Anasayfa » Ambalaj » Daha İyi Ambalaj ve Baskı İçin İlham Alanları

Daha İyi Ambalaj ve Baskı İçin İlham Alanları

Esko, drupa’da kardeş şirket X-Rite Pantone ve alt şirketler Enfocus ve MediaBeacon ile birlikte çeşitli yeniliklerini sergileyecek. drupa 31 Mayıs-10 Haziran 2016 tarihleri arasında Düsseldorf’da gerçekleştirilecek. Şirketler 8b salonunda A23 standında olacak.

900 m2’lik standda altı İlham Bölgesi olacak ve bu bölgeler ziyaretçileri tipik ambalaj üretim iş akışı boyunca bir gezintiye çıkaracaklar. Her bir bölgede katılımcı şirketlerin çözümleri ve temel yenilikleri olacak.

Bölgeler şu şekilde:

  • Markalar, spesifikasyon ve bilgilendirme;
  • Tasarım;
  • Sanat çalışmaları & Repro;
  • Flekso kalıp yapımı;
  • Baskı & Mürekkep yönetimi;
  • Sonlandırma

Her bir İlham Bölgesinde katılımcı şirketlerin çözümleri ve temel yenilikleri olacak. Bu bölgelere ek olarak Enfocus sunumları da standda olacak. Ayrıca Pantone’un kendine öze bölgesinde ünlü Pantone kılavuzları ve araçları sergilenecek ve satılacak.

 

Markalar, Spesifikasyon ve Bilgilendirme Bölgesi

Bu bölgede fikir aşamasından raf aşamasına kadar bütüncül ambalaj üretim süreci odak noktası olacak ve markalar, tasarımcılar, baskı öncesi ve baskı uzmanları gibi paydaşlar birbirine bağlanacak; ayrıca MIS, ERP, PIM, MRM ve içerik yönetimi gibi iş sistemleriyle entegrasyon sağlanacak.

X-Rite yeni araçlarıyla markaların renk seçmeleri ve kullanmalarına yardımcı olacak. Yeni sistemler sayesinde renkler çeşitli baskı altı malzemeler, baskı süreçleri ve lokasyonlar arasında doğru ve tutarlı bir şekilde aktarılabilecek ve tekrarlanabilecek. Sergilenen çözümler arasında X-Rite’in PantoneLIVE dijital renk yönetimi; proje yönetimine yönelik Esko WebCenter; ve Esko tarafından 2015’de satın alınan dijital varlık yönetimi şirketi MediaBeacon var.

 

Tasarım bölgesi

Burada hedef en zorlu markaların bile teknik koşullarını doğru ve hızlı bir şekilde yerine getiren tasarımlar üretmek olacak. Ayrıca tasarım süreci üretim/lojistik süreciyle bağlantılı hale getirilerek pazara sürme zamanı kısaltılacak. Yine bu sayede, üretim öncesi tasarımı doğru bir şekilde tahmin etmek mümkün olacak. 3D ve dijital renkli görselleştirme markaların onayını garantiliyor ve kompleks çok-bileşenli POP display’leri ve ambalajlarının tasarım süresini kısaltıyor. Genel olarak erken ve otomatik hata tespiti sayesinde kalite artıyor. Sergilenen ürünler arasında Pantone Renk Kılavuzları (yeni Genişletilmiş Gam Kılavuzu), X-Rite CAPSURE, X-Rite i1Pro çözümleri var. Ambalaj ve display’lere yönelik ArtiosCAD yapısal tasarım sistemi, paletizasyon yazılımı Cape Pack, 3D ve Studio Store Visualizer’da grafik ambalaj tasarımı için Studio Visualizer da sergilenecek diğer sistemler arasında.

 

Sanat Çalışmaları & Repro Bölgesi

Bu bölge baskıya hazır sanat çalışmalarını etkili bir şekilde üretme ve tekrar çalışmalarına duyulan ihtiyacı ortadan kaldırma amacını taşıyor. Bu bölgede sergilenen ürünler, iş akışlarını daha iyi kontrol ederek küçük tirajlı olmalarına rağmen fazla sayıda olan işleri etkili bir şekilde yönetmenin yollarını sunacak. Ziyaretçiler proof’dan üretime hazır dosyalara kadar rengin doğru bir şekilde tercümesini sağlayan en son teknikleri görecekler. Bu bölgede sergilenecek ürünler arasında online işbirliği ve onay olanağı sağlayan Esko WebCenter, WebCenter Content Management, ArtPro+, Automation Engine iş akışı otomasyon yazılımına bağlantılı yeni native PDF prepress editörü var. Ziyaretçilere bu güçlü kombinasyonun, sanat çalışma soru-cevap sürecinden hataların %60’ını kaldırdığını ve toplam süreyi %50 oranında azalttığı gösterilecek. Yine bu bölümde X-Rite i1Pro Solutions Family ve Judge QC Light olacak.

 

Flekso Kalıp Hazırlama Bölgesi

Bu bölümde müşterilere flekso kalıp üretimini nasıl kontrol altına alabilecekleri ve daha tutarlı flekso kalıplar üretirken bir yandan da daha hızlı kalıp üretim iş dönüş sürelerini nasıl sağlayabilecekleri gösterilecek. Esko’nun dijital flekso kalıp yapımındaki çalışmaları özellikle sadeliğe odaklanıyor: Esko çözümleri sayesinde dijital flekso kalıp yapmak ofset kalıp yapmak kadar kolay.

