Anasayfa » Baskı Yönetimi » DCOs´in Kapalı Devre Otomasyon Teknolojisi

DCOs´in Kapalı Devre Otomasyon Teknolojisi

DCOS Print Inspection Sistemlerinin başarısı devam ediyor. Finli Medya Grubu Kaakon Viestinta Oy, KBA A510 baskı makinesine uygulanmak üzere Ödüllü DCOs kapalı devre densite, kayıt ve kesim sistemi sipariş etti.

Finlandiya’nın güney doğusunda önde gelen bir gazete grubu olan Kaakon Viestintä’nın 800 çalışanı var ve geçen yıl içinde Helsinki’ye 1,5 saat mesafedeki Kouvola’daki ana baskı üretim tesisinde üç üretim alanını yeniden yapılandırdı ve bunları birleştirdi.

1991 yılında piyasaya sürülen KBA A510 baskı makinesi uzun yıllar boyunca sahibine iyi hizmet etti. Her gün basılan gazetelerin yanı sıra, haftada bir veya iki haftada bir basılan yirmi bir adet yayın nedeniyle Kaakon Viestintä her hafta yaklaşık 1 milyon baskı yapıyor.

Basılan ürün sayısı arttıkça Kaakon Viestintä piyasadaki konumunu güçlendirmek amacıyla üretkenliği arttırmak ve üretim maliyetlerini azaltmak için seçeneklere yatırım yapmayı gerekli buldu.

Kaakon Viestintä Üretim Müdürü Matti Härmä, DCOs’nin bu projede neden ortak seçtiklerini şöyle açıklıyor: “Piyasadaki farklı seçenekleri değerlendirmek bizim için çok uzun bir süreç oldu ve proje ekibimiz bunun için çok fazla çaba sarf etti. Tümü oldukça eski ve birbirinden farklı tiplerde baskı makineleri olan üç DOCs kurulumunu ziyaret ettik. Denetleme sisteminin yanı sıra, tam bir Honeywell modifikasyonu ve kısmi bir Honeywell modifikasyonu gördük. En basit haliyle ihtiyaçlarımıza göre çok etkileyiciydi. ”

Makineye yerleştirilecek olan DCOs kamera teknolojisinde on adet CRC4 yoğunluk ve renk kayıt kamerası ile on sekiz adet PTC4 kesim kamerası bulunuyor. Honeywell kontrol sistemi kısmen uyarlanacak ve tüm kalite işlevleri devralınarak DCOS tarafından kontrol edilecek (spray nemlendirme sistemi dahil).

Kaakon Viestintä Baş Bilgi Yöneticisi Lasse Palminen, yapılan her türlü yatırımda ROI’nin derinlemesine analiz gerektiren önemli bir faktör olduğunu belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “Ziyaret ettiğimiz referans siteler sonuçlar ve geri bildirimler ile çok yardımcı oldu. Ayrıca, DCOs müşterisi olmanın deneyim ve memnuniyetinde çok ikna ediciydiler. Uzun süreli iş birliği yapacak ve müşterinin çıkarını ve ihtiyaçlarını odak noktasına koyan bir şirket bulmak bize güven verdi.”

Kurulum Mart ayının ortasında başladı ve sistem Mayıs ayında bütünüyle işletmeye alınıp üretim başlatıldı. Şu anda ise, amacını çok iyi bir şekilde gerçekleştiriyor. 3 haftalık faaliyetin ardından ortalama başlangıç firesi, orijinal firenin %50’sine düşürüldü ve bu azalmanın gelecek aylarda da devam etmesi bekleniyor.

DCOs Sweden AB CEO’su Mattias Andersson ise şunları söyledi: “Geçen yıl üç matbaasını birleştirerek tek bir merkezi tesis haline getiren Kaakon Viestintä’da bazı değişiklikler yaşandı. Onların geleceğinin ve başarısının bir parçası olmaktan dolayı çok gurur duyuyoruz. Uyarlama ve Üretkenlikle ilgili iyileştirmeleri birleştiren bu proje, baskı presleri için eksiksiz otomasyon çözümleri sunma becerilerimizi mükemmel bir şekilde sembolize ediyor.”

DCOs Hakkında

DCOs, kullanıcı dostu, verimli ve güvenilir olmaya odaklanarak kişiye özel otomatikleştirilmiş çözümler sunuyor. Burada amaç, müşterilerin üretkenliğini maksimize etmek.

DCOs, mevcut ve yenilenmiş baskılar dahil olmak üzere, yeni kurulacak veya mevcut kurulu baskı hatları için işletim ve kontrol sistemlerinde, operatör ara yüzlerinde, üretim izleminde ve kameraya dayalı denetim sistemlerinde yeni bir yaklaşım öneriyor. Şirketin tüm dünyada müşterileri var ve dikkatli bir şekilde seçilmiş, usta acenteler ve ortaklardan oluşan güçlü bir servis ağı var.

#DCOs #BaskiKontrol #BaskiYonetim #MattiasAndersson #Otomasyon #PrintInspection #BaskiDenetleme