Anasayfa » Dijital » Dereli Graphic ile Birlikte Labelexpo 2015

Dereli Graphic ile Birlikte Labelexpo 2015

mert_yararEFI JETRION 49xx serisi makineler, etiket sektöründeki kısa ve orta tirajlı işler için çok uygundur. Özellikle EFI JETRION 49xx modellerinin ve konvansiyonel baskı sistemlerinin maliyetleri karşılaştırıldığında, maliyetlerin 100.000 adet etikete kadar denk geldiği görülmektedir.

Mert Yarar

Dereli Graphic

Inkjet Dünyasının Yıldızı EFI Jetrion 4950 LX

EFI Jetrion Dijital Etiket Makinesini, Amerikan şirketi olan EFI, etiket sektörü için üretmektedir. UV veya LED kurutmalı ink jet baskı özelliğini, lazer kesim özelliğini, lak ve laminasyon özelliklerini, ayıklama ve dilimleme özelliklerini aynı makine üzerinde sunar. Basmak istediğiniz işi PDF formatında, EFI FIERY RIP yazılımı aracılığıyla gönderip, dilerseniz 1 adet etiket, dilerseniz 100,000 adet etiket şeklinde basabilirsiniz.

EFI JETRION 49xx serisinde iki farklı model bulunmaktadır.

Birincisi, EFI JETRION 4950LX, 1000W çift lazer kesim kafaları ile rakiplerinin sunamadığı bir teknolojiyi müşterilerine sunuyor. LED kurutmalı ink jet baskı kafaları ile birlikte, dakikada 48 metre baskıyı ve kesimi aynı anda yapabiliyor. EFI, JETRION 4950LX  baskı makinelerinde 720×720 DPI baskı çözünürlüğünü sunuyor. Özellikle 2 pt küçük textlerde ve görsellerde çok daha yüksek kalitede baskı yapılabiliyor. Baskı renkleri, CMYK ve özel bir örtücülük sunan beyaz (White) renk olup, makine üzerindeki ink jet baskı kafalarıyla gerçekleştirilir. Baskısı önceden yapılmış olan bir işin üzerine ikinci bir iş baskısı yapabilme (2nd Pass) ve basılmış malzemenin sonradan kesiminin yapılabilmesi gibi özelliklerde sunulmaktadır. EFI JETRION 4950LX bünyesinde, baskı ve kesim hızıyla aynı hızda çalışan (Inline) Corona ünitesi mevcuttur. EFI firmasının patentli Festoon sistemi ile baskı yapılacak malzeme geri sarılabilir ve herhangi bir fire verilmeden baskıya devam edilebilir. Ayrıca yarı otomatik Turret (Rewinder) sistemi ile operatör zaman kaybı ve zorluklar yaşamadan işten işe hızlı geçiş şansına sahip olur. EFI JETRION 4950LX  modeline  laminasyon ünitesi, lak ünitesi yenilikleri eklenebiliyor.

Jetrion4950lx_LEDLogo_jpegİkincisi, EFI JETRION 4900ML, 1000W veya 500W çift lazer kesim kafaları ve UV ink jet baskı kafaları ile birlikte, dakikada 25 metre baskıyı ve kesimi aynı anda yapabiliyor. EFI, JETRION 4900ML baskı makineleri için yeni 360×720 DPI baskı çözünürlüğünü sunuyor. Baskı renkleri, CMYK ve özel bir örtücülük sunan beyaz (White) renk olup, makine üzerindeki ink jet baskı kafalarıyla yapılıyor. Baskısı önceden yapılmış olan bir işin üzerine ikinci bir iş baskısı yapabilme (2nd Pass) ve basılmış malzemenin sonradan kesiminin yapılabilmesi gibi özelliklerde sunulmaktadır. EFI JETRION 4900ML bünyesinde, baskı ve kesim hızıyla aynı hızda çalışan (Inline) Corona ünitesi mevcuttur. EFI firmasının patentli Festoon sistemi ile baskı yapılacak malzeme geri sarılabilir ve herhangi bir fire verilmeden baskıya devam edilebilir. Ayrıca yarı otomatik Turret (Rewinder) sistemi ile operatör zaman kaybı ve zorluklar yaşamadan işten işe hızlı geçiş şansına sahip olur. EFI JETRION 4900ML modeline  laminasyon ünitesi, lak ünitesi yenilikleri eklenebiliyor.

