Anasayfa » Ambalaj » Danaher Corporation, interpack’teydi

Danaher Corporation, interpack’teydi

Danaher PIP Grubunun tüm şirketleri (ESKO, X-RITE PANTONE, Videojet ve Laetus) ambalaj üretimindeki entegrasyona dikkat çeken katılımıyla interpack 2017’deydi.

Öncekinden daha fazla dijitalleşme, ara bağlantısallık ve otomasyon ihtiyacı ile birlikte Fast Moving Consumer Goods (FMCG) şirketleri için işletme yapısı hızla değişiyor. Internet of Things ve Industry 4.0’ü benimsemeye hazırlanan şirketler uygulama açısından öngörülmeyen bir sorunla karşı karşıya ve tedarikçiler açısından onlara sayısı seçenek sunuluyor. Yüksek düzeylerdeki bu ara bağlantısallığın temel hedefi ambalaj değer akışını sadeleştirmek. Ama şirketler daha sonra noktaları birbirine bağlamak için bir entegratörle çalışmak zorundaysa, bu karmaşık olabilir. Danaher, bu sorunu ortadan kaldırmak için Product Identification Platformunu oluşturarak, ambalaj aşamasından ürünün piyasaya sunulmasına kadar benzersiz verimlilik ve kalite ile FMCG marka liderlerine ve onların tedarikçilerine daha fazla cevap verme yeteneği için ihtiyaçları olan esnekliği veriyor.

Yenilikçilik ve entegrasyon ile süreçleri basitleştirecekler

Rekor sayıda yenilikçilik piyasaya süren Danaher Product Identification şirketleri X-Rite Pantone, Esko, Videojet ve Laetus, tüketici ürünlerini piyasaya sürerken mümkün olanın sınırlarını birlikte nasıl genişletebildiklerini göstermek için bir araya geldiler. Platform olarak odak noktası, yenilikçilik ve entegrasyon ile süreçlerin basitleştirilmesi. Bu şirketler, bir işletmeyi daha büyük bir değer akışı olarak birlikte görebilirler – daha geniş bir bakış açısı kazanarak müşterilerin hayal edebilecek teknik uzmanlığı olmayan çözümler üretmek için süreçlere derinlemesine incelerler. 2017 yılı piyasaya sürülen ürünler açısından önemli bir yıl oldu, Product Identification Platformu becerilerini geliştirmeye devam ediyor ve her yenilikçilik hem imalatçıya hem de tüketiciye önemli faydalar sunuyor.

danaher

Pazarın hızını artırmak

Danaher Product Identification Platformu Başkan Yardımcısı ve Grup Yöneticisi Joakim Weidemanis, şunları söyledi: “Tüketicinin çeşitlilik talebi her yıl daha fazla ürün çoğalmasına neden oluyor ve FMCG şirketleri tüketici deneyimine odaklandığında, ambalaj hakkında düşünmeleri gerekiyor. Dijital dönüştürme girişimleri sadece dijital şeyleri dönüştürmek ve dijital uygulamaları hizalamak gibi düşünmeye eğilimliyiz ancak üreticilerin işletmelerinin fiziki bölümünü dijitalleştirmek, birleştirmek ve otomatikleştirmek- ki bu paketleme değeri akışı- gerekiyor. Dijitalleştirmenin daha zor şeyleri genellikle dijital dönüştürmeden çıkarılıyor ancak pazarın hızını arttırmak için en büyük fırsat yatıyor.”
Daha basit bir iş akışı

“Ambalaj her zaman ticarileştirmenin son parçasıdır ve bu işlemi sayısallaştırmak, bağlamak ve otomatikleştirmek için iş akışını konseptten tüketiciye basitleştirecektir. Bu yıl, platform, bu vizyonu gerçekleştirmek için kurulduğu günden beri en çok sayıda yeniliğe imza atıyor ve ileri teknolojinin operatörleri için hayatı daha basit hale getirebileceğini görmek için özel erişim sağlıyor. Platform, interpack boyunca en yüksek kalitede ürünleri pazara sundu.”

