Anasayfa » Aktüel » Bobst ’un 75 Yıllık Tutkusu
Gluing

Bobst ’un 75 Yıllık Tutkusu

2017, BOBST’un ambalaj endüstrisi için katlama yapıştırma makineleri tasarlayıp üretmeye başlamasının yetmiş beşinci yılı.

Sınıfının ilk makinelerinden biri olan PCR382‘nin kurulumu, 1942 yılında Bern (İsviçre) yakınında bulunan Zeiler firması tarafından yapıldı. Aynı şirket (şimdiki adı ile Limmatdruck Zeiler), şu anda Avrupa’nın önde gelen karton kutu imalatçılarından biri ve bugün de hala BOBST’un müşterisi olan RLC Packaging Group’un çok başarılı bir parçası.

1942 yılında bir başarı hikayesi başladı ve firmanın sürekli yüksek kaliteli ve üstün performanslı kutular üretme konusunda sahip olduğu saygınlık sayesinde, BOBST katlama yapıştırma makineleri, karton ve oluklu ambalaj endüstrileri için ölçüt oldu. Günümüzde müşteriler eksiksiz katlama yapıştırma hatları satın alabiliyor. Müşterinin ihtiyaç duyabileceği her şey için entegre ve otomatik çözümler sunmak amacıyla, yüksek düzeyde yapılandırılabilir makineleri serinin en iyi aksesuarları ile birleştiriyorlar.

BOBST yıllık iş hacminin yaklaşık  %6’sı ile sürekli olarak araştırma ve geliştirmeye yatırım yapıyor. Bu durum şirketin yenilikçi yeni sistemler, ekipmanlar ve süreçler geliştirmesine imkân sağlıyor. Bunların çoğu hala patentli ve sektörde bir eşi daha yok. BOBST katlama yapıştırma makineleri aradan geçen 75 yıl boyunca, kutu pozalama, dip kilit modülü, dört nokta kutu katlama sistemleri, flipper-ejector, tek tirajda karmaşık kutuların üretimi için kullanılan GYROBOX, Braille kabartma ile in-line ve tam çalışma hızında sıfır hata kalite kontrolleri gibi çığır açan yeni teknolojilerin sunulması ile birlikte sürekli gelişti.

Tabaka Besleme İşletme Ünitesi Başkanı Philippe Milliet, bu konuda şunları söyledi: “Katlama yapıştırma ekipmanımızın geçen yetmiş beş yılda elde ettiği başarı tutkunun ve yenilikçiliğin DNA’mızın bir parçası olduğunu kanıtlıyor. Yıllar geçtikçe müşteriler giderek daha hızlı, daha verimli ve tüm ambalaj piyasalarında, giderek katılaşan kalite gerekliliklerini karşılayan kutular sunabilen ekipmanlar talep ediyor. Biz de, ilk makineler ile aynı güvenilirliği ve dayanıklılığı korurken aynı zamanda sürekli olarak bunu sunmamıza imkân sağlayan çok yönlü malzemeler ve teknolojiler geliştiriyoruz.” BOBST’u, e-ticaret sektörü gibi katlama yapıştırma pazarında hâkim durumuna getiren sürekli yenilik yoluyla müşterinin ihtiyaçlarına cevap verebilme imkânı.

Günümüzde, BOBST katlama yapıştırma makineleri tüm dünyada satılıyor ve farklı piyasalar için genellikle yerel olarak üretiliyor. Bununla birlikte BOBST teknolojinin tek başına asla yeterli olmadığını biliyor. Bu nedenle de şu anda dünya genelinde elli ülkede varlık gösteren şirket aynı zamanda yerel hizmetlere de cömert yatırımlar yapıyor.

#BOBST #YapıştırmaMakineleri #PCR382 #PhilippeMilliet #GYROBOX