Anasayfa » Baskı Sonrası » Çiçekoğlu Asetat Yapıştırma Makinesi ile Çok Hızlı

Çiçekoğlu Asetat Yapıştırma Makinesi ile Çok Hızlı

aras_cicekoglu1Makinenin özellikleri içinde öne çıkan nokta besleme ebadının 48 x 71 cm olması. Küçük ebatlı işlerde çift besleme imkanı olup seri bir şekilde çalışmaya sağlıyor. Besleme ünitesinde sürekli besleme yapılabildiğinden makine durmadan üretim gerçekleştirebilmektedir.

Çiçekoğlu Ambalaj ve Kutu şirketi 1nci Matbaacılar Sitesinde ambalaj sektöründeki matbaalara hizmet veriyor. Aslında Çiçekoğlu, Türkiye’de bir türlü karşılığını bulamadığımız conventer terimini de tam olarak karşılıyor. Baskılı kutuları tabakadan mamüle dönüştüren yani convert eden şirketin sahibi olan Bülent Çiçekoğlu ile şirketini, üretimlerini ve piyasayı konuştuk:

 

Şirketiniz hakkında bilgi verir misiniz? Kuruluşundan bu yana geçen süreci anlatır mısınız şirketinizin sektöründeki yeri nedir?

Bülent Çiçekoğlu: Çiçekoğlu Ambalaj ve Kutu firmasının sahibiyim . Mesleğe tamamen tesadüfen başladım. Aileden gelen bir iş geçmişimiz yok ama zaman içerisinde sektörü tanıyıp bu işe gönül vererek ve işlerimizi geliştirerek kendi iş yerimizin sahibi olduk.

Firmamızı 2001 yılında ben ve kardeşim Bahri Çiçekoğlu ile birlikte faaliyete geçirdik. 2004 yılında ilk yapıştırma makinemizi aldık ve her geçen gün işlerimizi büyüttük. İşimiz baskı sonrasındaki işler için fason olarak sektöre hizmet vermek. İşimizi biraz daha geliştirip, makine parkurumuza kesim makinesi ve Aras Grup’dan 78 x 106 otomatik kesim makinesi ekledik . Devamında da Asetat Yapıştırma Makinesi alıp sektöre daha geniş hizmet vermek amacıyla makine parkurumuzu tamamlamış olduk. 20 yıldan fazla iş geçmişimiz olmasına rağmen, çok eski firma sayılmayız, ama işimizi iyi yaptığımıza inanıyorum. Bu sayede piyasada tanınan, bilinen firmalar arasına girmeyi başardık.

aras_cicekoglu3 

Üretiminizde ne tip baskılı ürünler var?

Bülent Çiçekoğlu: İşimiz karton kutuların ürünlerin kesimi, asetat yapıştırması ve kutuların yapıştırılması. Birçok matbaada parkurumuzdaki makineler bulunmamaktadır. Bu matbaalara kaliteli ve hızlı hizmet verdiğimiz için, işlerini bize yönlendirip, sorunsuz olarak teslim almaktadırlar. Biz sektöre tamamen fason hizmet veriyoruz ve her tarzda kutu ve benzerleri işleri yapıyoruz. İlaç kutusu, çorap kutusu, etiket vb. Makine parkurumuzdan bahsedecek olursak, Omega 90 Yapıştırma Makinesi, kazanlı kesim makinesi, 78 x 106 Ebadında Otomatik Kesim Makinesi ve Asetat Yapıştırma Makinemiz ile müşterilerimize hizmet veriyoruz.

 

Hedeflerinizden bahseder misiniz ?

Bülent Çiçekoğlu: Genel olarak piyasanın yatırımdan çekindiği bir zamandayız ama biz alt yapımıza güvenerek, Aras Grup gibi güçlü bir firmanın da desteğini alarak yatırımlarımıza devam ediyoruz. Piyasa şartları hakkında iyi şeyler söylenmese de biz kendimize güveniyoruz. Yatırımlarımıza uzun vadede yapmaya devam edeceğiz. Şu an makine parkurumuz da Selofan makinemiz eksik, Aras Grup ile Wen Chuyan selefon makinesi görüşmemizi yaptık , kısa zaman içerisinde makine parkurumuzu tamamlamayı planlıyoruz.

