Anasayfa » Ambalaj » Brausse Türkiye’deki Pozisyonunu Genişletiyor

Brausse Türkiye’deki Pozisyonunu Genişletiyor

Türkiye’de çok yaygın bir halde kullanılan Brausse’nin oluklu mukavva pazarında yaklaşık elli adet makinası, ambalaj ve matbaa piyasasında on üç adet makinası çalışır vaziyette bulunmaktadır.

Ersin Şahin, Satış Müdürü, Pasifik Trading

Pasifik Trading olarak bir yıl önce bünyemize kattığımız Brausse, kağıt, karton, IML, oluklu mukavva kesim ayıklama makinaları ile karton kutu katlama yapıştırma makinaları üretmektedir. Çin ‘in Shanghai şehrindeki fabrikasında, 50 bin metrekarelik bir alanda 450 kişiyle müşterilerine hizmet vermektedir. 1980 yıllarında kurulan, Kanadalı  bir aile şirketi olarak hizmet veren Brausse şirketinin tamamı 2017 yılı itibarı ile İsviçreli Bobst firması tarafından satın alınmıştır.

Süper Selofan’a kurulan Brause 1050 FI kesim, ayıklama, yaldız ve gofre makinesi yüksek kaliteli yaldız baskıları ile farklılaşıyor. Süper Selofan Yöneticisi Okan Oktay Yıldız ile baskı örneğini incelerken

2017 yılında yaklaşık 45 milyon dolar ciro ile pazarın % 45 payına sahip olan Brausse satış grafiğinin yanında, servis hizmetleri ile de iyi bir grafiğe sahiptir. 2017 yılı dünyadaki satış rakamlarından bahsedecek olursak Çin bin 818 makina, Afrika 72 makina, Hindistan 96 makina, Avustralya ise 41 makina olmak üzere iyi bir satış grafiği yakalamıştır. Türkiye’de de çok yaygın bir halde kullanılan Brausse, oluklu mukavva pazarında yaklaşık 50 adet makinası, ambalaj ve matbaa piyasasında 13 adet makinası çalışır vaziyette bulunmaktadır. Bugün dünyada oluklu kukavva olarak 2 bin 500 adet kesim ve ayıklama makinaları bulunuyor. Pasifik Trading şirketi olarak biz de Brausse firmasına çok önem veriyoruz. Satış ve Servis hizmetlerini eksiksiz ve en iyi biçimde devam ederek iyi bir satış grafiği yakaladığımızı düşünüyorum. Bunu da sene başından beri satmış olduğumuz her modelden bir tane örnekleyerek söyleyebilirim:

Oluşur Grafik BRAUSSE 1050 SDI Kesim ve Ayıklama Makinası

Süper Selofan BRAUSSE 1050 Fİ Kesim, Ayıklama, Yaldız ve Gofre Makinası

Görsel Sanatlar Matbaası BRAUSSE 1060 E Kesim ve Ayıklama Makinası

Bilnet Matbaacılık BRAUSSE 1450 SE Kesim ve Ayıklama Makinası

Biraz da bu makinalar ile ilgili detaylı bilgi verecek olursak:

Brausse 1050 SDI Modeli Kesim Ayıklama Makinası

s/s Ersin Şahin, Oluşur Basım Pazarlama Müdürü Barış kaşıkırık, Oluşur Basım Genel Müdürü Erhan Dokuman

Tabaka Ebadı: 1050×750 mm

Tabaka ebadı min: 400×360 mm

Kesim Kalıbı Max: 1040×720 mm

Kesim Hızı: 7500/tabaka saat

Kesim Tonajı: 300 ton

Ağılık:16 ton

Besleme kafasını hareket ettiren patentli turbo spiralli hava üfleme çubukları, açı ayarı yapılabilen 4 adet alıcı ve 4 adet taşıyıcı memeler ile beraber Non Stop besleme ünitesi, Elektromekanik çift kağıt dedöktörleri, Elektronik yan poza kontrolü, Gösterge sistemli 4 adet ön siperler, Giriş kontrolünü sağlıklı bir şekilde yapabilmek için 2 adet Omron Glassöptik ön siper sistemi, 3 kamlı tırnak çubuğu işletme hareket sistemi, Ouick Striping ve Ouick Looking Üniteleri, LCD ekranda makina kontrol ve hafıza sistemi ile makina ile beraber gelen sertleştirilmiş plakalar, isteğe bağlı yükseltme opsiyonu da bulunmaktadır.

Brausse 1060 E modeli Kesim Ayıklama Makinası:

s/s Ersin Şahin, Görsel Sanatlar Matbaacılık Yöneticileri Göktuğ Ulu ve Altuğ Ulu

Tabaka Ebadı :1060x 760mm

Tabaka Ebadı min:400x350mm

Kesim Kalıbı Max:1060×770 mm

Kesim Hızı:8000/saat

Kesim Tonajı:260 ton

Ağırlık:20 ton

Brausse firmasının yeni üretmiş olduğu bu model hem ebat farkı ile hem de teknolojik özellikleri en üst seviyede bulunmaktadır. İlk olarak drupa 2016 fuarında lansmanı yapılmış ve satışa sunulmuştur. Tabaka yavaşlatma özelliği ile beraber Ultraconic çift kağıt özelliği, özel anti statik giriş masası ile beraber elektronik yan pozalar ve ön siperler bulunmaktadır. Özel zincir sitemi ile donatılmış non stop besleme ünitesi mevcuttur. Mikro ayarlı Centerline sistemi ile ayarlanabilir yan üfleyiciler (OS) veya karşı taraf için (OOS) çekici yan poza kontrolü bulunmaktadır. Non Stop çıkış sistemi standart olup OUICK LOOKING sistemi ile çok hızlı kesim kalıbı değiştirme özelliği vardır. LCD ekranından makina kontrol sistemi ile isteğe bağlı olarak tabaka sayma, yükseltme, antistatik gibi opsiyonları bulunmaktadır.

