Anasayfa » Dijital » drupa Fuarı’nda karar verip, Lidya Grup ile el sıkıştılar…

drupa Fuarı’nda karar verip, Lidya Grup ile el sıkıştılar…

Necati Yıldız: “Son 3 senede her yıl 500’er bin USD yatırım gerçekleştirdik. 2016 drupa Fuarı’nda Xerox iGen 5 yatırımı yaptık. Gurur verici ki İstanbul Asya Yakasının ilk iGen 5’i Yıldız Matbaa’da”

Yıldız Matbaa ve Dijital Baskı, temelinde kadın bir  girişimcinin olduğu yatırım gücüyle dikkatleri üzerine toplayan örnek bir aile şirketi. Şirketin temellerini 80’li yıllarda Cağaloğlu’nda atan şirket kurucu ortağı Necati Yıldız, aslında işin mutfağından gelen bir girişimci. Ofset baskıyla sektöre giren, zaman içinde de  dijital baskı ile güç birliği yapan Yıldız Matbaa, bugün toplam 3,5 milyon USD tutarında bir makine parkuruna sahip. “Bize yatırım yaptıran en büyük güç, 2. kuşağın işin içine girmesi oldu. Emine Yıldız’ın yönetim ilkeleri; kurumsal sürekliliğimize, Berkay Yıldız’ın vizyonu; yatırım planlarımıza yön veriyor” diyerek mütevazi bir duruş sergileyen Yıldız Matbaa ve Dijital Baskı Kurucu Ortağı Necati Yıldız “Son 3 senede her yıl 500’er bin USD yatırım gerçekleştirdik. 2016 Drupa Fuarı’nda Xerox iGen 5 yatırımı yaptık. Gurur verici ki İstanbul Asya Yakasının ilk iGen 5’i Yıldız Matbaa’da” mesajıyla yeni imza attığı “ilk”lere ve iddialı hedeflerine dair de ip uçları veriyor.

Asya yakasındaki ilk Xerox iGen 5’e sahip matbaa

Yıldız Matbaa ve Dijital Baskı, temeli 80’li yıllara dayanan, işin mutfağından yetişen köklü bir aile şirketi. Serigrafi ve film hazırlıkla işe atılan Yıldız Matbaa’nın kuruluşu 1992 yılına dayanıyor. Lidya Grup rehberliğinde 13 yıl önce yatırım yaptığı ilk dijital baskı makinası Xerox DC12 ile matbaa ve dijital baskı alanında ilkleri gerçekleştiren öncü bir firma konumuna gelmiştir. Yıldız Matbaa & Dijital Baskı, bugün birçok ajans , matbaa ve firmaların çözüm ortağı olarak müşterilerine birinci elden hizmet sunuyor. Haziran ayında gerçekleşen 2016 Drupa Fuarı’nda Lidya Grup’la yılın en büyük yatırımına imza atan ve Xerox iGen 5 yatırımı yapan Yıldız Matbaa, “İstanbul Asya Yakasının Xerox iGen 5’e sahip ilk matbaası” olma ünvanına da sahip oldu.

Yönetim Kadrosu - Emine Yıldız, Necati Yıldız, Berkay Yıldız, Adem Öz (Lidya Grup Satış Direktörü)

Yönetim Kadrosu – Emine Yıldız, Necati Yıldız, Berkay Yıldız, Adem Öz (Lidya Grup Satış Direktörü)

 

Necati Yıldız: “Son 3 senede her yıl 500’er bin Dolar yatırım yaptık”

“Xerox DC12 yatırımı yaptığımız dönemde ayda 6 bin A4 basılamıyordu. Ofsette 1 günde basılan dijitalde 1 ayda basılıyordu. Bugün ayda 1.5 milyon A4 basılıyor. Hızla değişen ve gelişen bu pazarda var olmak için yatırım gücünüz olmalı” diyen Necati Yıldız, son 3 senede her yıl 500’er bin Dolar yatırım yaptıklarının da altını çizdi.

