Anasayfa » Ambalaj » BST eltromat’ın Web Yönlendirme Sistemleri

BST eltromat’ın Web Yönlendirme Sistemleri

Esnek ambalajlar, basılı elektronikler veya gelişmiş filmler – bunlar rulodan ruloya prosesler ile üretilen ürünlerden sadece birkaç örnektir ve özellikle web kılavuzunun hassasiyeti konusunda yüksek talepler empoze ederler. Bu alanda, BST eltromat International’ın yenilikçi çözümleri, herhangi bir görevle başa çıkabiliyor.
Web yönlendirme sistemleri, makaralı malzeme ağlarını belirlenen hedef konumlarda tutar. En yüksek işlem hızlarında bile, ambalajlama ve etiket malzemelerinin, vb. Üretim sistemine hassas bir şekilde beslenmesini ve bunların tek tek işlem adımlarından geçişini sağlarlar. Bu şekilde, web yönlendirme sistemi sürekli, mükemmel üretim kalitesi sağlar. Aynı zamanda, hatasız web kılavuzu, atık ve makine duruşlarını en aza indirir.

Web yönlendirmesinin hassasiyeti ile ilgili talepler ne kadar büyük olursa, kullanılan anahtar bileşenler üzerinde, yani sensörler, kontrolörler ve aktüatörler üzerindeki şartlar o kadar yüksektir. Web kılavuzunun hassaslığı konusunda en zor talepleri bile karşılayan denenmiş ve test edilmiş çözümler mevcuttur. BST eltromat, bu alandaki dünyanın önde gelen tedarikçilerinden biridir ve çok farklı malzemelerin işlenmesi ve hassasiyeti dahil olmak üzere pazarın hemen hemen tüm taleplerini kapsayan kapsamlı, yenilikçi, verimli ve üretken çözümler portföyü sunmaktadır.

BST eltromat, 1979’dan beri hareketli web ile ilgili kalite güvencesinde uzmanlaşmıştır ve dünya çapında 100.000’in üzerinde sistemi kurarak kapsamlı pratik deneyim elde etmiştir. Bu temelde sunulan ürün yelpazesi, müşterilere, gerektiğinde, müşteriye özel ihtiyaçlara göre uyarlanan, eko sürümler, temel sistemler ve üst düzey çözümler arasında seçim yapma imkanı sunmaktadır. Özellikle kullanıcı dostu olmaları, bu kadar çok firmanın bu çözümleri tercih etmesinin bir sebebidir.

Çok sayıda şirkette kullanılan modüler, yükseltilebilir kompakt web yönlendirme sistemi CompactGuide, örneğin dar malzeme ağları için ideal bir çözümdür. 750 mm’ye kadar olan ağ genişlikleri ve 600 N’ye kadar olan web gerilimleri için altı farklı boyut, farklı gereklilikler için ortalama esnekliktir – özellikle baskılı elektronik veya gelişmiş filmler üretmek için küçük sistemler genel bir kural olarak kullanılsa da, özellikle Web seyahatinin hassas kontrolü.

CompactGuide kompakt, modüler bir tasarım ve kapalı bir alana monte edilmesini sağlayan entegre bir kontrolör ile karakterize edilir. Tam çözümün tak-çalıştır tasarımı, kurulum ve kablolama çabasını en aza indirir. Esneklik, ayrılabilir klavyeyle de sunuluyor; bu, makinenin herhangi bir noktasından basit, sezgisel kullanıma ve böylece tüm kontrol işlevlerine hızlı ve doğrudan erişime imkan veriyor.

Hangi sensör ya da hangi kamera, ne zaman?

Ultrasonik sensörler ve optik sensörler, hat ve yansıma sensörleri ve aynı zamanda hat tarama kameraları, geniş kapsama alanı olan geniş kapsamlı sensörlere kadar – BST eltromat ürün yelpazesi, web yönlendirmede neredeyse herhangi bir talep için sensörler içerir. Ve belirli müşteri görevleri ile başa çıkmak için düzenli bir özel çözümler akışı var.

