Anasayfa » Aktüel » Dinç Dinçtürk: “Bartın Üniversitesi yakınlarında ve Bartın Belediyesi’nin bulunduğu bölgelerde, yeni şubeler açmayı planlıyoruz.”
Dinç

Dinç Dinçtürk: “Bartın Üniversitesi yakınlarında ve Bartın Belediyesi’nin bulunduğu bölgelerde, yeni şubeler açmayı planlıyoruz.”

Dinç Dinçtürk: “Bartın Üniversitesi yakınlarında ve Bartın Belediyesi’nin bulunduğu bölgelerde, yeni şubeler açmayı planlıyoruz.”

Gelecekte, müşteri ağını Bartın ile sınırlamayı düşünmeyen Dinç Mühendislik, çağımızın en büyük nimetlerinden olan internet ve sosyal medya üzerinden satış ve pazarlama ile ülke geneline hizmet vermeyi planlıyor.

1982 yılında Bartın’da Hikmet Dinçtürk tarafından kurulan Dinç Mühendislik ve kurulduğu yıl, elektrik mühendisliği hizmeti veren firma, daha sonra hem kendisinin, hem de kurulduğu bölgede bulunan mühendis ve mimarların ihtiyaçlarına cevap verebilmek adına, amonyaklı ozalit makinesiyle birlikte baskı sektörüne ilk adımını atmış oldu. Yıllar ilerledikçe, gelişen teknoloji gibi işlerin de hızla ilerlemesi gerekiyordu. Dinç Mühendislik, o yıllarda, Bartın’daki ilk fotokopi makinesini bünyesine katmış oldu.

Bünyesinde bulunan makine parkuruyla dijital baskıda hizmet vermeye devam eden Dinç Mühendislik, yeni taşındığı Bartın şehir merkezinde bulunan üç katlı ofislerine gelecek beş yıllık planlamasında, servis ağı oldukça yüksek olan Lidya Grup kalitesiyle yeni bir şube açmayı hedefliyor. Dijital baskının dijital ortamlarda Türkiye’nin dört bir yanına hizmet verebileceğine inanan Dinç Mühendislik, Dinç Copy markasıyla kurumsallık yolunda daha emin adımlarla ilerliyor.

Lidya Grup’la olan iş ortaklığımız artarak devam ediyor

Lidya Grup’la olan iş ortaklığına değinen Dinç Mühendislik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dinç Dinçtürk, şunları söyledi:

“Faaliyete başladığımız ofisimizin hacmi, iş hacmimize cevap veremeyecek bir boyuta geldiğinde daha büyük bir ofis kiraladık ve firmamızın bünyesine XEROX 4595 ilave edildi. Lidya Grup’la tanışmamıza vesile olan bu makine, firmamızın da sektörde büyük bir atılım yapmasının ve iki firma arasında doğacak olan dostluğun kapılarını sonuna kadar aralamış oldu. Büyüyen Bartın ve büyüyen sektör ile birlikte, firmamızın büyümesi de devam etti ve Lidya Grup’la olan iş ortaklığımız da giderek arttı. Karşılıklı duyulan güven ve iki iş ortağının başarıya olan inancından ötürü bünyesine Xerox D95 ve Xerox DC700 makinelerini ilave eden Dinç Mühendislik, bulunduğu bölgeye “Dijital Kopyalama Merkezi” kavramını da getirmiş oldu. Dijital baskıda hızın, düşük maliyetin ve en önemlisi de kalitenin gerekliliğine olan inancımızla ailemize kattığımız Epson Surecolor T7200 makinesi, firmamızın büyük ebatta afiş, poster, kanvas vb. baskılarda da söz sahibi olmasını sağladı. Ailemizin en genç üyesi olan Xerox Versant 80 gelişiyle birlikte, dinamizmi, daha çok kaliteyi, müşterilerimizin yüzündeki daha çok gülümsemeyi ve yeni iş olanaklarını da beraberinde getirdi.”

Yeni makine yatırımları planlıyor

Gelecekte, müşteri ağını Bartın ile sınırlamayı düşünmeyen Dinç Mühendislik, çağımızın en büyük nimetlerinden olan internet ve sosyal medya üzerinden satış ve pazarlama ile ülke geneline hizmet vermeyi planlıyor.

Bu politika ile şirket bünyesinde, hem yeni makine yatırımlarının gerçekleşeceği, hem de iş imkanlarının daha da artacağı kaydeden Dinç Dinçtürk, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bartın’da açılacak olan yeni şubelerimiz, nüfusun kalabalık olduğu semtlerde olacak. Bu doğrultuda, Bartın Üniversitesi yakınlarında ve Bartın Belediyesi’nin bulunduğu bölgelerde, yeni şubeler açmayı planlıyoruz. Şubelerimize uzak kalan müşterilerimize gösterdiğimiz değer olarak, ek ücret ödemeden motorlu kurye hizmetine başlamayı düşünüyoruz.”

Bartın, sanayisi ve üniversitesi ile gelişmeye devam ediyor

Lidya Grup Kocaeli (Batı Karadeniz Bölgesi) Müdürlüğü Grafik Sanatlar Satış Müdürü Fatih Şıkkibar

Bartın’ın sanayisi ve üniversitesi ile gelişmeye devam ettiğini kaydeden Lidya Grup Kocaeli (Batı Karadeniz Bölgesi) Müdürlüğü Grafik Sanatlar Satış Müdürü Fatih Şıkkibar, şunları söyledi:

“Bartın, yerli turizm hareketliliği ve Organize Sanayi Bölgesi ile gelişmekte olan bir ilimizdir. Son yıllarda, gelişen ve yeni fakülteleri bünyesine katan üniversiteye sahiptir. Diğer sektörleri de olumlu etkilemesiyle beraber, artan konut talebi ile inşaat sektörü canlılığını sürdürüyor. Bu olumlu gelişmeleri, uzun yıllardır hizmet verdiğimiz Bartın ilimizde görmekteyiz. Konum olarak, Ankara ve İstanbul’a uzak oluşu, dijitalleştirilebilir doküman sayısını ve hacmini arttırıyor. Lidya Grup Batı Karadeniz Bölge Müdürlüğü olarak, 12 kişilik satış ve servis ekibimizle hizmet veriyoruz. Bartın, yaklaşık 300 kilometre bir servis uzaklığında ve en geç 24 saat gibi kısa bir süre içerisinde makinalara müdahale edebiliyoruz. Geçtiğimiz ay gerçekleşen SING İstanbul ve aynı tarihlerde olan Printtek Fuarları, yüksek katılımcı sayısı ile çok verimli ve olumlu yansımalarını gördüğümüz bir yılsonu fuarı oldu. Bu yıl ve özellikle son dönemde yaşadığımız kur olumsuzluklarına rağmen, yatırımlar devam etmektedir. Özellikle Versant 80, bu noktada yüksek baskı kalitesi, düşük üretim maliyeti ve müşterilere iş kolaylığı sağlayacak farklı doküman alternatifleriyle güçlü makinelerimizden birisidir. Lidya Grup Kocaeli Bölge Müdürlüğü olarak, güçlü finansal çözümlerimiz ve servis kalitemizle hizmet vermeyi sürdürüyoruz.”

#DinçMühendislik #DinçDinçtürk #LidyaGrup #Xerox #Epson #DijitalBaskı