Maltepe’den Türkiye geneline ve uluslararası hizmet sunduklarına vurgu yapan Yıldız, “%70’i kurumsal %30’u ajans ve matbaa olmak üzere geniş bir müşteri portföyümüz var. Türkiye’nin her noktasına hizmet ulaştırıyoruz. Hatta baskı maliyeti yurtdışında çok yüksek olduğundan Orta Doğu, Arap Ülkeleri ve Almanya’dan müşterilerimiz var. Baskı sektöründe hizmet ihracatı yapar konuma geldik. Bu istikrarda büyürsek sanayiye geçme hedefimizi 3 yıl içinde gerçekleştiririz”

Müşterilerimize esnek çözümler sunabilmek adına 2016 yılı içinde EFI H1625 LED U.V. yatırımınıda gerçekleştirdik. EFI ile malzeme ayırımı yapmaksızın 5 cm yüksekliğinde 160 cm eninde ve istenilen uzunlukta baskı alabiliyoruz.

Malzemenin önemi kalmayacak “baskı” esas olacak

Necati Yıldız “Eskiden kağıda baskıdan başka bir alternatif yoktu. Bugün kağıttan kumaşa, brandadan ahşaba, plastikten metale, fayanstan cama kadar her türlü malzemeye baskı mümkün. Malzemenin önemi kalmadı. Ne basmak istediğiniz önemli. Dijitalle mi çözülür ofsetle mi? sorusunun cevabını işin ehline bırakmak lazım ki burada mesleki birikimi ve makine parkuruyla güçlü bir iş ortağınızın olması, esnek çözüm sunabilmesi kritik önem arz ediyor” dedi.

Kurucular - Emine Yıldız, Necati Yıldız

Kurucular – Emine Yıldız, Necati Yıldız

Emine Yıldız: “Kaliteyi ön plana çıkaran “üretim öncesi ve sonrası” hizmettir”

Gelişen teknolojiler paralelinde işin kalitesini belirleyen en önemli unsurun işçilik olduğunun altını çizen Emine Yıldız “Baskı sonrası makina yatırımı , en az ana makine kadar önemlidir. Kaliteyi belirleyen temel mesele “baskı öncesi ve sonrası” hizmette sunulan işçiliktir. İşçilikte kalitenin sürekliliğinin sağlanması da yönetimin ne kadar işin içinde olduğu ile doğru orantılıdır. Biz müşterimize ulaşana kadar tüm süreçleri bilir ve yakından takip ederiz” diyor.

Kaliteli üretim anlayışımız, güven veren kurumsal yapımız ve teknolojiyi yakından takip eden vizyonumuzla her yıl büyüyerek bugünlere geldik” diyen Emine Yıldız “İşimizi çok severek yapıyor, işimize değer katacak her fırsatı yatırımla destekliyoruz. Müşteri odaklı butik hizmet felsefemizle çözüm ortağı oluyoruz. “Yıldız Matbaa çözer” dendiğinde en büyük ödülü almış oluyoruz” diyor.

2014 – 2016 Yılları arasında yaptığımız yatırımlar

Xerox iGen 5 / 35 x 50 – 36 x 66

Xerox Color 1000 ( Saatte 6000 baskı 48×33 ebat 350 gr dahil baskı )

Xerox Versant 2100 Press ( Saatte 6000 baskı 48×33 ebat baskı )

Xerox Nuvera 144

Xerox D95 (Saatte 6000 baskı )

Xerox 4595 (Saatte 5700 baskı )

EFİ H1625  LED U.V. baskı

2 adet Duplo Özel Kesim – Kırım – Perforaj Makinesi

Summa S60

#YildizMatbaa #YILDIZMATBAA #Xerox #iGen5 #XeroxColor1000 #dijitalBaski #LidyaGrup #EmineYildiz #NecatiYildiz