Brausse 1050 SFI modeli  Kesim, Ayıklama, Yaldız Varak Makinası:

Tabaka Ebadı :1050×750 mm

Tabaka Ebadı min: 400×360 mm

Kesim Kalıbı:1040×720 mm

Kesim Hızı:7500/tabaka saat

Kesim Tonajı :300 TON

Ağırlık:16.5 TON

Bu modelimizde ise yaldız, varak veya kesim ayıklama yapılabilmektedir. Besleme kafasını hareket ettiren patentli turbo spiralli hava üfleme çubukları, ayarlanabilen yan operatör OS veya karşı taraf için OOS çekici poza kontrol ünitesi, non stop çalışma tertibatı, elektrikli çift kağıt kontrolü, 2 veya 3 servo motorlu yaldızlı baskılar için sensörlü uzaktan kumanda bağlantılı kontrol sistemi, çapraz ve yanal yaldız varak yapabilme özelliği, yaldızlı baskılar için tansiyon merdanesi ve AFCS Yaldız kontrol sistemi, isteğe bağlı olarak HOLOGRAM çalışma özelliği, antistatik giriş, non stop çıkış ünitesi ile kalan fire yaldızı sarabilmek için rewinder ünitesi, ve opsiyon olarak tabaka sayma cihazı ile hizmet vermektedir

Brausse 1450 SE Büyük Ebad Kesim Ayıklama Makinası:

Tabaka Ebadı:1450x1100mm

Tabaka Ebadı Min:700x500mm

Kesim Kalıbı Max:1420x1080mm

Kesim hızı :5500/tabaka saat

Ağırlık:28 ton

Brausse 1450 SE Modeli büyük ebad karton ambalaj ve oluklu mukavva çalışan müşterilerimiz için tasarlanmıştır. Besleme bölümü 4 adet çekici ve 6 adet itici aparatı aynı zamanda 2 tarafta çekme ve itme pozaları, elektronik çift kağıt dedektörleri, çapraz register ayarları, non stop giriş ve çıkış özelliği, ince kâğıtlar için 8 adet girişte fırçalı merdane sistemi, kalın kâğıtlar için 4 adet fırçalı merdane sistemi bulunmaktadır. Aynı zamanda ince ve kalın kâğıt karton için de özel tabaka fren sistemi mevcuttur. Non stop çıkış ünitesi, quick locking hızlı kalıp değiştirme sistemi opsiyonel olarak tabaka sayma, antistatik giriş ve ekstra yükseltme aparatı bulunmaktadır.

Brausse 1060 ER Çift Ayıklamalı Kesim Modeli

Tabaka Ebadı: 1060 x760 mm

Tabaka Ebadı minumun: 400 x350 mm

Kesim Kalıbı Maximum:1060 x740 mm

Kesim Tonaj: 260 TON

Kesim Hızı: 7500 tbaka/saat

Makine Ağırlık:25 TON

Brausse firmasının yeni üretmiş olduğu çift ayıklama istasyonlu modelimiz, ilk olarak drupa 2016 fuarında sergilenmiş olup büyük beğeni toplayan ve çok iyi bir satış grafiği yakalamış ve Avrupa’da bugüne kadar 25 adet ambalaj tesisinde üretim yapmaktadır. Makinamız hakkında kısaca özelliklerinden bahsedecek olursak:

Besleme masası, tabaka yavaşlatma sistemi, operatör tarafı OOS veya operatör karşı tarafı OOS çekici poza sistemi ile birlikte ultrasonik çift kağıt dedektörleri, non stop giriş sistemi, mikro ayarlı Center Line sistemi, hızlı kesim ve ayıklama kalıplarını değiştirme sistemi alt ayıklama ve üst ayıklama istasyonları, non stop çıkış sistemi ve antistatik giriş çıkış sistemi mevcuttur.

Brausse 900-C ve Brausse 1100 C modeli Kutu Katlama Ve Yapıştırma Makinası:

Brausse 900 ve 1100 modelleri kutu katlama ve yapıştırma makinaları dünyada çok tercih edilen modellerimizdendir. Maksimum 400 m/dk sürati ile beraber CD kutusu, patates kutuları, sunum dosyaları gibi 3 veya 6 nokta yapabilme özelliği ile HHS- C Soğuk tutkal ünitesi, 8 adet sağa ve sola bağımsız hareket ettirilebilen kayışlar, ayarlı AC vibrasyon motorları ve emici giriş sistemi, 180 derece 3 adet taşıyıcı lama grubu, 135 derecelik Caka Sistemi, kayışların hızlarını teleskopik ayarlama özelliği ile üretim yapmaktadır.

 

#Brausse #SekilliKesim #ErsinSahin #PasifikTrading #BaskiSonrası #kartonAmbalaj #OlukluAmbalaj #dieCutting #Matbaa #ambalaj #BirMatbaaTeknikVar