Anasayfa » Baskı Sonrası » China Translation & Printing Service Ltd. (CTPS), Dongguan Asya’da Kurulan İlk SigmaLine
China Translation & Printing Service Ltd. (CTPS), Dongguan Asya’da Kurulan İlk SigmaLine

China Translation & Printing Service Ltd. (CTPS), Dongguan Asya’da Kurulan İlk SigmaLine

 

China Translation & Printing Service Ltd.

“Neden bilgiyi ziyan edelim­­?” CTPS, müşterilerini dijital kitap üretimi konusunda çoklu imkanlar hakkında bilgilendirdiği şirketin son basım broşüründe bu dikkat çekici soruyla hedefi on ikiden vuruyor. Son zamanlara değin, ofset basım tekniğini ve  değişik ciltleme methotlarını kullanmak suretiyle üretilebilecek minimum yumuşak kapak kitap adedi, her bir baskı döngüsü  için 1000 kopyaya eşitti.  Gladys S. M. Lee, CTPS Sistem Direktörü / Hazine Genel Müdürü “SigmaLine ile amacımız çok daha az sayıda baskı adetlerine ulaşabilmek” olarak amaçlarının altını çizdi.
Global İş  Direktörü John D. Currie’e göre, CTPS müşterilerinden gelen çok net bir mesaj vardı: “Müşteriler gereksiz stok tutmak istemiyorlar, bu nedenle de daha kısa üretim süreçlerinin mümkün kılınmasını bekliyorlar.SigmaLine  ile bu eğilime  cevap verebileceğiz ve pazarın bu segmentinin önümüzdeki yıllarda daha da büyümesini bekliyoruz”. Global İş  Direktörü John D. Currie; CTPS’in kendisini grafik sanatları endüstrisinde trendleri belirleyen bir firma olarak konumlandırdığını belirtiyor.”Çok genç bir CEO’muz var ve yeni ve sürpriz fikirlerle  şaşırtmaya devam edeceğiz”.diyor.
Doğal olarak Gladys S. M. Lee ve John D. Currie, SigmaLine yatırımını yapmadan önce, dijital kitap üretimini Müller Martini’de görmek istediler. Bu nedenle bu iki yönetici, Sigmaline’ı üretimde görmek üzere Avrupa’ya gittiler. Gladys S. M. Lee, eski bir Çin atasözünün “görmek inanmaktır” dediğini belirterek ; “bizim Avrupa’da gördüklerimiz de bizi ikna etti” dedi.

Açılışta 150 Misafir
CTPS, Muller Martini ve HP tarafından davet edilen yaklaşık 150 misafir de geçtiğimiz baharda Dongguan’da yapılan, SigmaLine’ın Asya ilk gösteriminde ikna oldular.
Çin, Tayvan, Japonya, Kore, Singapur, Avusturalya ve diğer pek çok Güney-Doğu Asya ülkesinden gelen misafirleri ağırlayan Muller Martini Hong Kong Direktörü  Finn Nielsen: misafirlerin gözlerine inanmakta zorlandıklarını ve “ ilk kez konuklar, dijital kitap üretimindeki entegre çözüme birebir tanıklık ettiler” dedi.

 

Ziyaretciler, Müller Martini Hong Kong tarafından basılan “Greater Chine Newsletter“ numunelerinin üretiminde SigmaLine’ın nasıl çalıştığını görme imkanını buldular.Newsletter once basıldı ve doğrudan entegre olarak baskı sonrası işlemi yapıldı ve sonrasında  Print China kongresinde  gösterildi- bu gösteri Dongguan’da da yapıldı- ve izleyicilerin büyük ilgisini çekti.
CTPS, bu üretim hattını, ağırlıklı olarak değişik bölgelerdeki yumuşak kapak  okul kitapları ve okuma kitaplarının üretimlerinde, her bir üretim döngüsü yıllık 50 ila 1000 adet arasında değişecek şekilde toplamda yılda 3 milyon adet kitap üretiminde kullanmayı planlıyor.
1964 yılında Dongguan’da kurulmuş olan, 26 adet baskı makinesiyle yıllık yaklaşık 12,000 ton kağıt işleyen CTPS;sert kapak üretiminde yine Müller Martini üretimi çeşitli Ventura marka iplik dikiş makineleri ve iki adet Diamant cilt hattını kullanıyor.

“Connex Tercihi Belirledi”
CTPS,  HP T300 dijital baskı makinesi SigmaFolder, SigmaCollator, SigmaBuffer, SigmaBinder, SigmaTower, SigmaTrimmer and SigmaControl ile komple bir dijital kitap üretim tesisini, Dongguan’da yaklaşık 50,000.- m2 lik alanda, 1000 çalışan ile hayata geçirdi.

John D. Currie’ye göre sistemin merkezi, dijital iş akış proğramı olan CONNEX.
CTPS Global İş Direktörü: “ CONNEX sistemi, tıpkı SigmaLine’ın operasyonu gibi son derece kolay ve çözüm arayışımızda Müller Martini lehine karar vermemizde en büyük etken, benzersiz satış pozisyonu oluşturan bu ürün oldu.“
Connex, bütün üniteler arasında kusursuz işleyişi garanti eder. Connex sisteme dahil olan tüm makineler ile iletişim kurar:üretim sürecinde şeffaflık ve en üst düzey güvenliği mutlak kılar, tüm sistemler için data üretir ve siparişlerin sıraya dizilmesini, gruplandırılmasını ve planlamasını mümkün kılar. Bütün bunlar, özellikle düşük tirajlı işlerin artış trendinde, vaçgeçilmez unsurlardır.