Sergilenecek diğer bir ürün ise CDI (Cyrel Digital Imager)’in çıkışından bu yana flekso kalıp hazırlamada en heyecan verici yenilik olan CDI CRYSTAL 5080 XPS. Bu yeni çözüm etkileyici faydalar sunuyor. Örneğin operatörün harcadığı zamanın %68 oranında düşmesi; operatör eğitim süresinde %50 düşüş ve kalıba gidiş zamanında %74 düşüş

 

Baskı ve Mürekkep Yönetim Bölgesi

Bu bölgede, karışık baskı ortamlarının (dijital, flekso, gravür, ofset) yüksek kompleksliğiyle başa çıkabilmenin yollarını sunuyor. Ayrıca sürekli artan baskı altı malzemeler ve üretim lokasyonları arasında renk tutarlılığı sağlamak da hedefler arasında. X-Rite’ın en yeni PantoneLIVE sunumları ve şirketin en sofistike mürekkep formülasyon yazılımı ve renk ölçüm cihazlarının matbaaların piyasaya sürme süresini nasıl kısalttığını bu bölgede görebileceksiniz.

Kısa tirajlı işlerin geleneksel flekso baskı makineleri üzerinde kârlı bir şekilde üretilmesini sağlayan sabit renk paleti (Genişletilmiş Gam) hakkında da bilgi verilecek. Genişletilmiş Gam baskısı sayesinde müşteriler iş değişim sürelerini ve makine atıl zamanlarını düşürebiliyor, gün başına daha kısa tirajlı işler yapabiliyor ve medya atığını azaltabiliyor. Makinenin çalışma süresi %50 artıyor ve iş değişimi başına basılı atıkta %34 düşüş oluyor.

Sergilenen çözümler arasında Genişletilmiş Gam baskısı için Esko Equinox yazılımı, X-Rite InkFormulation Software, PantoneLIVE Private Cloud, PantoneLIVE Rationalization Service, ColorCert, eXact Xp ve IntelliTrax2 var.

 

Sonlandırma Bölgesi

Bu bölge şirketlerin, ambalaj, tabela ve display uygulamalarına yönelik dijital sonlandırma metotlarını kullanarak verimlerini nasıl arttırabileceklerini gösteriyor. Kongsberg dijital kesim çözümleri, kesim masalarını üretim kontrolüne yönelik iş akışı yazılımıyla entegre ederek somut bir verim artışı sağlıyor.

Müşteriler bu sayede verimde %10 artış, operatör sürelerinde %30 düşüş, eğitim gerekliliklerinde %50 kesinti sağlayabilecek, aynı zamanda işlerin dakikliği konusundaki yeteneklerini de arttırabilecekler. Ayrıca Esko Kongsberg masalarının güncellenmiş modelleri, sanat çalışması hazırlama yazılımı i-Cut Suite, iş akışı otomasyon yazılımı Automation Engine ve ambalaj ve display’lere yönelik yapısal tasarım yazılımı da bu bölgede profesyonellerin beğenisine sunulacak.

 

Enfocus

Enfocus, PDF preflighting ve editing’e yönelik yazılım çözümleri ve modüler iş akışı otomasyonunu sergileyeceği kendine ait bir alana sahip olacak. Burada Switch ve PitStop ve Connect’li en son yenilikler de sergilenecek. Yeni açılan Enfocus Appstore sayesinde dünyanın dört bir yanındaki Switch kullanıcıları, diğer Switch kullanıcılarının geliştirdiği uygulamaları hemen satın alabilip, kullanabilecekler. Enfocus ayrıca otomasyon çözümü Switch’in ölçeklendirilebilirliği ve sadeliğini de arttırdı. Kullanıcılar artık Switch üzerinden otomasyonu yapılabilen çeşitli görevlere erişim sağlayabiliyorlar.

Enfocus, PitStop PDF bilgisini diğer çözümlerde de kullanarak birçok kişiye yeni, güçlü PDF preflight yeteneklerine erişim sunacak.

Enfocus ayrıca PitStop server abonelikleri, Switch için Asset Syncing de dahil olmak üzere çeşitli bulut sistemlerini de sergileyecek. Tüm bunlar kullanıcı deneyimini ve esnekliğini maksimuma taşımayı amaçlıyor.

Enfocus uzmanları tüm bu yeni yetkinliklerin hem mevcut hem yeni müşterilere nasıl faydalar sağlayacağını anlatmak üzere standda hazır bulunacak.

 

Pantone mağazası

Standdaki Pantone mağazasında tasarımcılar, baskı öncesi ve baskı profesyonelleri, en son Pantone Renk Kılavuzlarını ve diğer ilgili araçları inceleyip, satın alabilecekler.

#danaher #esko #pantone #enfocus #yazılım #ambalaj #dijitalkesim #kongsberg #pitstop #drupa #drupa16 #pantonelive #pantonecloud #fleksokalip #CDI #CyrelDigitalImager #display #xrite #mediabeacon