Anasayfa » Aktüel » Bir Baskı Bir Ağaç Demek

Bir Baskı Bir Ağaç Demek

Xerox, işletmelerin sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşabilmeleri için  PrintReleaf ile ortak oldu.

Xerox’un yönetilen baskı hizmetleri (MPS) müşterileri, markanın PrintReleaf ile yeni ortaklığı aracılığıyla küresel ormanların yeniden ağaçlandırılmasına katkıda bulunabilecek. PrintReleaf, “Bir sayfa basın, bir tane ağaç dikelim” teması çerçevesinde kâğıt kullanımının raporlanmasından yararlanıyor ve söz konusu kullanım ile eşdeğer bir şekilde yeniden ağaçlandırma için belirlenen coğrafi alanlarda ağaç sayısını eşit tutuyor.

Dünyanın dört bir yanındaki Xerox müşterileri, yönetilen baskı hizmetleri sözleşmesine ek olarak PrintReleaf’e kayıt olabilecekler. Xerox çevrimiçi bir portal üzerinden müşterilerin doğrudan ağaçlandırma etkilerini izleme ve raporlamanın yanı sıra ağaçlarını nereye dikecekleri ile ilgili yönetilen ormancılık projelerini seçmelerine yardımcı olacaklar.

Xerox Environment, Health, Safety & Sustainability Başkan yardımcısı Wendi Latko konu ile ilgili “Green World Alliance programımız ve Xerox Print Awareness Tool aracımız ile uzun süredir sürdürülebilirliğe yönelik sorumlu duruşumuz ile tanınıyoruz.” ifadesinde bulundu ve ekledi: “PrintReleaf ile şimdi bu sorumluluğumuzu MPS müşterilerimiz ile çevreyi koruma çabalarını hızlandıracak ve teşvik edecek endüstri sertifikalı bir hizmet ile güçlendirerek bir adım daha ileri taşıyabileceğiz.”

PrintReleaf’ın kurucusu ve CEO’su Jordan Darragh, “Xerox’un sürdürülebilirlik alanındaki geçmişi markayı, daha sürdürülebilir bir dünyaya yönelik tüm çalışmalarımızda bizim için ideal bir ortak haline getirdi. PrintReleaf kullanıcı ağımızı genişletirken ve yeni ağaçlandırma hedeflerimize ulaşırken bu ortaklık bize büyük bir potansiyel sunacaktır.” dedi.

 

#Xerox #PrintReleaf #JordanDarragh #WendiLatko #SurdurulebilirBaski