Hangi sensörler kullanılır ve ne zaman kullanılır, kullanılan materyallere, uygulamalara ve çevresel koşullara bağlıdır. Genel olarak konuşmak gerekirse, ultrasonik sensörler, toz veya kabarık tortuları oluşturan materyallerle, farklı saydamlığa sahip filmlere ve ışığa duyarlı materyallere sahip olarak kullanılır. Kızılötesi sensörler tipik olarak akustik olarak geçirgen, saydam olmayan ve kalın malzemelerden yapılmış ağların kenarlarının temassız taraması için seçilir. Kontrast sensörleri ışık kontrastlarını algılar ve web kenarlarını, yazdırma kenarlarını veya yazdırılan çizgileri tarar. Kritik malzemelerle uğraşırken bile, örn. yansıtıcı yüzeyler ile. Ayrıca web merkezi kontrolü ve web genişliği ölçümünde de kullanılırlar.

Özellikle CCD CAM 100 ve CLS Pro 600 dijital sensörler, maksimum çalışma rahatlığı sunarken, en zorlu hassas talepleri karşılamak için çeşitli seçenekler sunar. CCD CAM 100 yüksek performanslı renkli çizgi tarama kamerasında, örneğin mikroişlemci kontrollü bir CCD çipi ve ölçüm aralığını uygulamaya uyarlamak için farklı lensler, kenarların, elemanların ve yüzeylerin hızlı ve mükemmel şekilde algılanmasını garanti eder. 10,000 Hz’e varan yüksek tarama hızı ile birlikte 10,000 piksele kadar yüksek fiziksel çözünürlük ve 6 kat alt piksel enterpolasyonu, hassas denetim ve kenar kontrolü için ideal bir temel oluşturur. Kamera hızlı ve kolay kurulum ve devreye alma için tasarlanmıştır. Diğer şeylerin yanı sıra, dokunmatik ekranda isteyen kullanıcı tüm gerekli parametreleri ayarlamanızı kolaylaştırır.

CLS Pro 600 dijital hat ve kontrast sensörünün renk sensörleri, düz hatların, kırık çizgilerin, baskı kenarlarının veya web kenarlarının hassas, temassız tespiti sunar. LED aydınlatma her zaman optimum ışık koşullarını sağlar. En yüksek web hızlarında ve kritik malzemelerin işlenmesinde bile, web kılavuzundaki tavizsiz güvenilirlik garanti edilir. yansıtıcı yüzeyler ile. Yüksek tarama hızı ve yüksek çözünürlüklü CCD renkli hat çipinin kombinasyonu, kırık hatlar veya kontrastlarla uğraşırken bile ağların hassas bir şekilde yönlendirilmesini sağlar. CLS Pro 600 sensörü, etiketler ve basılı elektronik üretirken kesme doğruluğunu kontrol etmek için makinelerin artık durdurulması gerekmediğini kontrol eder. Sonuç olarak, makineler sürekli yüksek hızlarda çalışabilir.

BST eltromatının geniş yelpazeli sensörleri, ağ genişliği değiştiğinde veya sensörlerin mekanik olarak sıfırlanmasına ve ayarlanmasına gerek kalmadan formatların değiştirilmesi durumunda devreye girer. Sezgisel kullanım ve basit devreye alma özellikleri sayesinde 30 mm’den 467 mm’ye kadar ölçüm aralıkları vardır ve isteğe bağlı olarak ultrasonik veya kızılötesi sensörler olarak mevcuttur. Bu sensörlerin özel bir özelliği, ortam etkileri için dinamik telafidir. Sadece web kenarını değil, aynı zamanda çevreyi de ölçerler, sensör aynı zamanda, sıcaklık dalgalanmaları veya çalışma sırasında biriken kirlilik gibi değişen koşullara cevap vermek için eş zamanlı olarak ayarlanır.

Kontrolörlerin, aktüatörlerin ve yönlendirici cihazların serbest seçimi.