 

X-Rite Pantone: Rengi belirtmek, iletmek ve kontrol etmek için basitleştirilmiş bir yol.
Çeşitli endüstrilerin ihtiyaçlarına yönelik renk ölçümleri ve yönetim çözümleri sunan X-RITE PANTONE, interpack 2017’de iki ayrı iş istasyonunda çok sayıda ürün tanıttı. İlkinde odak marka, tasarım ve ön hazırlık ve baskıda renk sürekliliğinin sağlanmasının müşterilerin ürünlerini nasıl daha hızlı piyasaya sürmelerine imkan sağladığıydı. PantoneLIVE ürünleri ve hizmetleri sergilendi. (şirketin optik gösterge, eşleştirme ve rasyonelleştirme çözümlerinden, renk kütüphanelerine kadar.) İkinci iş istasyonu ambalaj, üretim ve kalite kontrole odaklanmıştı ve müşterilere, yeni işlere yönlenirken aynı zamanda da markalara sunduklarını nasıl iyileştirebilecekleri gösteriliyordu. Mürekkep formülasyonunun ve NetProfiler kalite güvence yazılımının yanı sıra eXact Scan, Xp ve standart spektrofotometreler tanıtılmaya devam etti.

 

Esko: Ambalaj tasarlamanın, yönetmenin ve üretmenin basitleştirilmiş şekli

Esko ürün portföyü marka sahipleri, perakendeciler, tasarımcılar, ön hazırlık ve ticari işletmeler, ambalaj imalatçıları ve dönüştürücüler için ambalaj ve baskı süreçlerini destekliyor ve yönetiyor.

Esko, ambalaj alanındaki uzmanlığını kullandığı benzersiz, akıllı yazılımını sergiledi, markaları küresel tedarik zincirinde marka renk hassasiyetini nasıl yönetecekleri konusunda bilgilendirdi. Buna ilave olarak,  Studio ve Store Visualizer dahil Esko’nun 3D teknolojileri gösterildi ve tasarım aşamasından mağaza raflarına ulaşana kadarki aşamalarda son derece gerçekçi 3D ambalaj görüntüleri sunuldu ki bu uygulama özellikle marka sahipleri ile ambalaj üreticileri arasındaki iletişimi ileri derecede bastileştirmekte. Son olarak, ambalaj endüstrisi için en maliyet etkin baskı teknolojisi olan flekso ile yüksek kaliteli, uyumlu baskı çözümleri üretmek için önde gelen çözümlerin yanı sıra ambalaj lojistiklerini optimize edecek Cape çözümleri de sergilendi.
Videojet: İşaretlemenin ve kodlamanın basitleştirilmiş şekli

Ürün tanımlama piyasasında dünya lideri olan Videojet Technologies in-line baskı, ürün kodlama ve işaretleme, uygulamaya özel akışkanlar ve ürün yaşam döngüsü hizmetleri sunuyor.

Videojet interpack 2017’de toplam dört adet yeni ürün tanıttı. Geliştirilmiş üretkenlik, yüksek verimli CO2 lazer, karmaşık kodları en yüksek hızlarda işlemek üzere tasarlanmış güçlü gelişmiş dahili istihbarat ve sezgisel etkileşimi içerecek şekilde tasarlanmış, devrim niteliğinde yeni sürekli mürekkep püskürtmeli yazıcı ve gelişmiş termik aktarım ailesine ek olarak iki ekleme de sergilenenlere dahil.

Laetus: Takip etmenin ve izlemenin basitleştirilmiş şekli

Inline kalite kontrolünde endüstri lideri olan Laetus, 1974 yılında kuruldu. Şirket, başarılı görme denetimi ile eş anlamlı.

Çapraz endüstri serileştirme ve izlenebilirlik için, konumdan bağımsız manüel yeniden işleme için ideal mobil bir paketleme istasyonu olan ve karton kutu ile küçük üretim hacimlerinin kalite kontrolünü yapan CS-60’ın yanı sıra çok yönlü MV-70 F 130 TL gösterildi. Farmasötik üretim ve tedarik zinciri güvenliği sınırlı alanlardaki seri hale getirme için güvenilir bir Mark & Verify teknolojisi olan MV-70 F 180 CW + TL ile CS-115 en çok yönlü tek ve / veya çok seviyeli agregasyon işlemleri için yarı otomatik bir araya getirme istasyonu. Optik denetleme için, POLYPHEM Konveyör çözümleri de Laetus tarafından sergilenen arasındaydı.

 

#Danaher #ESKO #Pantone #Xrite #Videojet #Laetus #interpack #ambalaj #matbaa #Baski #JoakimWeidemanis

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*