Anasayfa » Aktüel » Bereketli Sofralar

Bereketli Sofralar

Basım Endüstrisi her yıl olduğu gibi bu Ramazan-ı Şerif’te de iftar sofralarının bereketli havasını değerlendirdi ve bir araya geldi.

Karton Ambalaj Sanayicileri Derneği KASAD, Yönetim Kurulu ve sektör mensuplarını 7 Haziran’da Florya Beyti Restoran’da bir araya getirirken Basım Sanayi Eğitim Vakfı BASEV ise Mütevelli Heyetinin yanı sıra Vakıf sponsorları, eğitim sponsorları ve eğitimcileri 8 Haziran’da Conrad Bosphorus Otelinde iftar yemeklerinde buluşturdu. Ambalaj Sanayicileri Derneği’nin iftarı ise 15 Haziran’da takip etme imkanı bulduğumuz bereketli toplantılardan oldu. Ayrıca Ahilik Vakfı ve PAGEV’de Ramazan-ı Şerif’in iftar sofralarını kuran STK’lardan oldular.

KASAD’ın iftar daveti Mübarek ayın ilk toplantısı oldu. Bozboğa Kağıtçılık sponsorluğunda Florya’da yapılan Dernek Yönetim Kurulu Üyelerinin eksiksiz katıldığı iftar boyunca, herkes uzun uzun sohbet etme imkanı buldu. Bozboğa Kağıtçılık Yönetim Kurulundan Oğuzhan Bozboğa, tüm davetlileri birer birer karşıladı. Bozboğa Kağıtçılık karton gurubunda on, kağıt gurubunda ise altı farklı global markanın distribütörlüğünü yürüterek ambalaj pazarına hizmet veriyor. İftar sonrası KASAD tarafından yapılan açıklamada “Her yıl olduğu gibi bu yıl da geleneksel iftar yemeği organizasyonumuzu kalabalık bir üye ve konuklarımızın katılımıyla gerçekleştirdik. Bu güzel iftarımızı paylaşan, onurlandıran herkese teşekkürlerimizi sunarız.

BASEV iftarı ise 8 Haziran’da yapıldı. İftara ikiyüz yakın sektör mensubu katıldı. Bu iftar yeni Yönetim Kurulu’nun sektörün karşısına çıktığı ilk etkinlik olması ile de önem arz ediyordu. BASEV ayrıca bu iftarda bir müddettir yayınına ara verilen Basım Dünyası Dergisinin 98 inci sayısını da sektörle buluşturdu. BASEV Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Kaşıkırık, iftar öncesi yaptığı konuşmada “Matbaacılık hepimizin işi ve tüm bu yoğunluklara rağmen çok güzel işler ortaya çıkartıyoruz”, dedi. Kaşıkırık, konuşmasında şu detaylara yer verdi:

Basım Dünyası yeniden sizlerle

“Matbaa sektöründe gerçekleşen her çalışmanın tanıtımını, duyurusunu yapmak adına Basım Dünyası dergisi uzun zamandır sizlerleydi. Ancak dergimizin yapımından sorumlu birkaç ajans ile yaptığımız çalışmalar sonucu olumsuzluklar söz konusu olmaya başlamıştı. Nasıl matbaanın uzmanları var ise haber çalışmasının, dergi mizanpajının, fotoğraf çekiminin de uzmanları var. Bu konuda güvendiğimiz İstmag Ltd. ile farklı bir boyut yakalayarak kurumsal bir anlaşma gerçekleştirdik. Basım Dünyası üç aylık periyotlarla güçlü içerik ve yönetimi ile sizlere sunulmaya devam edecek. Görüşlerinize ve önerilerinize her zaman açığız. Kısa süre içerisinde çok ciddi emek veren yayın kurulundaki çalışma arkadaşlarımızı tebrik ediyoruz.”

Diğer STK’lar ile daha yakın bir işbirliği içinde olacağız

BASEV_iftar

“37 yıldan beri düzenlenen ve bu sene 13.sü gerçekleşecek olan Printtek fuarında standımız olacağı bilgisini sizlere vermek isterim. Bir önceki Yönetim Kurulu arkadaşlarımızın, sevgili dostum Sermet Tolan’ın liderliğinde gerçekleştirdiği çok güzel projeler oldu. Biz de bu projelerin devamını getireceğiz. Bu konu ile alakalı düşüncesi olan ve baştan sona kadar bizimle beraber olmak isteyen herkese kapımız açık. STK’ların hemen hepsi ile birçok yönüyle iletişim içerisindeyiz ve bundan sonraki projelerde de beraber olacağız. UNICEF ile birlikte BASEV olarak güzel projeler yapacağız. BASEV eğitime dayalı mümkün olan bütün projeler içerisinde olacak. Önümüzdeki dönemde çalışmalarımızın artarak devam edeceğini buradan size bildirmek istiyorum.”

BASEV iftarında ayrıca Dr. Oktay Duran, Kurucu Vakıf Başkanı İsa Temel, Onursal Başkan Aysan Şakar, Kaşıkırık’ın selefi bir önceki dönem Başkanı Sermet Tolan da katılımcılara hitap ettiler. Ayrıca Yeni Yönetim Kurulunda Burs Komite Başkanı Banu Bayru ve Kadın Komitesi Başkanı Tuğba Arıcı da yeni dönem planlarını anlattılar.

Basım Endüstrisi ise bir kez daha Ramazan-ı Şerif’in dostluk, anlayış, dürüstlük ve bereket getiren ikliminden istifade ederken Sivil Toplum Kuruluşlarımız da bu duruma destek vererek sektörümüzün içinde yer aldıkları mesajını ilettiler. Bir sonraki Ramazan-ı Şerif’te de bir arada olmak ümidiyle…

 

#BASEV #KASAD #iftar #SadettinKasikirik #BozbogaKagitcilik