Anasayfa » Aktüel » Dijital Ambalaj Çözümleri Avrasya Ambalaj Fuarında

Dijital Ambalaj Çözümleri Avrasya Ambalaj Fuarında

Matset 31 Ekim – 3 Kasım tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezinde düzenlenecek olan Avrasya Ambalaj fuarında 9B-3 numaralı stantta HP Indigo 6900 Dijital Etiket Baskı Makinesini canlı demolar için kurulu bulunduracak.

Matset’in dijital ambalaj baskı çözümlerini ve etkileyici ambalaj uygulamalarını sergileyeceği standında canlı demolar için hazır bulunduracağı HP Indigo 6900, 4 renkte dakikada 30 metre; CMY mürekkeplerinin açılarını değiştirerek siyah mürekkep kullanmadan baskı yapabilen EPM modunda ise dakikada 40 metreye kadar çıkabilen hızına ek olarak turuncu, yeşil ve mor mürekkepleri sayesinde geniş bir renk gamutu sunuyor. Matset A.Ş.’nin fuar sergisine ilişkin bilgileri Önder Babataş, anlatıyor:

HP Indigo 6900 ve uygulamaları

“HP Indigo 6900, Korona, baskı altı lakı ünitesi ve beyaz mürekkebi sayesinde 10 mikron ile 450 mikron arasındaki birçok malzemeye baskı yapabilme imkânı vermektedir. 320 mm x 980 mm net baskı alanı sayesinde büyük ebat etiket baskısı imkanı sunan HP Indigo 6900, dahili spektrofotometresi, kapalı devre kontrol sistemi ve diğer HP Indigo 6900 Dijital Baskı Makineleri ile senkronize olabilme özelliği sayesinde dünyanın neresinde olursa olsun ilk etiketten son etikete kadar tüm makinelerin aynı kalite de baskı yapabilmesi büyük bir rekabet avantajı sunmaktadır. HP Indigo WS6x00 serisi dünya genelinde 1800 adet kuruluma ulaşmıştır.

HP Indigo 6900 makinemize ek olarak, HP Indigo dijital baskı makineleri için geliştirilen florasan ve fosforasan mürekkeplerle baskısı yapılan numuneler ve özellikle global firmaların sıklıkla kullandığı her çalışmayı diğerinden farklı olarak tasarlanmasına imkân tanıyan Mosaic yazılımı ile hazırlanmış örnekleri sergileyeceğiz.”

HP Indigo 20000 ve PackReady

“HP Indigo WS6x00 serisi ile elde ettiği tecrübe ve başarısını esnek ambalaj sektörüne taşıyan HP Indigo, 740 mm x 1100 mm net baskı ebadına ve tıpkı HP Indigo 6900 gibi CMYK, turuncu, yeşil ve mor renklere ek olarak beyaz mürekkebi ve hem korona hem de baskı altı lakı ünitesi ile 10 mikron ile 250 mikron aralığındaki malzemelere baskı yapma imkânı sunan HP Indigo 20000 modelimize ait ambalaj ve IML baskı örneklerini standımızda sergileyeceğiz.

HP Indigo 20000 kendisi ile dahili olarak çalışabilen Pack Ready sistemi sayesinde kürleme süresini ‘sıfır’ a indirerek pazarda size esneklik kazandırmaktadır. One shot özelliği ile pazarda kullanılan malzemelerin neredeyse tamamına baskı imkânı sunan HP Indigo 20000, yıllık 1000 kilogramdan fazla fireden, 10 bin m2 ‘den fazla flekso kalıbından ve 25 bin gravür silindirinden tasarruf etmenizi sağlayarak büyük bir maliyet avantajı sunmaktadır.”

Yeni temsilcilik Edale

“Matset ürün ailesinin yeni üyeleri olan Edale ve Scitex ürünlerine ait baskı numuneleri sergileyecek ve detaylı bilgiler ziyaretçilerimiz ile paylaşılacak.

