Anasayfa » Aktüel » Basım Endüstrisinde Global İşbirliği: Koenig & Bauer Duran

Basım Endüstrisinde Global İşbirliği: Koenig & Bauer Duran

Katlama yapıştırmada lider üreticimiz Duran Makina, Koenig & Bauer Group’un bir parçası haline gelerek grubun ambalaj pazarındaki etkinliğini artıracak.

Koenig & Bauer, Duran Makina’nın katlama yapıştırma üretiminin %80’ini satın aldığını ve Koenig & Bauer grup altında Koenig & Bauer Duran adıyla entegre ettiğini açıkladı.

Koenig & Bauer’den yapılan basın açıklamasında “Dünyanın en eski baskı makine üreticisi olan Grup, bu son satın alma ile büyüyen ambalaj üretimindeki gücünü bir kat daha artırdı. Rapida tabaka ofset baskı makineleri ve Iberica şekilli kesim makinelerine Duran tarafından üretilen katlama yapıştırma makinelerini ekleyen Grup, karton ambalaj sektörüne komple hat sunma imkanı bulmuştur” denildi.

Koenig & Bauer Sheetfed CEO’su ve Yönetim Kurulu Üyesi Ralf Sammeck, “Duran Makina son yıllarda standartları yeniden yazma ve müşterilerimiz arasında konumunu güçlendirmede çok başarılı oldu“ diyor ve ekliyor: “Biz ise şimdi dünya çapındaki sunumumuzu Duran’ın geniş ürün portföyü ile genişletiyoruz.” Duran Makina Başkanı Oktay Duran ise “Koenig & Bauer Group’un bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz ve bu yeni sinerji ile global pazarda başarımızı daha ileriye taşıyacağımızdan eminiz“ diyor.

30 yılı aşkın tecrübesi ve 65’i aşkın ülkede başarıyla çalışan teknolojisi ile ülkemizin gururu olan Duran Makina, altı standart serisinin yanı sıra Ar-Ge servisinin gücünün kazandırdığı terzi işi katlama yapıştırma çözümleri ile global pazarda da yüksek başarı kazanmıştı. Bu işbirliğinin her iki tarafın da gücünü artıracağını düşünüyor ve Duran Makina’yı ve tabii ki Koenig & Bauer’i tebrik ediyoruz. Bu önemli gelişmenin özel haberini Ocak sayımızda okuyabilirsiniz.

#DuranMachinery #DuranMakina #KoenigAndBauer #Ambalaj #KartonAmbalaj #KatlamaYapistirma #OktayDuran #RalfSammeck #Rapida #Omega  #Duran #Matbaa #Converting #Oluklu