Anasayfa » Dijital » Domino K-Serisinin Piyasaya Çıktığını Duyuruyor
Domino

Domino K-Serisinin Piyasaya Çıktığını Duyuruyor

Yoğun pigmentli UV kürlenebilen beyaz mürekkep kullanırken, yüksek güvenilirlik sağlamak amacıyla tasarlanmış, yeni son teknoloji mürekkep yönetim sistemine sahip olan K600i beyaz serigrafi baskıya dijital bir alternatif arayan, anında iş değişikliği yapabilen, en az bakıma ihtiyaç duyan, değişken baskı becerisine sahip ve serigrafi satın alma ihtiyacını ortadan kaldıran matbaaları hedef alıyor. 

Çözüm özellikle, kişisel bakım etiketleri üzerine ve diğer şeffaf etiket uygulamalarında çok küçük boyutlardaki yüksek çözünürlüklü beyaz metinlerin baskısının yapılması için çok uygun. Değişken veri baskısı özelliğine sahip K600i White, farklı isimler, yerler ve promosyonal oyurlar ile kişiselleştirme gibi promosyonlar için de kullanılabiliyor. Bu da gerçek bir “katma değer” kazandırıyor. Cihaz ayrıca mevcut PDF iş akışına da entegre edilebiliyor.

Domino Digital Printing Solutions Müdürü Philip Easton, baskı sektöründe beyaz mürekkeple ilgili sorunların mevcut olduğunun yaygın olarak bilindiğini belirtti ve sözlerine şöyle devam etti: “Bunun sorun oluşturmasının sebebi, yoğun pigmentli olması. Beyaz mürekkep kullanılmadığı zaman, çökelmeye ve kalınlaşmaya yatkındır. Inkjet teknolojisi için bu durum başlıkların tıkanmasına neden olabilir. Bunun sonucunda da plansız duraklama ve daha yüksek bakım maliyetleri ortaya çıkar. Mürekkep sisteminin bütünüyle yeniden tasarlanması ile bu sorunu çözdük. K-Serisi yazıcımıza yeni bir beyaz hazne ve beyaz mürekkebi sürekli karıştıran yeni bir mürekkep sistemi ekleyerek, performansı ve güvenilir çalışmayı sağlayabiliyoruz.”

Bu beyaz mürekkep sistemi en son nesil Domino N610i yedi renkli dijital etiket baskı makinesinde kendini kanıtladı ve şu anda K600i White’ın piyasaya sürülmesi ile birlikte mevcut dijital etiket baskı makineleri ile sonlandırma hatlarını iyileştirmek için mevcut bulunduruluyor.

K600i piezo drop-on-demand inkjet sisteminin gelişmiş bir modeli olan K600i White’da daha yüksek hızlarda daha fazla mürekkebin yakından püskürtülebilmesi için iki adet baskı barı bulunuyor. Endüstri standardından baskı yapan cihaz 333mm genişlikte baskı yapıyor ve daha düşük baskı modunda, 50m/dak veya 75m/dak üretim hızında çalışıyor.

Philip ayrıca şunları söyledi: “Yüksek kaliteli küçük boyutlu beyaz metin baskısı yapabilen sistem serigrafi baskı için hem iyi hem de daha çok yönlü bir alternatif. Yeni K-Serisi sistemin dijital baskı becerisi sayesinde serigrafi veya manüel iş değişimlerine ihtiyaç kalmıyor, bu da duraklama süresinin yanı sıra maliyetleri önemli oranda azaltıyor. Domino, en son yeniliği ile daha hızlı iş dönüşleri, çalışma basitliği ve katma değer sağlıyor. Bu da çoğu etiket matbaacısının aradığı bir avantaj. K600i White’ın endüstri tarafından iyi karşılanacağını umuyoruz ve cihazı Labelexpo Europe’da sergilemeyi dört gözle bekliyoruz.”

#Domino #DominoDigitalPrintingSolutions #LabelexpoEurope2017 #PhilipEaston #Dijital #K600iWhite