Anasayfa » Baskı Sonrası » Dijital Baskı İçin Polar

Dijital Baskı İçin Polar

Dijital Baskı İçin Polar

Kosta Rika’da bulunan Masterlitho Matbaası, kısa süre önce iki adet POLAR makinesi kurulumu yaparak dijital baskı bölümünü genişletti. Masterlitho Başkanı Luis Fernando Leal, bir adet hidrolik kesici D 56 ECO ile dijital kesim işlemi için bir adet Digicut ECO kurulumunun yapılmasına karar verdi.

Masterlitho Başkanı Luis Fernando Leal, 2014 yılında bir dijital baskı makinesine yatırım yaparak dijital baskı işine başladı. İşletme bu adımla birlikte, çok hızlı gelişti ve Leal, özel ekipmanlarla bu alanda genişlemeye karar vererek bir adet POLAR kesim D 56 ECO ve bir adet lazer kesici Digicut ECO kurulumu yaptırdı. Ekipman değerlendirmesi esnasında, lazer kesiciyi gören ve sunduğu imkanlardan etkilenen Leal, bu yatırım için onu motive eden şeyi şu şekilde açıkladı: “Yeni POLAR Digicut ECO ile çok çeşitli sonlandırma seçenekleri sunabiliyoruz. Yenilikçi lazer teknolojisi yenilikçi fikirlere doğru şekli vermek için çok sayıda seçenek ortaya koyuyor. Ve bu durum kağıdın yanı sıra ahşap, akrilik ve cam gibi pek çok malzeme için de uygulanabiliyor.” Lazer en karmaşık konturların bile kesilmesini sağlamanın yanı sıra aynı zamanda tek geçişle perforasyon, oluk açma, kazıma ve kiss cut yapılmasına da imkan veriyor. Bunun sonucunda da, tek bir adetten yüzlerce adede kadar kopya çok ekonomik şekilde elde edilebiliyor. Bu da Digicut’u ilgi çekici hale getiriyor.

POLAR cutter D 56 ECO

Hidrolik tahrikli sağlam, programlanabilir bir kesici olan D 56 ECO, 5.5’’ tek renk ekranlı, ergonomik olarak yerleştirilmiş bir kontrol paneli aracılığı ile çalıştırılıyor. Tekrarlayan kesme sekansları belleğe alınarak (bellek kapasitesi 198 program)  istendiği zaman uygulanabiliyor. Hassas ve nazik sallamalı kesim hidrolik olarak geçekleştiriliyor. Bıçak değiştirme işlemi, otomatik durdurma ile alt noktadan kolayca gerçekleştirilebiliyor ve bıçak ince ayarı önden yapılabiliyor. Optimize edilmiş makine şasisi ile en yüksek düzeyde kesme hassasiyeti sağlanıyor.

#MasterlithoMatbaasi #POLARmakinesi #HidrolikKesici #Dijital #BirMatbaaTeknikVar #LuisFernandoLeal