Anasayfa » Dijital » Bu Makine Web Pazarını Değiştirir: Canon Océ Prostream 1000

Bu Makine Web Pazarını Değiştirir: Canon Océ Prostream 1000

Canon, yeni nesil bobin besleme renkli inkjet presi Océ ProStream’i geçen ay Münih’deki Océ Poing tesisinde tanıttı. Océ ProStream yüksek hacimli baskılar için gerçek bir konvansiyonel karşıtı çözüm. Baskı kalitesi, kullandığı özel mürekkep teknolojisi ve geniş bir baskı altı malzeme portföyünü kullanabiliyor olması dijitalin tüm olumlu etkileri ile birleşince artık konvansiyonel web pazarı için yeni bir alternatifimiz olduğunu, söyleyebiliriz.

Canon’un yüksek performanslı inkjet teknolojileri ile yenilikleri ProStream’de birleşerek yüksek hızlı inkjeti renkli baskı kalitesi ve medya çok yönlülüğünü bir üst seviyeye taşıyor.

Bu durum, pek çok matbaacının birinci sınıf direkt mail ve kişiselleştirilmiş katalog, broşür ve kitap gibi yüksek değerli değişken içerik uygulamaları üretme becerilerini iyileştirerek onlar için değerli yeni fırsatlar oluşturuyor.

Christian_Unterberger_Canon

Yeni bir şey keşfedeceksiniz

Océ Üretim Baskısı Ürünleri Başkan Yardımcısı ve CMO’su Christian Unterberger, lansman konuşmasında şunları söyledi: “ProStream, sürdürülen yüksek hacimli üretim için daha yüksek kalite ve iyileştirilmiş medya seçenekleri arayışındaki müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayan Canon’un bobin besleme inkjet çözümleri portföyüne eklendi. Prostream Ofsetin kişiselleştirme yapamama, toner bazlı makinelerin verimlilik ve günümüz inkjetinin baskı altı malzeme esnekliği konularındaki eksiklerini tamamlıyor. Bu yeni makineyle, matbaacılar artık yüksek hacimli işlerden inkjete güvenli bir şekilde geçiş yapabilecek. Bu durum, veriler tarafından yönlendirilen, çok kanallı kampanyalarda baskının verimliliğini arttırmak amacıyla baskıcıların ve marka sahiplerinin değişken veri baskısının yenilikçi potansiyelini keşfetmelerine imkan sağlayacak.”

thomas_hofmann_canon

 

Öne çıkanlar

Océ Inkjet Ürün Hattı Yöneticisi Thomas Hofmann ise sunumunda Prostream’i farklı kılan yeni gelişmeleri özetledi. Hofmann’ın verdiği bilgiler içinde öne çıkan ana hatlar, şunlar:

Sezgisel kolay kullanım: Optimize edilmiş dokunmatik kontrol, yeniden düzenlenmiş ve kolaylaştırılmış kavrama, standart işler rutin ayarlar, PRISMA production süite ile kolayca baskıya geçebilme ve yerleşik pdf kullanabilmede kolaylıklar.

Baskı kalitesi: Tam süratle çalışırken bile 1200 dpi yerleşik baskı kalitesi, çok aşamalı nokta modülasyonu, mükemmel detaylar için gereken en küçük damlacık boyutu ve en geniş renk gamutunu yakalayabilmek için damlacıklar. Aktif soğutma kafaları, kafalarda azaltılmış mürekkep kurutma, yenilenmiş detay baskısı ve maksimum mürekkep besleme kapasitesi.

Mükemmel bir mürekkep seti: Oce tarafından geliştirilmiş ve üretilmiş polimer bazlı pigment mürekkep. ColorGrip teknolojisi ile her tür kağıt (kaplanmış ya da hamur kağıtlar) baskı imkanı, yenilenmiş kağıt yükleme, nemlendirme işaretleme ünitesi. Üstün keskinlik, kesin renk elde etme, daha dolgun renkler.

Verimli kurutma: Flotasyon hava kurutma ile minimum kağıt gerilmesi, aktif sıcaklık kontrolü ve her renk için %100 kuruma kapasitesi

ProStream, 540 mm baskı genişliği ve dakikada 80 metre maksimum baskı hızı ile ayda 35 milyon adede kadar A4 sayfa baskısı yapan, sınıfının en üretken ürünü olarak görünüyor. Bununla birlikte bu yeni ve etkileyici çözüm, mükemmel bir baskı kalitesi, yeni yüksek yoğunluklu ince ayrıntılar, kesintisiz gri tonlaması ve geniş sağlan mürekkep özellikleri bulunan keskin görüntüler üreten 1200 dpi Océ DigiDot print head ile elde ediliyor.