570 mm bağıt beslemeye imkân veren Edale FL5 sayesinde hem bobinden bobine etiket ve ambalaj baskısı yapabilir hem de karton ambalaj sektörüne hitap edebilirsiniz. 600 mikron kalınlığında malzemelere baskı yapabilen Edale FL5, kesim, katlama, körler alfabesi, sıcak yaldız, soğuk yaldız ve laminasyon dahil birçok işlemi tek geçişte yapabilme özelliği ile yeni imkânlar sunar.

Aynı anda hem sarıcı hem de tabakalama üniteleri ile konfigüre edilebilen Edale FL5 ile hem etiket baskısı hem de karton ambalaj baskısı yapabilirsiniz. Jumbo boyutlu çözücüsü, fireyi minimuma indiren servo kontrolü, raylı laminasyon sistemi, hızlı renk değiştirme özelliği, otomatik register ve iş hafızası özellikleri sayesinde çok ergonomik bir tasarıma sahip Edale FL5 ile işinizi geliştirebilişiniz.

Edale firmasının bir diğer ürünü olan FL3 modeli ile 12 ve 450 mikron arasındaki malzemelere etiket, ambalaj ve sleeve baskılarına kolaylıkla yapabilirsiniz. Çözücü, delam/relam, turnbar, soğuk yaldız, ve kalite kontrol sistemi ile tam anlamıyla çözüm sunan Edale FL3, Aiir (Autonomous Inking, Impression & Registeration) sistemi ile istenilen miktarda mürekkebi hassas baskı ve register ile malzemeye aktararak ilk baskıdan son baskıya yüksek tutarlılık imkânı sunar.”

Dijital oluklu baskı için HP Scitex çözümleri

“Yakın zaman içerisinde, dijitalleşen dünyaya Oluklu Mukavva ve Kutu Ambalaj sektörlerinin de ilgisi giderek artıyor. Dünyanın önde gelen oluklu mukavva ve kutu üreticileri çoktandır dijital teknolojilerin sağladığı katma değeri işlerine yansıtmaya başladılar ve yeni pazarlar keşfederek karlılıklarını arttırıp, üretimlerine esneklik kazandırdılar.

Bundan böyle dijital baskı teknolojilerinin öncü markası HP’ nin, oluklu ambalaj ve kutu sektörüne yönelik geliştirdiği Scitex ve Page Wide C500 çözümlerine, Matset ayrıcalığı ve güvenilirliği ile sahip olabileceksiniz.

“Su bazlı mürekkep “ ayrıcalığı ile gıda kullanımında güvenli ve arzu edilen üretim standartlarına uyum sağlayabilen tek makine Page Wide C 500, dijital baskı makineleri arasında devrim niteliği taşıyor ve ofsete en yakın baskı kalitesini sunuyor.  Dakikada 75 metretül mükemmel baskı hızı ve doğru nokta yerleştirme sağlayan yeni “Virtual Belt Teknolojisi” sayesinde, düşük trajlı ve değişken data içeren baskılarınızı, herhangi bir ayar zamanı gerektirmeden arzu edilen talebe göre gerçekleştirebiliyorsunuz.

Aynı zamanda HP’ nin saatte bin m2 hızlara ulaşan, 160 cm x 320 cm ölçülerinde tabakalara HP’ ye özel HDR teknolojisi ile kusursuz baskı sağlayan Scitex modelleri de, işletmenizin ihtiyaçları doğrultusunda esnek çözümler sunuyor. Yeni geliştirilen Corrugated Grip teknolojisi sayesinde ise farklı koşullar gereği en zorlu kıvrımlı kenarlara sahip malzemeler dahi, Scitex modelleri ile tam otomasyon üretim performansınızı etkilemiyor. HP Scitex’ in 11000, 15500 ve 17000 modellerine de Matset’ in güçlü satış ve teknik altyapısı ve hizmet anlayışı ile sahip olabileceksiniz.”

 

#Matset #AvrasyaAmbalaj #DijitalAmbalaj #DijitalEtiketBaski #EsnekAmbalaj #HpIndigo #HpScitex #PageWide