Anasayfa » Aktüel » CCL-Korsini Ortaklığı Üretime geçti

CCL-Korsini Ortaklığı Üretime geçti

Temelleri 8 Temmuz 2015 tarihinde atılan CCL-Korsini ortaklığı, 14 Haziran 2017’de meyvelerini verdi ve iki firmanın CEO’larının yaptığı açılışla Collierville’de kapılarını açtı. Amerika Birleşik Devletleri’nin Tennesse eyaletinde, 8 bin m2 kapalı alan ile devreye giren yeni fabrika, IML (kalıp içi etiket) üretimine başladı.

1951 yılında kurulmuş olan CCL Industries Inc, 19 bin çalışanı ve Kuzey Amerika, Latin Amerika, Avrupa, Asya, Avustralya ve Afrika’daki 153 fabrikasıyla dünyanın en büyük kendinden yapışkanlı ve giydirilmiş ambalaj etiket üreticisi.

1902 yılında İtalyan Corsini ailesi tarafından kurulmuş olan Korsini ise, 1998’de diğer işlerinin yanında Türkiye’de ilk IML etiket üretimini başlattı. 2004 yılında Türkiye’nin Ambalaj devi Korozo ile yaptığı ortaklık ile tüm üretimini IML etikete çevirdi. Şu anda Türkiye’de 2, İtalya’da 1 ve Amerika Birleşik Devletleri’nde 1 fabrikasıyla dünyada IML etiket üretiminde kapasite olarak ikinci, ürün çeşitliliği konusunda birinci duruma geldi.

Stratejisini her bölgenin en büyükleri ile çalışmak olarak belirleyen Korsini, 2012 yılında Ege Serbest Bölge’de açtığı fabrikası ile dünyanın her yerine mal sevk etmekte. Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulan yeni fabrikanın devreye girmesi ile Amerika ve Kanada pazarına yerinde üretim yaparak Türkiye’den diğer ülkelere yaptığı ihracatını çok daha yükseğe taşımayı hedefledi. Korsini’den yapılan açıklamada şu açıklamaya yer verildi:

Kısa vadede 50 milyon euro ihracat hedefi

“Dünyada global markaların büyük tedarikçisi konumuna ulaşmak için üretim tesisleri olan bölgelere yatırım yapmak, ambalaj sektöründe büyümek için kaçınılmaz bir koşul olmuştur. Bu nedenle özellikle deniz aşırı ülkelerdeki büyük alıcılara yeterli servis verebilmek adına Amerika Birleşik Devletleri’nden başlayıp sırası ile Güney Amerika ve Asya pasifik bölgelerinde uydu fabrikalar oluşturmak Korsini’nin ana stratejisidir. Bu kararın ilk halkası olarak ABD’de devreye giren fabrika, 25 milyon USD’lik  bir yatırımla gerçekleşmiş olacaktır.

Bu stratejimiz ile yapılmış ve hedeflenmiş diğer bölge yatırımları, Türkiye’deki ana üretim üssünü daha da güçlendirecek  ve Korsini’nin 28 milyon Euroluk ihracatı çok kısa vadede 50 milyon Euro seviyesine çıkacak.”

korsini_4_07_17

Amerikan basınında yer alan haberleriyle de oldukça ses getiren CCL-Korsini’ye başarılar diliyoruz.

 

#CCLkorsini #IML #Korsini #Label #IMLetiket #YeniYatirim #Collierville #Tennesse #ihracat

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*