Anasayfa » Aktüel » BOBST “20SEVEN-We make it happen”

BOBST “20SEVEN-We make it happen”

27-28 Şubat tarihlerinde Bobst Bielefeld’in Competence Center’ı BOBST’un Genişletilmiş Renk Gamutu (ECG) baskısı için optimize edilmiş yeni 20SEVEN CI flekso baskı makinesini keşfetmek ve ECG prosesi hakkında daha fazla bilgi edinmek amacıyla Almanya’ya seyahat eden 400’ün üzerinde önde gelen ambalaj üreticisi ve tedarikçisiyle kapasitesini doldurdu.

20SEVEN etkinlikte genişletilmiş proses sürekliliğini açıkça gösterdi. Bu avantaj, baskı proseslerine süreklilik, hassasiyet ve tekrarlanabilirlik sağlamak amacıyla tasarlanan baskı makine vibrasyonu, dozajlamada ve ölçümde mürekkep tutarlılığı, yüksek hızda kurutma ve register süresi ile ilgili çok sayıda teknik özellikten meydana geliyor.

Etikinlikteki demo ile 20SEVEN’in mükemmel performansının yanı sıra, karmaşık grafikleri olan ticari ve sahte ambalajların baskı gösterimleri ve takip edilen laboratuvar kalite kontrolü de ECG prosesinin avantajları gösterildi. Aynı baskı işinin Delta-E renk analizi sabah gerçekleştirildi ve akşam üzeri tekrarlandı. Bu durum, prosesin marka sahiplerinin ambalajlarda renk sürekliliğini oluşturmasını nasıl sağlayabildiğini gösterdi. Bu dünyanın her yerinde, marka tanınırlığı açısından çok önemli bir avantaj ve gereklilik. Markalar ve matbaalar için diğer zaman ve maliyet avantajları, etkinlikte BOBST’a katılan endüstri ortakları (markalar, kullanıcılar ve endüstri tedarikçileri) tarafından sunulan ECG prosesinin geniş kapsamlı değerlendirmesi esnasında sunuldu.

Open House kapanırken, Bobst Bielefeld’de memnuniyet oranı yüksekti. Bobst Bielefeld CI Flekso Ürün Hattı İdari Müdürü ve Başkanı Jens Torkel, şunları söyledi: “Bu yeni teknoloji konusunda takdir edilmek bizi çok mutlu etti. Çünkü ekipman ve işlem performansı konusundaki yenilik ve mükemmellik arayışımızın ödülü gibiydi. Geniş en bobin flekso baskıda proses tekrarlanabilirliğini sağlamak için temel olan makine işlevlerini geliştirmeyi başarmış olmamız nedeniyle, baskıcılarla markayı yakaladık. Makinemiz, ECG için ideal ama geleneksel baskı ile daha fazla performans getiriyor. Bu da 20SEVEN’ı her durumda bir kazan-kazan seçimi yapıyor.”

#Bobst #Flekso #20SEVEN #JensTorkel #CIflekso