Anasayfa » Aktüel » Bu Sempozyumu Kaçırmayın!

Bu Sempozyumu Kaçırmayın!

İstanbul Üniversitesi tarafından organize edilen 6. Matbaa Teknolojileri Sempozyumu 1 -3 Kasım tarihleri arasında yapılacak.

İstanbul Üniversitesi 6. Matbaa Teknolojileri Sempozyumunu bir önceki sempozyumda olduğu gibi TÜYAP işbirliği ile gerçekleştirecek. Avrasya Ambalaj Fuarı ile eş zamanlı yapılacak sempozyuma MATBAA&TEKNİK dergimiz de tek medya sponsoru olarak destek verecek. İstanbul Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Erdoğan Köse’nin başkanlığında çalışan Düzenleme Kurulu Yalova Üniversitesinden Prof. Dr. Candan Dedelioğlu ve yine İstanbul Üniversitesi’nden Yrd.Doç. Orhan Sevindik ve Öğr.Gör..Dr. Ali Serdar Gültek ve dergimiz içerik ve satış direktörü M. Akif Tatlısu’dan oluşuyor. Sempozyumun Bilim Kurulu ise 18’i yurtdışındaki üniversitelerden olmak üzere toplam 37 akademisyenden oluşuyor.

Avrasya Ambalaj Fuarı ile birlikte düzenleniyor

Düzenleme Komitesi sempozyum çalışmaları dahilinde geçtiğimiz ay Avrasya Ambalaj Fuarı Satış ve Pazarlama Yöneticileri Dilek Önder ve Delal Çerimli bir araya geldi. Sempozyum’un daha geniş bir dinleyici kitlesine ulaşması, sempozyum alanları ve ilave etkinliklerin konuşulduğu toplantılar her ay düzenli olarak devam edecek. Prof. Dr. Erdoğan Köse, sempozyuma ilişkin “Bugüne kadar yaptığımız beş sempozyumun hepsi bir öncekinden daha başarılı oldu. 6. Sempozyum’da da bu başarıyı devam ettireceğiz. Özetle 6. Matbaa teknolojileri Sempozyumu bugüne değin yapılanların en iyisi olacak” diyor.

Inkjet oturumları 1 Kasım’da yapılacak

Altıncı Matbaa Teknolojileri Sempozyumu 1 Kasım Perşembe günü İstanbul Üniversitesi’nin tarihi Bayazıt Kampüs’ünde bulunan Rektörlük binası başlayacak. İkinci ve üçüncü günler ise Avrasya Ambalaj Fuarı dahilinde fuar alanında ayrılan salonda gerçekleşecek. Bu yıl sempozyumun ilk gününde farklı olarak özellikle matbaa sahip, yöneticilerinin katılabileceği ve konuşmacıları da pazarın uzmanlarından oluşacak olan inkjet oturumları gerçekleştirilecek. İkisi yurtdışı ve üçü İstanbul’dan olmak üzere beş konuşmacının yer alacağı bu oturumlarda matbaaların en güncel sorusuna cevap aranacak. Dijital baskıya geçmeli miyiz? Sorusuna cevap aranacak olan oturumlarda hangi dijital baskı teknolojisinin hangi alanların daha verimli olabileceğine ve konvansiyonel bir matbaanın dijital bir matbaaya dönüşmesi için gerekli adımların neler olacağı da vurgulanacak. 1 Kasım’daki açılışın ardından başlayacak inkjet oturumları MATBAA&TEKNİK tarafından düzenleniyor.

Sempozyumun ikinci ve üçüncü günleri için bildiri kabul takvimi ise şöyle oluşturuldu:

Ön/Birinci Duyuru: 01.01.2018
Özet Gönderim Son Tarihi: 15.06.2018
Bildiri Kabul Edilenlerin Duyurulması: 30.07.2018
Tam Metin Gönderim Son Tarihi: 15.09.2018
Sempozyum Kayıt Son Tarihi: 29.10.2018 (Ücretsiz)

 

#iprintsistanbul #AltinciMatbaaTeknolojileriSempozyumu #inkjet #DijitaleDonusum #AvrasyaAmbalaj #IstanbulUniversitesi #ErdoganKose #CandanCengizDedelioglu #OrhanSevindik