Sensörler, ağların gerçek pozisyonlarını tespit eder ve bu bilgileri kontrolörlere iletir. İkincisi, hedef ve gerçek değerleri karşılaştırır. Sapmalar durumunda, aktüatörlere düzeltme sinyalleri gönderirler ve bu da yönlendirici cihazları hareket ettirir. BST eltromat kontrol cihazları, neredeyse her türlü ihtiyacı karşılamak için farklı versiyonlarda da bulunmaktadır. Tüm kontrol cihazları yüksek hassasiyetli web yönlendirmesi sağlar, ancak diğer işlevlerin yanı sıra kendi fonksiyonları ve yükseltme seçenekleri açısından farklılık gösterir. Örneğin, ekr CON 100 eco modeli, sezgisel kullanımla en düşük maliyetli çözüm olarak öne çıkıyor ve temel web yönlendirme uygulamaları için esnek bir şekilde kullanılabilir. Ekr 500 dijital temel sisteminin fonksiyon aralığı, web yönlendirmesinin klasik görevlerine uyarlanmıştır. Gelişmiş ekrPro Com60 modeli, belirli bir esneklik ile karakterizedir. BST eltromat’ından gelen tüm kontrol ünitelerinden bir tanesi, tak ve kullan fonksiyonları sayesinde hizmete sunulabilecekleri hız ve kolaylıktır.

Özellikle, web kılavuzunun hassasiyeti konusunda çok yüksek talepler gerektiren teknik malzemeler üretilirken, aktüatörler yüksek doğruluk için üçüncü anahtar bileşenlerdir. BST eltromat portföyü, farklı güçlere, strok uzunluklarına ve düzenleme hızlarına sahip dört farklı boyda elektrik motoru tahriki içerir. Bu aktüatörler otomatik konum algılama ile kullanılabilir. Ek sensör sistemlerine ihtiyaç duyulmaksızın, bu durum, örneğin merkez konumlarına hareket etmeyi veya kılavuz cihazlarını çarpışmalara karşı korumak için strok sınırlamalarını uygulamayı mümkün kılar. Ek olarak, BST eltromatından elde edilen elektrikli motor aktüatörleri, tak-çalıştır prensibi ile doğrudan kontrolörlere bağlanabilir. Bu da, hızlı ve ucuz bir şekilde kurulum yapılmasına izin verir – ayrıca mevcut sistemlerde ekipmanın yeniden donatılması.

Son olarak, BST eltromat, çeşitli çıkışlara ve farklı boyutlara ve türlere (döner çerçeve ve döner rulo kılavuzları gibi) ve ayrıca döndürme çubukları ve kontrollü açma / geri sarma makineleri gibi kılavuz aygıtları sunmaktadır. Bu yönlendirme cihazları, malzeme ağının konumunu büyük bir hassasiyetle ve hemen hemen hiç gecikmeyle düzeltir. Hemen hemen her web genişliği ve uygulama alanı için kullanılabilir. Ek olarak, çeşitli malzeme tiplerini işlemek için bir dizi farklı rulo versiyonları ve kaplamaları mevcuttur. Dolayısıyla, belirli bir örnekte kullanılan yönlendirme aygıtları sonuçta işlenecek malzemelere, ağın genişliğine, ağ gerginliğine ve izin verilen gerilmelere ve son olarak da baskı preslerinde bulunan boşluğa bağlıdır.

BST eltromatından gelen web yönlendirme sistemleri, ambalajlama, kağıt ürünleri, filmler, laminatlar, baskılı elektronikler, lastikler, dokumasız ürünler ve pillerin yanı sıra web-yönelimli üretim süreçlerini içeren diğer sektörlerde kullanılmaktadır. Bu sistemlerin üç ana bileşeni – sensörler / kameralar, kontrolörler ve aktüatörler – BST elitromat tarafından sadece Bielefeld, Almanya’da geliştirilmekte ve üretilmektedir, buradan dünya çapında gönderilmektedir. Bu, sistemlerin tüm dünyada tam olarak aynı kalitede olmasını sağlar.

 

#BSTe #BST #baskiDenetleme #ambalaj #webklavuzu