piyasa danışmanlığı yapmanın yanı sıra ürünlerimiz hakkındaki en son bilgileri sunmak için hazır olacak.

İnsanların QuadTech, PCI, ve WPC’yi dört gözle beklediğini biliyoruz. Bu nedenle yukarıdaki etkinliklere gelen ziyaretçiler bu sene katıldığımız bütün organizasyonlarda o isimlerin BALWIN çatısı altında olduğu bir “ortak markalı” bir görünüşle karşılaşacaklar.

Ve son olarak, Karl, BALDWIN Vision Systems’in geleceği için hedefleriniz neler? Bunları şirket vizyonu ile nasıl hizalıyorsunuz?

Karl Fritchen: Özetle, BALDWIN Technology Company, piyasaya eksiksiz bir ürün portföyü sunmak amacıyla QuadTech’i satın aldı. Bu da küresel baskı teknolojisi pazarında daha büyük bir paya sahip olmasına imkân sağladı. Bu hedefler BALDWIN Vision Systems için kendi amaçlarım ve bir yeni print teknolojide etkin güç olarak bu geniş strateji içindeki rolümüz doğrultusundadır.

QuadTech’in BALDWIN’e getirdiği önemli bileşenler renk yönetiminde ve register control’de uzmanlık, sağlam çözümler ve iyi oluşturulmuş küresel bir platform. Buna ilave olarak BALDWIN’in QuadTech’in önemli teknoloji yenilikleri geliştirdiği, ambalaj ve sonlandırma piyasalarında güçlü konusunda güçlü bir arzusu var. Dolayısıyla matbaaların gerçek sonucunda, veri bağlama becerisinde ve iş akışlarındaki işlemleri otomatik hale getirmede önemli bir etki sağlamak üzereyiz. Bizim, müşterilerimiz ve endüstri için heyecan verici bir dönem!

 

#Baldwin #QuadTech #BaskiYonetimi #KarlFritchen