Anasayfa » Aktüel » Daha Akıllı, Sürdürülebilir Kalıp Hazırlama Çözümleri
Sürdürülebilir

Daha Akıllı, Sürdürülebilir Kalıp Hazırlama Çözümleri

Geleneksel ve dijital kalıplar için yenilikçi flekso kalıp hazırlama sistemlerinin tedarikçisi Vianord Engineering, Labelexpo Europe 2017’ye (SALON 4 stant C35) katılarak kalıp süreci için yeni bir çözüm tanıtacak: Evo WAVE (türünün ilk örneği su ile yıkanabilen kalıp).

Evo 2 (66 x 86 cm), Evo 3 (90 x 120 cm) ve Evo 4 (120 x 160 cm) olmak üzere üç boyutta mevcut olan yeni Evo WAVE en popüler su ile yıkanabilir formatlarına uyacak şekilde tasarlandı. Yeni ünite tek başına çalışabiliyor veya eksiksiz, bütünüyle otomatik modüler bir kalıp hazırlama sisteminin kalbini oluşturuyor.

Vianord Strateji Danışmanı Riccardo de Caria, yen Evo WAVE’in yeni nesil tüm Vianord Ekipmanları gibi çok disiplinli otomasyon sisteminden faydalandığını belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “Anlaşılır otomasyonun tüm popüler elementlerini tek kompakt, entegre, üstün performanslı sisteminde, daha az kalıp ve insan gücü manipülesi gerektirecek şekilde birleştirip doğal olarak daha üstün kalite elde etmek.”.

Pozlanmış kalıp makineye yerleştirildikten sonra, diğer işleme ekipmanlarında olduğu gibi konusunda uzman operatörlere gerek kalmadan otomatik olarak ve bütünüyle işleniyor. Yenilikçi bir fırça sistemine sahip olan bu yeni süper ünite en önemli işleme aşamalarını (ön yıkama, yıkama, temizlik, nihai silme ve çalkalama) ayırt edebiliyor ve sadece birkaç dakika içinde, bütünüyle işlenmiş su ile yıkanmış kalıplar sunuyor.

Yeni Vianord Evo WAVE, düşünülenin ve piyasada mevcut olan geleneksel su ile yıkanan kalıp işleme ekipmanlarının aksine çok küçük ayak izine sahip.

Maliyeti düşürmek, zamandan tasarruf sağlamak, daha güvenli çalışıp daha kaliteli sonuçlar ortaya koymanın yanı sıra Vianord’un yeni Evo WAVE suyla yıkanabilir kalıp işlemcisi sayesinde başardığı diğer önemli hedefi de çevresel etkiyi azaltmış olmasıdır.

Tasarım ve beta-Test aşamaları esnasında gerçekleştirilen saha testleri yeni Vianord Evo WAVE işlemcinin geleneksel su ile yıkanabilir kalıp işlemcisinden daha güvenilir ve sağlam olduğunu ortaya koydu.

Riccardo de Caria ayrıca şunları söyledi: “Hızlı cevap, çabuk üretim, daha yüksek kalite, daha iyi maliyet kontrolü ve daha fazla sürdürülebilirlik. Vianord teknolojileri ile yenilikçilik faktörlerinin tümü bir araya gelerek kullanıcıların flekso kalıp hazırlama şekillerini değiştirmeleri, önde olmaları için benzeriz bir fırsat oluşturuyor. Yeni Evo WAVE bu vizyon ile aynı doğrultuda.”

Vianord Engineering Labelexpo Europe 2017’de yeni su ile yıkanabilir ünitesinin yanı sıra kalıp pozlamasından, teslimatına kadar ana CtP markaları ile uyumlu, Tag & Label segmenti için özel olarak tasarlanmış bütünüyle otomatik ilk modüler kalıp hazırlama sistemi Easy To Plate® Evo Fusion’ı sergileyecek.

En son geliştirilen Easy to Plate® Fusion, sürecin en önemli adımlarını (makine içinde) kontrol eden, çok sayıda dahili yüksek çözünürlüklü kamera sayesinde tüm diğer Easy to Plate modüler üniteleri gibi uzak bir izleme sistemi ile bütünüyle entegre ediliyor, böylece önemli durumlar önleniyor ve arıza nedeniyle duraklamalar nemli ölçüde azalıyor.

Vianord ayrıca, EVO 3 all-in-one, EVO 3 ELF ve EDLF gibi Evo 3 ailesinin (90 x 120 cm) kompakt ve çok işlevli solvent ekipmanını da sergileyecek

 

#VianordEngineering #LabelexpoEurope2017 #Evo3incrementalprocessorFA #EvoWAVE #EasyToPlate