EFI JETRION 49xx serisi makineler, etiket sektöründeki kısa ve orta tirajlı işler için çok uygundur. Özellikle EFI JETRION 49xx modellerinin ve konvansiyonel baskı sistemlerinin maliyetleri karşılaştırıldığında, maliyetlerin 100.000 adet etikete kadar denk geldiği görülmektedir. Lazer kesim sistemi sayesinde perforajlı işlerde mükemmel sonuçlar elde edilmektedir. Konvansiyonel sistemde basılmış etiketlerin üzerine, değişken data basabilme imkanıyla konvansiyonel ve dijital baskılar birleştirilerek hibrit baskı elde edilebilir. EFI JETRION 49xx serileri, klasik şampuan veya yiyecek etiketlerinden, 550 mikronluk buzdolabı magnetlerine, barkod baskılardan, ıslak mendil ambalajı baskılarına ve 25 mikron PVC veya BOPET şeker kağıdı baskılarına varana kadar çok geniş bir alanda baskı hizmeti sunmaktadır. Sadece geleneksel etiketler için değil aynı zamanda endüstriyel etiketler içinde EFI JETRION 49xx serileri sıra dışı çözümlerle müşterinin karşısına gelmektedir. Örneğin, araba akü etiketleri asit etkilerine karşı dayanıklı olmalıdır. Bu tarz sonuçlar için EFI JETRION 4900ML baskı sonuçları kusursuzdur. Ayrıca EFI firmasının ürettiği UV ink jet boyalarda FDA onayı indirect gıda sertifikası bulunmaktadır. EFI firması dünyanın en büyük UV ink jet boya üreticisi olup, üretimini EFI JETRION 49xx serileri için yapmaktadır. Böylelikle rakiplerine göre boya maliyetleri konusunda çok ciddi bir avantaj elde etmektedir. EFI JETRION 4950LX, LED kurutma teknolojisi sayesinde shrink sleeve gibi daralan işlerinizi yüksek hızda üretebilir ve ink jet teknolojisinin düşük maliyet avantajlarından yararlanabilirsiniz. Ayrıca rakiplerinin sahip olduğu geçiş ücretleri veya baskı ücretleri maliyetleri EFI JETRION 49xx serisi makinelerde bulunmamaktadır.

EFI JETRION 49xx serilerinin modüler yapısı teknoloji gelişimlerine açık olmasını sağlar. Böylelikle dijital baskı makinesine yapmış olduğunuz yatırım teknolojinin hızlı gelişiminden etkilenmemiş olur. EFI JETRION 49xx serileri size geleceğin teknolojisini sunmaktadır.

Renk Yönetimi Dünyasının Yıldızları GMG ve Techkon

Dereli Graphic, ayrıca baskı öncesi ve renk yönetimi çözümlerinde dünya devi olan GMG ve TECHKON markalarıyla sektörün lideri konumundadır.
maxresdefaultTürkiye’nin en büyük renk yönetimi tedarikçi markası olan GMG renk yönetim yazılım çözümleri, ofset baskı ve fleksografi baskıda sektördeki kullanım oranı ile pazar hakimidir. Tabaka ofset ambalaj firmaları, rulo etiket üretimi gerçekleştiren letterpress ve flexo baskı firmaları, repro firmaları ve büyük ebat esnek ambalaj firmaları tarafından Türkiye’de en çok tercih edilen firma GMG’dir. GMG Color Proof yazılımı ile referans niteliğinde renkli dijital prova çıktısı alınabilmektedir. GMG Color Proof sahibi başka bir müşteriden gelen renk profilleri ile kendi GMG yazılımınız üzerinde çıktı alınabilmektedir. GMG Dot Proof yazılımı tramlı olarak referans niteliğinde renkli dijital prova çıktısı alınabilmesini sağlar. Böylelikle daha baskıya girmeden önce, baskı öncesinde hazırlanmış iş üzerinde hatalar var ise bunların provada görülebilmesi sağlanır.

GMG Ink Optimizer ile boya tasarrufu, CMYK renklerdeki CMY renklerin önceden belirlenen oran ile Siyaha dönüşümü gerçekleştirilir. Böylelikle %15’e varan boya tasarrufu sağlanır. Ofset baskıda sırt verme , kurumama gibi sorunlar ortadan kalkar. Baskı kontrastı arttırılmış olur. GMG Color Server yazılımı, baskı parkurunda sahip olunan ofset baskı makinesi, flexo baskı makinesi, dijital baskı makinesi ve gravür baskı makinesi gibi farklı baskı teknolojileri sunan makinelerin tamamının aynı renk değerlerinde baskı gerçekleştirilmesini sağlar. Bu yazılım ile hedef, bütün makineler üzerinde renk standardizasyonunun sağlanabilmesidir.