Anasayfa » Ambalaj » BOBST K5 VISION’dan Yüksek Performanslı Vakum Metalizasyon

BOBST K5 VISION’dan Yüksek Performanslı Vakum Metalizasyon

Yeni BOBST K5 VISION, esnek ambalajcılar ve CPP/PE film üreticileri için ideal, kompakt bir vakum metalizasyon cihazı.

Tamamen Esnek

Kompakt ve ısıya duyarlı filmler ve ince baskı altı malzemeleri dahil çok çeşitli farklı film tipleriyle kullanılmak için tasarlanan yeni K5 VISION’ın çalışma hızı 840 metre/dakikaya kadar çıkabiliyor. 1250 mm – 2450 mm arasındaki genişliklerde üretim yapabilen cihaza, çapı 1000 mm’ye kadar olan bobinler yerleştirilebiliyor.

Yenilikçi Yeni Özellikler

Sürekli yenilikler yapan BOBST’un Ø600 mm kaplama silindiri içeren K5 VISION cihazı da bu yeniliklerden biri. Sektördeki en büyük kaplama pencere sunan cihaz, bu sayede alüminyum toplama verimliliğini %16’ya kadar arttırıyor ve bunun sonucunda da kullanılan sarf malzemelerinin miktarı azalıyor, çalışma süresi uzuyor ve enerji tüketimi de %10-15 azalıyor. Bu cihaz aynı zamanda, artan silindir yüzey alan sayesinde daha iyi film soğutma yapılıyor; baskı altı malzeme ile silindir arasında ısının daha iyi iletilmesini sağlayan 2-bölgeli gaz sıkıştırma ile de ilave soğutma yapılıyor. Bu da, CPP ve LDPE gibi ısıya duyarlı filmler için çok önemli.

Yüksek Düzeyde Üretkenlik

Güçlü, sağlam buharlaşma kaynağı, mükemmel kaplama homojenliği sağlıyor. Aynı zamanda alüminyum bobinler kolay değiştirilebilmeleri için çıkartılabilir bir taşıma arabasına takılıyor. Tam genişlikteki izleme pencereleri kaynağın ve metalizasyon prosesinin daha iyi görünmesini sağlıyor.

Sağlam ve kompakt tasarımlı K5 VISION pompalama gurubunda boruların boyları daha kısa oluyor. Bu da sektördeki en küçük ayak izine sahip olmasını sağlıyor. Cihazda, sürekli yüksek vakum performansına sahip kuru döner sıkıştırma pompaları, maksimum verim için normal hızın iki katında çalışan itici pompalar ve buharlaşma bölgesinin altında bulunan, zemine monte edilerek film üzerinde yağın ters akma riskini ortadan kaldıran difüzyon pompaları bulunuyor.

Enerji Azaltma

BOBST ECO Mode özelliği bulunan K5 VISION, bekleme esnasında enerji sarfiyatını %50’ye kadar azaltıyor, enerjiyi ve soğutma suyunu sadece gerektiğinde sağlıyor, bu da karbon ayak izinin azalması ve üretim maliyetlerinde önemli miktarda tasarruf elde edilmesi ile sonuçlanıyor.

Mükemmel Sarım

Ünlü BOBST sarım mekanizmasında, 3 bağımsız gerilim kontrol bölgesi sunan 6 tahrik sistemi bulunuyor. Cihaz, neredeyse kırıştırmaksızın metalizasyon prosesi için ayarlanabilen bobinler ile birlikte düşük gerilimde sarım sağlıyor ve opsiyonel bir ekipmanla daha ince baskı altı malzemelerin daha iyi işlenmesini sağlıyor.

K5 VISION, ince filmler dahil çok çeşitli malzemeleri kullanabiliyor ve farklı film tiplerinin hızlı iş değişimine imkan sağlıyor. Bu nedenle, ideal bir makine. Aynı zamanda, CPP ve PE gibi ısıya duyarlı filmlerin kullanılabilmesini sağlaması nedeniyle termal duyarlılığa sahip malzemelerin film üreticileri için mükemmel bir cihaz.

BOBST AluBond®

BOBST AluBond® prosesi, 5N/15 mm’ye ulaşan değerlerle yüksek metal tutunması sağlıyor ve vakum metalizasyon süresince din seviyesinde tutunmayı iyileştirerek kimyasal olarak işlenmiş filmlere olan ihtiyacı ortadan kaldırıyor.

AluBond®, BOPP ve VPP filmlerinde, geleneksel metalizasyon proseslerinden daha yüksek bariyer özelliklerine ulaşan gelişmiş bir hibrit metal kaplama teknolojisi.

 

#BOBST #Metalizasyon #MetalizasyonVakum #Vision