BOBST LED UV’li Avrupa’nın ilk Flekso Baskı Makinesini İspanya ‘da Kurdu
Anasayfa » Ambalaj » BOBST LED UV’li Avrupa’nın ilk Flekso Baskı Makinesini İspanya ‘da Kurdu
BOBST

BOBST LED UV’li Avrupa’nın ilk Flekso Baskı Makinesini İspanya ‘da Kurdu

Etiquetas y Graficas (Etygraf) firması 1981 yılında Valencia yakınlarındaki Sueca’da kuruldu. Bugün firmada 2 vardiya halinde toplam 65 kişi çalışmaktadır. 2016 yılında firma %20 den daha fazla bir büyüme kat ederek senede 7 milyon metrekare kağıt işleme rakamlarına ulaştı.

Etygraf su bazlı ve UV flekso gibi çok farklı baskı teknikleri ile üretim yapmaktadır. Bunların dışında UV serigraf ve dijital ofset baskı sistemleri de yer almaktadır. Toplamda 750 farklı müşteri kitlesine ulaşan firma, özellikle meyve sebze, alkollü içecek, gıda, sağlık ve ilaç sektörlerine hizmet vermekledir.

Etygraf fabrikasında Hali hazırda bulunan 3 Bobst UV flekso baskı makinesinin yanına  2016 yılında, 8 baskı üniteli yeni bir flekso baskı makinesi eklendi. Bu BobstM4L baskı makinesi 430 mm eninde ve tek geçişte 8 renk baskı yapabilme özelliğindedir.

Etygraf üretim müdürü Salvador Mateu genel olarak kendinden yapışkanlı opak ve şeffaf PP malzeme ve kuşe malzemelere çift yüzlü olarak 120m/dk hızlarda baskı yapabildiklerini anlattı. Hala bütün mürekkep tipleri ve laminasyon tutkallarının UV LED i desteklemediğinden makinede Hem LED hem de cıvalı UV kullanabilme olanakları olduğunun onlara memnun oldukları bir esneklik sağladığını ekledi.

Etygraf büyük araştırmaların sonunda 8 ad yüksek güçlü LW1 UV LED lamba ve Rhino hibrit güç ünitesi içeren bir GEW UV sistemi seçti. Bu seçimde en büyük rol LED ile beraber hibrit UV civa lambalarının kullanılabilir olmasıydı.

Rhino güç ünitesi ile beraber sunulan bütün UV sistemleri GEW servis tesislerinde gömülü olarak geliyorlar. Bu sistem sürekli olarak internet üzerinden izlenebilip, herhangi bir sorun olduğunda üreticinin servis mühendisleri tarafından anında müdahale edilebiliyor. Bu sayede ileride oluşabilecek parametre toleranslarındaki hatalar daha da büyümeden müdahale edilerek çözülmektedir.

Firmanın satın alma müdürlerinden Jose Carrasquer, özellikle düşük migrasyonlu mürekkepleri tercih ettiklerini ve bütün üretim zincirindeki kalite standardını yükseltmeyi hedeflediklerini açıkladı. “Bu amacımız doğrultusunda bize sadece GEW firması bize süreklilik, güvenlilik ve yüksek hızda tam kürleme garantisi verdi.”dedi.

LW1 UV LED teknolojisi, ısı duyarlıklı malzemelerde hassas baskı ve en önemlisi elektrik tüketiminde büyük bir tasarruf sağlayarak, hem bizi hem de müşterilerimizi memnun etmiştir.

#BOBST #LEDUV #FleksoBaskıMakinesi #Etygraf #JoseCarrasquer

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*