Anasayfa » Manset » BöttcherPro Silux Püskürtme Tozları – Ticari Makale

BöttcherPro Silux Püskürtme Tozları – Ticari Makale

BöttcherPro Silux Püskürtme Tozları, bitkiseldir, glutensizdir. Çok iyi yayılma özelliği gösterir,

nozülleri tıkamaz, ince tozlardan arındırılmıştır. 

Özellikle karton  ambalaj baskıcılığında yoğunlukla püskürtme tozları kullanılmaktadır. Böttcher olarak Silux 20, Silux 30 ve Silux 50 kaplamalı ve kaplamasız olarak ince tozlardan arındırılmış püskürtme tozları üretmekteyiz.

TABLO_1_BOETTCHER_EMEL_2

 

BöttcherPro Silux-püskürtme tozları içindeki partiküllerin çok az bir miktarı 10 µm’un altındadır. Bu özellik tozun‚ Fine Dust‘ olmasını sağlamaktadır.

Turuncu çizgi ile gösterildiği gibi pazarda bulunan çoğu püskürtme tozu ince tozlardan arındırılmış değildir.

10 µm’un altında yüksek miktarda püskürtme tozları içermektedir. Kalın tozlar  hızla çöker fakat ince tozlar soluduğumuz havada uzun süre kalırlar. Baskı yapan operatör tarafından solunarak akiğerlere girer ve alveollerde tortulaşarak akciğer fonksiyonunu kısıtlayabilirler.

BöttcherPro Silux Püskürtme Tozları, bitkiseldir, glutensizdir. Çok iyi yayılma özelliği gösterir, nozülleri tıkamaz, ince tozlardan arındırılmıştır.

Kaplamalı Püskürtme Tozları

Karton ambalaj üreticileri- yüksek mürekkep tüketimi olan baskı makinaları,oluklu kutu  ve geniş ebat tabaka ofset  matbaaları,inline lak ünitesi olan  4 renk ve üzeri ünitesi olan  makianlar için. Yüksek nem seviyelerinde bile  çok iyi su geçirmezlik  özelliği gösterir. Topaklanma olmaz.

TABLO_2_BOETTCHER_EMEL_2Kaplamasız Püskürtme Tozları

Küçük makinalarda kolay uygulamalar – bas ve dön işleri-  4 üniteden az baskı makinalarında  çoklu geçişlerde -offline vernik ve selofon uygulamalarında.

TABLO_3_BOETTCHER_EMEL_2

Püskürtme Tozlarımızın ince tozlardan arındırılmış olduğu her yıl BG ETEM tarafından gözden geçirilmekte ve sertifikalandırılmaktadır.

TABLO_4_BOETTCHER_EMEL_2

Doğal nişastanın partikül büyüklük dağılımı çok geniştir. Yalnızca orta ve büyük partiküllerin bir işlevi vardır.

İnce tozlardan arındırılmış püskürtme tozlarının kullanımı daha kolaydır. Toz ayarı %20‘ ye kadar düşürülebilir.Buna ek olarak baskı makinasının çevresindeki temizlik ve bakım zaman ve masrafları da azalacaktır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TABLO_4-2_BOETTCHER_EMEL_2

Burada gördüğünüz elektron mikroskop ile çekilmiş fotoğrafta tozlarımızın düzgün yuvarlak şeklini ve ince tozlardan arınmış olduğunu görebilirsiniz. Üretim sürecinde ağırlıkça %10’a kadar ince parçacıklar doğal nişastadan çıkarılırlar.

TABLO_5_BOETTCHER_EMEL_2İnce tozlar solunduğunda akciğere yerleşmesi yönünden zararlıdırlar.

Ayrıca makina ve etrafında birikir ve ortamın kirlenmesine de sebep olurlar.

 

 

 

 

 

 

 

TABLO_6_BOETTCHER_EMEL_2Vidalı kapaklı ambalajımızın kullanımı, doldurulması da daha kolaydır.

 

 

 

 

 

 

 

#Boettcher #Bötcher #PuskurtmeTozu #EmelOzer #Silux

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*