Yeni
polimer esaslı pigment mürekkep seti yüksek kaliteli uygulamaların ofset renk skalası ile eşleşiyor veya onu aşıyor. Baskı makinesinde ayrıca yeni, kontaksız flotasyon hava kurutma teknolojisi kullanılıyor. Bu da, kağıt üzerindeki fiziksel stresi en aza indiriyor ve basılan resmin kuruyana kadar dokunulmadan kalmasını sağıyor, canlı renklerin üretilmesi için yoğun mürekkep kapsamına imkan veriyor.

ProStream Canon’un ColorGrip kağıt nemlendirme teknolojisine sahip. Bu da, 60-160 gram arasındaki standart kaplanmış ya da kaplanmamış ofset kağıtlarda optimal baskı kalitesi sağlıyor.
Canon Europe Müşteri Grubu Ticari Baskı ve Üretim CRD Kıdemli Müdürü Peter Wolff Canon lansman sonrası ilk sergileminin yapıldığı Hunkeler Innovationdays’te gerçekleşen basın toplantısında “Ofsetle bağlantılı canlı renkleri, standart kaplı kağıtlarda değişken veri kapasitesi ile birleştiren ve pazara ulaşma hızı yüksek, maliyet etkin beyaz kağıt çözümleri sağlayan bir sürekli besleme inkjet baskı makinesi arayışında olan pek çok müşteriyle konuşuyoruz. ProStream ile artık onlara bir çözüm sunabiliyoruz.”

Yeni ProStream’in kurulumu şimdiye kadar dört şirkette gerçekleştirildi ve 2017 yazından itibaren ticari olarak mevcut olacak. Canon, 2017 yılı sonuna kadar 25 adet ProStream kurulumu yapmayı amaçlıyor.  Océ ProStream lansmanını Canon Eurasia’nın davetlisi olarak Canon Eurasia Profesyonel Baskı Çözümleri İş Çözümleri Grubu

akif_kazmaz_canon

Direkt Satış Müdürü İbrahim Aydoğan’ın rehberliğinde dijital baskı konusunda uzman ve lider baskı tedarikçilerinden biri olarak bilinen PrintCenter ortaklıklarından Akif Kazmaz ile birlikte izledik. Aydoğan, yeni çözümün özellikle kitap baskısı ve nitelikli magazin, kullanım, moda, sanat kitapları baskısında dijital baskının sürat ve verimliliğini ve kısa tiraj avantajını da ekleyerek konvansiyonel web ofsete karşılık önemli bir alternatif oluşturduğunu, belirtiyor. Yeni mürekkep teknolojinin ve kurutma tekniğinin ColorGrip ile birlikte tüm standart kağıtlara yüksek kalitede CMYK ön arka baskıyı saatte 80 metre hızla yapabiliyor olmasını bir çok matbaacı için cezbedici özellikle olarak gören Aydoğan’ı Kazmaz da teyid ediyor. Lansman sonrası baskı örneklerinin yakından incelenebildiği bölümde Prostream ile üretilen baskıların beklentileri karşılayacak ve geçerin çok çok üstünde bir not alabileceğini biz de gördük. Çözümün beta kullanımları ışığında tamamen hazır görünmekle birlikte daha da geliştirilebileceğini bekliyoruz. Kalite, hız ve kağıt kullanımı açısından hiçbir problem dikkat çekmiyor. Kazmaz ise dijital baskının en önemli noktasına dikkat çekiyor. Yatırım ve işletme maliyetlerine. MATBAA&TEKNİK olarak biz yeni ProStream’i çok sevdik ve tatmin edici bulduk. Tabii makinenin tüm teknik tatmini ile birlikte ticari olarak da tatmin oluşturması ayrı bir değerlendirme süreci. Onu da makineyi Poing’te ilk kez gören Kazmaz ve Hunkeler Innovationdays’de gören diğer meslektaşlarına bırakıyoruz.

canon_poing_03_17-(62)

Bizim işimiz açısından da Canon’u bir pazarlama dehası göstererek yaptıkları bu lansmandan dolayı kutlamak gerek. Lansman öncesi akşam yemeğindeki eğlenceyi ertesi günü yapılacak lansmanla eşleştirerek Canon’un becerilerine vurgu yapmaları çok başarılıydı.

#Canon #ProStream1000 #CanonOce #Oce #Poing #SürekliBesleme #DijitalBaski #Dijital #Matbaa #Baski #OfsetKagidinaDijitalbaski #Ofset #Matbaa #BobinBesleme #inkjet #İbrahimAydogan #AkifKazmaz #PeterWolff #CanonTurkiye #CanonEurasia #innovationdays #HID17 #ChristianUnterberger #ThomasHofmann