Anasayfa » Aktüel » Bir Yeni Birleşme Haberi Daha: Goss ve manroland Web Systems

Bir Yeni Birleşme Haberi Daha: Goss ve manroland Web Systems

Goss ve manroland web ofset işlerini birleştirme kararı aldıklarını bildirdi.

Gazeteler, ticari ürünler ve ambalaj için iki önemli web baskı üreticisi ve servis şirketi olan Goss International şirketinin baskı makineleri bölümü (Goss) ve manroland web systems işlerini birleştirme kararı aldılar. Birleştirilmiş şirket, yeni bir sinerji oluşturmak, bölgesel alanları tamamlamak, uzun süreli bir finansal gücü garanti altına almak ve özellikle satış sonrası hizmetler için değer odaklı çözümler sunmayı hedefleyecek.

2018’in ortalarında tamamlanması hedeflenen bu birleşme çalışmasına Goss’un Contiweb işi dahil edilmeyecek. Goss’un şirket ortağı American Industrial Partners ve manroland web system ortağı Possehl Group birleştirilmiş şirketin ortakları olmayı sürdürecekler.

bununla birlikte contiweb de bir basın açıklaması yaparak işlerinin ayrılması ve bağımsız bir şirket olma planı yaptıklarını açıkladı. Goss ve manroland web systems şirketlerinin birleşmesinin tamamlanmasının ardından Contiweb, American Industrial Partner’in altında bağımsız bir şirket olarak hizmet vermeyi sürdürecek. Şirketin merkezi Hollanda’da bulunacak. Contiweb, webler için kurutma ve bobin yükleme sistemleri tedarik ediyor.

Bu konu ile ilgili tüm gelişmeleri ve tarafların açıklamaları MATBAA&TEKNİK Nisan sayısında okuyabilirsiniz.

#GOSS #manrolandWebSystems #Contiweb #Webofset #Baski #Matbaa #GazeteBaski