Anasayfa » Aktüel » Bu Yıl 4 Ödül Alan Korsini Ödül Koleksiyonunu Genişletti
Korsini

Bu Yıl 4 Ödül Alan Korsini Ödül Koleksiyonunu Genişletti

Korsini, 19 Haziran tarihinde Lincolnshire’da (Illinois / ABD) Marriot Resort’da düzenlenen 2017 Uluslararası IMDA Sempozyumunda verilen 13 IMDA Ödülünden 4 tanesini kazandı.

11.inci Yıllık IMDA (In Mold Decorating Association www.imdassociation.com ) Ödülleri jürisi Korsini’yi 3 Altın ve 1 Gümüş ödüle layık gördü. Bu ödüller: En İyi Mukavim kalıp içi (IMD) Parça – Altın Ödül, En İyi Ürün Ailesi – Altın Ödül, En İyi IML Ambalaj – Gümüş Ödül ve ardarda ikinci defa alınan En İyi Etiket Tasarımı – Altın Ödül.

IMDA Nedir?

IMDA (In Mold Decorating Association) in-mold dekorasyon ürünleri, teknolojileri ve piyasalarının geliştirilmesini ve büyümesini sağlayan kalıpçılar, matbaalar, malzeme tedarikçileri ve ekipman imalatçılarından oluşan bir organizasyon.

Ödül Kazanan Ürünler

En İyi Injection Molded (IML) Ambalaj, Vibs & Wöw Oxo Barrier IML Container SuperLock® Pots ile Gümüş Ödül: Bu ambalaj çözümü enjeksiyon ve otoklav-dayanıklı, oksijen bariyerli IML etiketli pot ile standart bir IML etiketi ile dekore edilmiş kalıp içi döner kilit sistemli kapağın bir kombinasyonu.  Sistemin en önemli özellikleri: ürünün organoleptik özelliklerini koruyan basınca mukavim oksijen bariyeri, nihai satış noktalarında doğal ve taze ürünün kalitesini gösteren pot şeffaflığı ve nihai kullanıcı için kolay açma kapama sistemi. Hazır yemekler RPC’nin SuperLock® potunda daha uzun süre taze kalıyor. Korsini’nin tüm yüzeylerde kullanılabilen basınca mukavim oksjen bariyeri IML’i ile O2 bariyeri ile yalıtılmış membranı neredeyse hiç oksijen geçişi olmamasını sağlıyor. RPC Superfos’nun plastik ambalajlarının Korsini’nin In-Mold etiketleri ile kullanılması sayesinde ürünün tüm yüzeyleri markalanabiliyor ve böylece dikkat çekici ve mükemmel bir görünüme sahip oluyor. Raf ömrünün artması ise bu ambalajın cam kavanozlardaki ürünlerle rekabet edebilmesini sağlıyor.

En İyi Ürün Ailesi, Pauluns & Lovemade Oxo Barrier IML Container SuperLock® Pots ile Altın Ödül: Lezzetli bebek mamaları ve çorbalar oksijen bariyeri korumalı plastik ambalajlara koyuluyor. RPC Superfos’nun yeniden kapatılabilen SuperLock® çözümü sayesinde, bebek maması, hazır yemek, çorba, sos, çerez, reçel, sebze püresi ve turşu gibi çok çeşitli ürünlerde raf ömrünün 24 aya çıkması mümkün oluyor. SuperLock® çözümü Korsini-SAF’ın basınca mukavim oksijen bariyerli etiketleri ile birlikte 80 dakika süresince 120° C’ye kadar dolum sonrası strerilizasyona, dekorasyon esnekliğine ve daha uzun raf ömrüne imkân sağlıyor. Tüm bunlar, büyük bir ticari avantaj sağlıyor. Tüm yüzeyde istediğiniz yerde dekorasyon yapabilir ve aynı zamanda bazı alanları şeffaf bırakabilirsiniz. Bu da ürünlerin, perakende mağazalarda cam içinde satılan rakip ürünlerin yanında ortam koşullarında yer almasını mümkün hale getiriyor. Pot, cam ürünler gibi evde yeniden kullanılabiliyor bu da ürüne değer katıyor

En İyi Kalıp İçi Mukavim (IMD) Parça, Endüstriyel Kamyonlar için Teleskopik Toz kapağı ile Altın Ödül: Bu düllü IMD parçası endüstriyel kamyonlarda kullanılan Üst uç Teleskopik Silindirler için bir toz kapağı. HYVA, eski ipek serigrafi düşük kaliteli baskı etiketlerinin daha dikkat çekici, dayanıklı ve hem ekstrem hava koşullarına hem de yüksek UVA ve aşınmaya karşı dayanıklı kapak ile değiştirilmesini gerekli gördü. Molder Guarnitec SRL Korsini’nin iki tabakalı, yüksek mukavemetli etiketi ile logonun önüne güçlü reflektörlü gümüş bir şerit ekledi ve kapağı görsel olarak daha dikkat çekici hale getirerek bu zorlu talebe cevap verdi. Elde edilen nihai sonuç görsel ve işlevsel kaliteyi arttırıp üretim süresini azalttı.

En İyi Etiket Tasarımı, Düfa Zeolit Boya Kovası ile Altın Ödül: Bu ürün, mineral boya için standart bir boya kovası değil. İyi dengelenmiş endüstriyel boyutlu oval şekli, daha büyük ellerin taşımasını kolaylaştıran entegre edilmiş sapı gibi bu ürünle ilgili her şey alışılmışın dışında. Grafikler basit ve aynı zamanda şık. Spot UV lak ile gri tonları birinci sınıf kalite katıyor.

#Korsini #IMDA #Lincolnshire #Ödül #EnİyiEtiketTasarımı #EnİyiKalıpİçiMukavim #EnİyiÜrünAilesi #EnİyiInjectionMolded