 

Makine yatırımınızda Niçin Aras Grubunu tercih ettiniz?

Bülent Çiçekoğlu: Aras Grup güçlü bir firma. Altyapısıyla, satış sonrası hizmetiyle, piyasada kendini kabul ettirmiş bir firma. Örneğin makinenin küçük bir arızasında bile saat fark etmeksizin teknik serviste bulunan arkadaşlarımız -biz gelemiyoruz, demiyor. Her firma için zaman ne kadar önemliyse, bizim için de zaman çok önemli, yani bir gün sonra geliriz iki gün sonra geliriz diye bir durum söz konusu olmuyor. Servis açısından çok büyük destek alıyoruz. Satışını yaptıkları makinenin her zaman arkalarında duruyorlar ve Aras Grup’tan aldığımız makinelerden de çok ciddi manada memnuniyetimiz söz konusu. En son yatırımını yaptığımız Asetat Yapıştırma Makinesinde de; yapacağımız işlerle alakalı olarak piyasada çok ciddi bir açığın olduğunu gördük. Bu makineyle ilgili kendi müşterilerimizin de işleri vardı. Bu işleri başka yerlerde yaptırıyorduk, her gittiğimiz yerde 3-4 gün bekliyorduk ve hizmeti hızlı alamıyorduk. Bu açığı görünce bu makineyi de bünyemize katmayı düşündük ve yaptık.
Makinemizi kısa süre önce faaliyete geçirmemize rağmen yoğun bir şekilde çalışıyor ve makineden çok memnunuz. İnşallah uzun süre memnuniyetimiz devam eder.

Makinenin özellikleri içinde öne çıkan nokta besleme ebadının 48 x 71 cm olması. Küçük ebatlı işlerde çift besleme imkanı olup seri bir şekilde çalışmaya sağlıyor. Besleme ünitesinde sürekli besleme yapılabildiğinden makine durmadan üretim gerçekleştirebilmektedir. Asetat ebatları 40×52 cm olarak geniş pencereli işler yapılmasına olanak sağlamaktadır. İş yapısına göre 36 bin tabaka/saat hızında üretim gerçekleştirir.

 aras_cicekoglu2

Üretim sürecinizde doğayı korumak adına ne gibi tedbirler alıyorsunuz?

Bülent Çiçekoğlu: İşimiz kağıt ile ilgili olduğu için, artan kağıtlarımızın ve kağıt talaşlarımızın tümü dönüşüme gidiyor, doğaya zararımız olmuyor

 

Sektörel anlamda firmanızın konumunu değerlendirir misiniz? Rakiplerinizden daha önde olabilmek adına ne gibi faaliyetler yürütüyorsunuz?

Bülent Çiçekoğlu: Bizim yaptığımız işi yapan birçok firma var, fakat bu firmalar içerisinde kendimizi, yaptığımız kaliteli iş ve zamanında teslimatla üst taraflarda görüyoruz. Zaten bunu da müşterilerimizden gelen memnuniyetler gösteriyor ve bu memnuniyetler bizi mutlu ediyor.

 

Sektöre vermek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Bülent Çiçekoğlu: Yaptığımız iş ciddi anlamda özen, ustalık ve emek gerektiriyor, dolayısıyla en büyük şikayetimiz fiyatlandırma konusundadır. Rekabet işin doğasında olan bir şey. En çok şikayet ettiğimiz konu; insanların biz biraz daha ucuza yapalım, işimizi dolduralım mantığıyla hareket etmeleridir. Rakiplerimizin daha mantıklı fiyatlarla iş yapmalarını temenni ediyorum ve bu şekilde olursa bütün sektörün kârlı çıkacağını düşünüyorum. Bunun da bize kalite ve müşteri memnuniyeti kazandıracağı inancındayım. Sektörle bizi buluşturan Matbaa & Teknik dergisine de teşekkür ederim.

#arasgrup #penceremakinesi #cicekoglu #matbaa #sonlandırma #asetatyapistirma