Anasayfa » Dijital » Canon , Hunkeler Innovationdays 2017’de Dijital Baskıda Sınırları Anlattı

Canon , Hunkeler Innovationdays 2017’de Dijital Baskıda Sınırları Anlattı

Canon Europe, Hunkeler Innovationdays 2017’de inkjet ve toner teknolojilerindeki en son Canon yenilikleri ile devreye sokulan yüksek kaliteli baskı uygulamalarını sergiledi. 

Canon, Hunkeler Innovationdays’te dijital üretim baskı makinelerinden üç tanesini ile bu makinelerin neleri başarabildiğine odaklandığı bir sergileme yaptı. Canon Eurasia’dan İbrahim Aydoğan, Saruhan Erman ve Serkan Kocabey’in Türkiye’den gelen ziyaretçiler için hazır bulunduğunu Canon standında elbette en çok ilgi toplayan çözüm, etkinlikten henüz iki gün önce Münih Poing’teki Océ fabrikasında Dünya lansmanı yapılan Prostream oldu.

Canon standını birlikte gezdiğimiz Canon Eurasia Proje Müdürü Serkan Kocabey, Aston Martin şirketi için fotoğraftan baskıya tüm aşamaları Canon teknolojisi ile gerçekleştirilmiş tanıtım kampanya materyallerini, gösterdi. Tüm bu baskı örnekleri hem C10000VP ile tonerle basılan hem de Océ i300 ve ProStream baskı makinelerinde inkjet ile basılan iş örneklerinin çok yüksek bir baskı kalitesi yakalamış olması bizim açımızdan ilgi çekici en önemli detaydı.

hunkeler_2017-(145)

En dikkat çeken ürün, yeni Océ ProStream sürekli besleme renkli inkjet baskı makinesi oldu. Yüksek hacimli ticari baskı işleri için en yüksek kaliteyi ve genişletilmiş baskı altı malzeme seçeneklerini sunmak amacıyla tasarlanan ProStream Hunkeler Innovationdays’de bobinden bobine baskı ile direct mail, kitaplar, kataloglar ve broşürler dahil çeşitli malzemeler üretiyordu.

Canon, yeni ProStream’in yanı sıra öne çıkan tabaka beslemeli, imagePRESS C10000VP (toner bazlı ve Océ VarioPrint i300 (inkjet) becerilerini sergiledi. Her üç baskı çözümü de etkinlik süresince Canon standında canlı üretim yaptı ve çoğu çok yönlü kişiselleştirme ve değişken içerik potansiyelini gösteren çeşitli ciltlenmiş ticari baskı uygulamaları üretti.

Canon Europe Müşteri Grubu Ticari Baskı ve Üretim CRD Kıdemli Müdürü Peter Wolff Canon olarak hedeflerinin ticari baskı müşterilerine, işletmelerini büyütmeleri için yeni yollar keşfetmeleri konusunda ilham vermek olduğunu belirtti: “Yenilikçi işletme modelleri ve yenilikçilik vesilesiyle, müşterilerine sunabilecekleri değerleri görmelerini istiyoruz.” Kocabey ise Hunkeler sergisi hakkında şu bilgileri paylaştı:

Océ PRISMA Suite

hunkeler_2017-(306)

“Canon, sürekli ürün geliştirmeye yatırım yapma konusunda kararlı. Dolayısıyla müşterilerimizin kalite, üretkenlik veya medya kısıtlaması olmaksızın dijital baskının değişken veri potansiyelini benimsemelerine destek olacağız. Canon’un türünün en iyisi ve üçüncü şahıs teknolojilerini kullanarak uçtan uca eksiksiz çözümler inşa etme politikasını gösteren üçlü üretim sistemi, Océ PRISMA süite tarafından merkezi olarak yönetiliyor. Burada canlı olarak üretilen baskı uygulamalarının çoğunda sonlandırma, etkinliğin ev sahibi Hunkeler ile Müller Martini dahil diğer Canon ortaklarının çeşitli ekipmanları üzerinde gerçekleştiriliyor. Ayrıca VarioPrint i300 üzerinde basılan promosyonel uygulamalar ve kitaplar da sergileniyor. imagePRESS C10000VP, Plockmatic BLM50 üretim kitap üretici kullanarak inline olarak ciltlemesi yapılmış broşürler ve kataloglar da üretiyoruz.”

Canon standında, canlı üretim iş akışlarının yanı sıra, Océ ColorStream 6000 Chroma ve Océ ImageStream sürekli besleme inkjet baskı makinelerinin önceden basılmış çıktıları Hunkeler SD7-1 kitap blok çözümü, DP8 direkt mail hattı, PoPP8 bobinden tabakaya hattı ve PoPP7 gazete hattında canlı olarak sonlandırıldı. Müller Martini Presto II dijital sırt dikiş ve Meccanotecnica Universal Sewing Machine üzerinde de başka kitap sonlandırma işlemleri gösterildi.

 

#HID17 #Hunkeler #HunkelerInnovationdays #Canon #CanonEurasia #Prostream #Oce #CanonOce #Inkjet #SerkanKocabey #İbrahimAydogan #VarioPrinti300