Anasayfa » Ambalaj » Dijital Etiket ve Dijital Ambalajdaki Güç: Durst
Durst

Dijital Etiket ve Dijital Ambalajdaki Güç: Durst

Dijital Etiket ve Dijital Ambalajdaki Güç: Durst

Durst 2009’dan beri istikrarlı ve kar eder bir şekilde büyümeye devam ediyor. Şirketin yeni hedefleri arasında, temel olarak etiket ve ambalaj alanlarında ciddi bir şekilde büyümek, gelişmek var.

Hakan ŞAHİN, Lino SİSTEM, Satış ve Pazarlama Müdürü

Hakan ŞAHİN, Lino SİSTEM, Satış ve Pazarlama Müdürü

Durst’un üretim ve AR-GE merkezleri geçmişte İtalya’ya ait olan, şimdiyse Avusturya sınırları içinde kalan Tirol bölgesinin iki şirin şehir olan Lienz ve Brixen’de bulunmaktadır.

Uluslararası bir INKJET firması olan Durst geçtiğimiz yüzyılın sonunda ana faaliyeti fotoğrafçılık sektörüne sistem üretmek iken, pazarındaki değişikliklere başarılı bir şekilde ayak uydurarak ilk inkjet makineleri üretti. O günden bu yana, yüksek kalite ve performanslı ekipman, geniş format reklam, etiket ve ambalaj, seramik ve tekstil alanlarında kıskanılacak bir üne kavuşmuştur.

Etkileyici bir merkez;

Lienz tesisleri Yönetim Kurulu Başkanı Barbara Schulz diyor ki; “ 1999’de açıldığından beri bu merkezle gurur duyuyoruz. Burası mühendis, kimyager ve yazılım geliştiricilerden oluşan ve sürekli genişleyen bir ekibe sahip ve biz burada sürekli yeni makineler üretmeye ve geliştirmeye devam ediyoruz.”

Burası ürün geliştirme laboratuvarlarını, müşteriler için demo ve makine üretim bölümlerini içinde barındıran, iyi düşünülerek tasarlanmış fonksiyonel binalardan oluşan bir merkez. Sadece bir montaj alanı değil aynı zamanda modern CNC ekipmanları ile, özel inkjet kafa parçalarını ve gövdeyi aynı yerde üretebilmek için alüminyum – uçak gövdelerinde ve kanatlarında kullanılan türdendir-  işleme tam teşkilatına da sahip bir merkezdir.

Bu binalar mürekkep laboratuvarlarına kadar temiz ve güzel olmakla beraber iyi aydınlatılmış, modern yapısı ve sahip olduğu bolca cam ve ahşaptan oluşan görünümüyle de bölgenin karakterini yansıtmaktadır. Brixen’de planlanan yeni tesisler çok etkileyici mimari çizimlere sahip, ancak Durst’un dünya çapında yarattığı satış ve destek ağıyla beraber,  bu tesislerde tasarlanan ve üretilen ürünler çok daha büyük önem taşımakta. Makineler kendi alanlarında çok yüksek özelliklere ve yüksek performansa sahip ve müşteriler uzun yıllar boyunca güvenilir ve tutarlı bir şekilde çalıştıklarını ifade ediyorlar.

Şirket, gelecekteki inkjet teknolojisinin sunacağı fırsatları göz önünde bulundurarak ambalaj sektörüne yönelik çözümler üretmeyi hedefleyen bir gelişme yolu belirledi.

Christoph Gamper önümüzdeki beş yıl içerisindeki iddialı gelişim planlarının altını özellikle çiziyor; “ Büyümek istiyoruz ve bunu müşterilerimiz için yeni fırsatları keşfetmelerine yardımcı olacak ve işlerini geliştirecek çok iyi ürünler üreterek firmamız açısından da karlı olacak şekilde yapacağız.  Ambalaj (tekstil de dahil olmak üzere) alanında büyük fırsatlar görünüyor ve biz bu fırsatlardan istifade edebilmek için harika bir konumda olduğumuzu düşünüyoruz.

#Durst #HakanSAHİN #LinoSistem #ChristophGamper #İnkjet #Etiket #Ambalaj #BirMatbaaTeknikVar